Jump to content

Izbor Mściwy

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Izbor Mściwy's Achievements

 1. Witam, uwarzałem imperialnego milk stouta wyszło 25l brzeczki 25blg planowałem dodać na ostatnie dwa dni 250g kawy zalanej Jim Beam'em (całość macerowalaby się 2-3 tygodnie) niestety przeszukałem forum i nie znalazłem nic na temat takiego dodawania kawy jak sądzicie czy jest sens dodanie tej nalewki czy raczej sobie odpuścić?
 2. Cześć wszystkim, chyba dojrzałem do kolejnego etapu piwowarstwa tj kontroli pH wody. W źródłach znalazłem że zacier powinien mieć ok 5,6pH. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć kalkulatora ile dodać kwasu fosforowego np żeby obniżyć pH do zakładanej wartości?
 3. Dzięki za szybkie odpowiedzi myślałem o zastąpieniu pilzneńskiego brewkitem, ale zastosuje się do rady dzięki;) Jaka ilością whisky zalać kawę żeby była wyczuwalna nutka irlandzkiej?
 4. Witam, planuje zrobić coffee stout z lekko zmodyfikowanego przepisu pani Doroty Chrapek. Posiadam kociołek który zmieści w sobie 8kg słodów, chciałbym uwarzyć 25l tego piwa niestety objętość nie pozwala mi na taką ilość więc pomyślałem o tym by zużyć ekstrakt słodowy ciemny wes 1,7kg lub na czym bardziej by mi zależało 1,7kg brewkita coopers sparkling ale dodany na początek gotowania (jest przeterminowany i chciałbym się go pozbyć). Zmodyfikowany przepis na 25l Pale ale soufflett 5kg Pilzneński soufflett 2,25kg Monachijski II 1,5kg Carahell 0,63 kg Cafe castle malting 0,38kg Czekoladowy ciemny viking 0,38kg Laktoza 0,88kg Chinook 35g Kawa 0,25kg zalana irlandzka whisky i dodana na cichą fermentację Czy ma ktoś pomysł jak zmodyfikować zasyp by zamknąć się w około 8 kg plus jeden z wymienionych ekstraktów?
 5. Izbor Mściwy

  Izbor Mściwy

 6. Cześć wszystkim, napisałem do swojego pgk apropo swojego ujęcia i jakości wody. Niestety nie dostałem konkretnej odpowiedzi. W załączniku przesyłam zdjęcie z parametrami może ktoś mi pomoże je rozszyfrować albo podpowie gdzie mógłbym zrobić konkretne badanie wody z podziałem na aniony i kationy. Moje mieszkanie ma wodę mieszana z dwóch ujęć które są na zdjęcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.