Jump to content

Kocham Krwiste Steki

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Kocham Krwiste Steki last won the day on May 30

Kocham Krwiste Steki had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Zabutelkowana. Otwarta po sobie dla testu. Nagazowana jak widać. Smakowo ok, choć pszenica sidła i wyczuwalna jako finisz. Nuty bananowo cytrusowe.
 2. 3 dni w domu w 21C, 2 dni w piwnicy 14C. Gazu ledwo co. Smak kawowy wyraźny. Do tego lekka kwasowość ale przyjemna, w zapachu słodycz jakby z miodu ale nie czuć jej w smaku. Finisz z goryczką, taką jak lubię. Małżonka marudzi że za gorzkie😁 Dzięki za rady. Na zdrowie wszystkim.
 3. Po dodaniu glukozy kwasowość zniknęła. Przelane, zakapslowane, jedno skonsumowane 😜 Dzięki za porady. Teraz poczekać tylko na konsumpcję.
 4. Blg wciąż 7. Bulgotanie w rurce może raz na 3h. Smak dobry, wyczuwalna słodycz,zapach pszenicy. Od wlania do fermentora minęło 14 dni.
 5. Od postu minęło kilka dni. Blg na tym samym poziomie co kilka dni temu. Wyraźny zapach kawy. Smak już mniej kwaskowy. Zrobił się przyjemny. Żonka stwierdziła że smakuje jak porter. To co....do butelek?
 6. Cześć. Drugie piwko w życiu i niestety nie jest "książkowo". 17l fermentuje wciąż burzliwie mimo 8 dni w fermentorze. Temperatura około 21C. Pierwsze dwa dni to 22C i piana w rurce. Blg 2, spadło z 4 dwa dni temu. Początkowe nie zmierzone. Błąd nowicjusza. Pachnie stoutem ale w smaku kwaskowe. Kilka pytań. Czy smak (słodycz) może się jeszcze poprawić z siebie czy coś zadziałać? Dodać teraz jakieś cukry? Kiedy butelkować skoro jeszcze intensywnie fermentuje? Czy dodawać glukozę przed butelkowaniem?
 7. Cześć. Kupiłem gotowca z Twój Browar. Prawdziwa Pszenica 12BLG 20l. Zrobiona wg instrukcji. Dziś 9dzoen fermentacji. Przebiega cicho, mało bulgotanie w rurce, temp 21C. Blg na dziś 7. Dwa dni temu 7. Początkowe......nie zmierzone. Błąd amatora. Ile czekać do butelkowania? Wyczytałem już że cichej nie trzeba, glukozę dodam 6g na litr. Smak już ok. Czuć pszenicę, nuty cytrusowe, zapach siano podobny ale przyjemny. Piwo mętne ze słomkowo złotym kolorem. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 8. Dzień dobry, cześć, na zdrowie. Mając dość marketowego shitu zaczynam warzyć. Pierwsze piwko to pszenica. Zrobiona 20 maja 21 więc jeszcze dochodzi. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.