Jump to content

Izbor Mściwy

Members
 • Posts

  32
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Izbor Mściwy's Achievements

 1. Cytując klasyka "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie." Na tym skończę bo szkoda czasu na czytanie takich bzdur. Zasada i Bolt dziękuję za wskazówki, zabieram się za lekturę.
 2. Cześć, ostatnimi czasy się tak zastanawiałem nad pewną sprawą. Belgowie i okolice mają swoje triple, lambici, saisony etc. Anglicy swoje ale i portery. Niemcy koźlaki, pilsy i weizeny. Czesi pilznery, Polacy Grodziskie. A co z naszymi wschodnimi sąsiadami? Rosja wielowiekowe państwo i nic? Pić coś musieli opierali się tylko na kwasie? Nic nie znalazłem na temat więc rzucam pytanie w eter może ktoś coś wie albo podpowie gdzie szukać? A może założymy temat i wypiszemy współczesne i historyczne style piwne z całego świata?
 3. Witam, mam pytanie odnośnie mycia butelek NaOH. Czy najlepiej zalewać butelki w całości czy wystarczy zalać np po 100ml i od czasu do czasu wstrząsnąć? Ile takich cykli mogę zrobić na jednym rozrobieniu mikstury 4%. Butelki w wewnętrznym obiegu czyste bez pleśni niektóre są zmatowione przez trudny do zmycia osad drożdżowy. Powód infekcja w browarze. Gdybym mógł prosić o przepis krok po kroku i podpowiedzi osób doświadczonych w tym temacie.
 4. Zabutelkowane niech się dzieje wola nieba. Może mnie nie zabije. A tymczasem zarządzam poważną dezynfekcje browaru
 5. Cześć wszystkim chyba i mnie dopadło przekleństwo warzenia w lecie. Pacjent rosanke 11blg dodatek wrzosu na 15min gotowania drożdże kveik voss 2 pokolenie. Dodać dzikich, butelkować? Czy może w kanał? W zapachu nic szczególnego w smaku bardziej gorzkie niż się spodziewałem może od wrzosu
 6. Witam, uwarzylem ostatnio (w zeszły wtorek) weizenbocka 20blg jako że to piwo mocne, zadałem gestwe w temperaturze 15 stopni żeby nie mieć zbyt wysokiej temperatury fermentacji. Taką samą temp mam w lodówce. Niestety wypadł mi nagły wyjazd a ja zapomniałem żeby podnosić temperaturę co pół stopnia na dzień. Minął prawie tydzień czy zwiększyć temperaturę odrazu czy zgodnie z moim założeniem 0.5 stopnia dziennie. Do jakiej temperatury dojść?
 7. Witam wszystkich, ostatnio po raz pierwszy uruchomiłem lodówkę żeby sterować temperatura fermentacji. Objętość moich warek ze względu na posiadany sprzęt to około 30l więc standardowy fermentor to średni pomysł, udało mi się koedys zakupić dwa fermentory 42l tylko mają już trochę za sobą i powoli zaczynam zastanawiać się nad zmianą. Dwa fermentory nie zmieszczą się w lodówce poza tym chciałbym jeden. Zastanawiam się nad stalowym tylko raczej pod wymiar czy znacie kogoś kto się takimi rzeczami zajmuje? Chyba że macie jakieś inne rozwiązanie?
 8. Witam wszystkich, potrzebuje rozkręcić drożdże gwoździe i banany i amerykański sen pomyślałem że zrobię jedna warke i podzielę nastaw na dwa jest pewien mały problem z chmieleniem, nie wiem jak to ugryźć. Czy ma ktoś pomysł? Mam royala 40l w kosz wchodzi zasyp 8kg zasyp 50/50.
 9. Zawsze możesz zatrzeć 0.5kg słodu z 0.5kg płatków owsianych i do tego dodać ekstrakt do tego wystarczy nieduży garnek termometr i pielucha. Nie wiem skąd jesteś ale może masz sklep piwowarski w okolicy.
 10. Myślałem o blendzie do old ale. Piwo będzie robione na gęstwie old german po przefermentowany myślałem żeby dodać dzikich. Adambier jest stylem historycznym dlatego najprawdopodobniej było przechowywane w beczkach, skąd bardzo często pochodziły bretty?! Zbyt daleko idące teoria?
 11. A może zamiast Lactobacillusow dodać brettow? Jak myślicie?
 12. Właśnie największym problemem dla mnie przy Adambier jest fakt że jest to piwo kwaśne mocno chmielowe. Natomiast z artykułu wynika ze już kilkanaście IBU chamuje rozwój tych bakterii. Ale to chyba już oddzielny temat muszę założyć?!
 13. Właśnie niekoniecznie wiem na jakim etapie i w jakiej postaci dać Lactobacillusy? Dzięki pójdę Twoim tropem i zrobię mieszankę special W z special B
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.