Jump to content

BumBum

Members
 • Posts

  39
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by BumBum

 1. Ja daję okolo 0.6g na około 10l brzeczki. Jestem zadowolony z tego produktu.
 2. Czyli do domowego Guinness dodawać dużo płatków jęczmiennych?
 3. Ile miałeś ekstraktu przed dodaniem drożdży?
 4. Ostry owocowy? Estry i dwutlenek węgla.
 5. Wpadł ktoś na.pomysl, że może być z tym więcej zachodu niż to warte i opłacalne?
 6. Szwagier nie jest wyznacznikiem grupy docelowej. 😉
 7. Braggot, z reszty zrób miód pitny i tyle.
 8. Poczytaj kiedy była rewolucja na dolną fermentację i jak to się ma do dnia dzisiejszego. Tu się nie zgodzę. "Harnasiowcow" częstuje ejlami i nie czują żadnej różnicy, więc tego. Zwykły wypijacz piwa nie ma pojęcia co pije i smaku nie ma wyrobionego.
 9. Chlodze w garze, czekam chwilę na opadnięcie osadów, przy czym wspomagam się whrilfloc. Następnie ściągam syfonem z rurka (dostępne w sklepach piwowarskich). Straty i tak są, nie przeskoczysz tego.
 10. Wydaje mi się że moda na piwa lagerowe, która się pojawiła dawno temu ciągnie za sobą trend do dzisiejszych czasów. Nieświadomy konsument "sklepowego lagera" nawet nie wie, że to lager, a jak się sprzedaje to warzą dalej. Koło się napędza samo.
 11. Arsen. Wdychasz.i wydychasz, niby się nie kumuluje w organizmie, ale hutników co roku badają na zawartość arsenu w organizmie. Przekracza normę, traci pracę. Ołów. Wdychasz go każdego dnia na ulicy, nie szkodzi tobie, ale z czasem w takim środowisku jak Huta (okoliczne miejscowosci )można nabawić się olowicy i trach, choroba. Zmierzam do tego że środki w przemyśle są dozwolone jeśli w danym produkcie nie przekraczają jakiejś normy, ale już nikt nie bada czego i w jakich ilościach spożywasz w ciągu dnia. Paczka chipsów nikomu nie szkodzi, ale co dziennie zjadana jedna paczka plus hamburger, frytki itp. to produkty o dużej zawartości tłuszczu ....
 12. Jeśli chodzi o wydalanie czegoś z organizmu, "bo przecież to nie szkodzi jak jest wydalane". Jak wytłumaczyć arsen w hutach lub taka chorobe ołowice?
 13. W kontakcie z brzeczka fermentująca, w której wytwarzaja się jakieś związki z siarka, a się wytwarzają, na srebrze powstanie tlenek, który jest trujący.
 14. Moja matka mówiła to samo.
 15. Dodawał ktoś kiedyś do Warki? Kiedy dodawać? Jak mogę uzyskać najlepszy efekt smakowo zapachowy?
 16. Podłącze się do tematu. Jak sypie drożdże na brzeczkę o ekstrakcie 8blg to zagrożenie dla komórek jest porównywalne np. z blg 14?
 17. Sprawdź ekstrakt, ale widać na zdjęciu że już jadą z koksem.
 18. Podchloryn sodu kup i zrób własny roztwór.
 19. Nie wiem kiedy będę robił piwo, ale jak nie zapomnę pochwalę się wynikiem.
 20. W sumie dobry przepis, ale moim zdaniem lepiej wyjdzie bez karmelowego. Jeszcze jedna sprawa. Trzeba kleikowac płatki? Nawet te błyskawiczne? Nie skleikuja się w trakcie zacierania?
 21. Noooo to w domu raczej tego nie osiągnę.
 22. Co daje takiej gładkości Guinness dostępnemu w dyskontach?
 23. Zobaczysz za jakiś czas. 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.