Jump to content

v33r005

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2021
 • Liczba warek
  7
 • Miasto
  Głogów

Kontakt

 • Imię
  Robert

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. v33r005

  v33r005

 2. Może coś źle napisałem, 2 sztuki w wersji z "radiatorem" od różnych sprzedawców nie chodzą, działa jedynie ta wersja co jest zamontowana na płytce, którą tak jak dobrze stwierdziłeś ja nie robiłem, tylko ściągnąłem projekt z netu i wydrukowałem w JLCPCB w Chinach, bo u nich jest najtaniej. Tak właśnie coś czułem po kościach, że jak tamto nie chodzi,.to jest coś nie tak z układem wemos, nie będę już się wgłębiał w temat datasheetów, ważne że znalazłem problem, może w przyszłości ktoś będzie miał podobny problem i tu znajdzie odpowiedź. Jakby ktoś potrzebował projektu płytki to mogę wysłać na ma
 3. No może źle się określiłem z tym radiatorem, ale tak to u mnie wygląda, luzem jest ten wemos który mi nie działa, a wlutowany jest ten który działa bez problemu, obie wersje wemos kupione na naszym serwisie aukcyjnym, te z "radiatorem" kupiłem 2 sztuki u różnych sprzedawców i obie nie chodzą, a te drugie są parę złotych droższe, ale chodzą bez problemu.
 4. Dobra wracam do tematu, tak jak mówiłem tak zrobiłem, zmieniłem Wemos na inny model, na ten bez tego radiatora, w tej chwili wszystko już jest OK, dane wysyłają się prawidłowo, więc przyczyną problemów był jak widać tamten model płytki D1 Mini. Dzięki wszystkim za pomoc.
 5. Zasilanie ok, na wyjściu układu ładowarki, jest delikatnie ponad 5v, układ D1 Mini zasilany z USB tak samo się zachowuje. Bateria naładowana na zewnętrznej ładowarce. Dzisiaj sprawdzę na innych modelach płytki D1 Mini.
 6. Używałem zalecanej BAT43, ale wymieniłem ją wczoraj na rezystor 470 OHM, doszedłem do tego, tak wczesniej napisałem, tak jakbym z wyjścia nie dostawał sygnału resetu, dzisiaj, albo jutro podłączę oscyloskop do tego wyjścia i zobaczę czy pojawia się na nim jakakolwiek zmiana sygnału.
 7. Dobra, najnowsze informacje, po wymianie diody na rezystor jest dalej lipa, tak jakby na wyjściu D0 nie pojawiał się sygnał do resetu, muszę podpiąć oscyloskop i zaobserwować co się dzieje na tym wyjściu, bo na mierniku nie obserwuję zmiany napięcia, a jak przez rezystor podepnę na chwilę masę do wejścia RST , to układ poprawnie się resetuje, więc myślę, że albo to jest jakaś wada fabryczna mojej płytki i to na dodatek nie jednej, albo jest wystawiane inne wyjście, będę musiał się głębiej przyglądnąć temu tematowi.
 8. mam tam diodę, wymienię dzisiaj na rezystor 470 OHM i sprawdzę czy problem pozostanie, czy coś się zmieni w tym temacie, ale to dopiero jak wrócę do domu, czyli za parę godzinek, może naprawdę to jest przyczyną, a jak nie to będę sprawdzał na tych drugich układach D1 mini które zakupiłem, ale to dopiero jutro, bo będę przesyłkę miał w paczkomacie.
 9. no właśnie, bo ona doszła, tylko że po 15 minutach nie jest wysyłane już nic, w terminalu też nie ma już żadnej akcji, tak jakby układ nie wybudzał się po tym czasie... dobra poprawka, zmieniłem teraz czas na 60 sekund to po tym czasie wysyła takie znaki: {$l▒▒|▒d▒| ▒ d▒c<ǃ▒{▒c▒c▒▒g'▒lng▒▒▒ cx▒▒lrl;l po czym już usypia sie na amen
 10. No to tak odpowiedź przez PUTTY z urządzenia mam taką: FW 6.5.1 2.2.2-dev(38a443e) Worker run! mounting FS... mounted! reading config file parsed config: {"Name":"iSpindel000","Token":"mój_token","Sleep":900,"Server":"brew-spy.com","API":3,"Port":80,"Channel":0,"URI":"/api/ispindel","DB":"ispindel","Username":"","Password":"","Job":"ispindel","Instance":"000","Vfact":191.8,"TS":0,"OWpin":12,"POLY":"-0.00031*tilt^2+0.557*tilt-14.054","SSID":"Redmi","PSK":"12345678","Offset":[-2440,534,1536,59,-45,-17]} applying offsets: -2440:534:1536 confirming offsets: -24
 11. generalnie u mnie sytuacja z konfiguracją wygląda tak. w tej chwili telefon robi za router, testowalem w domu na routerze Huawei i jest tak samo, teraz jestem w pracy więc radzę sobie jak mogę... jak widać zasięg jest 100%, tak samo było w domu, dane poprawnie wpisane, odświeżanie niezależnie jakie ustawię to i tak nic nie wysyła podczas normalnej pracy, teraz tylko do testów jest 60s. nie mam już chyba siły do tego urządzenia, zamówiłem inny tym płytki D1 mini, widzę że już jest wysłane, więc będę sprawdzał na innym modelu, ja mam teraz taki z metalową obudową nad ESP, a teraz sobie zamówiłem
 12. iSpindel leży koło routera, sprawdzam na sucho, 5 godzin i zero reakcji, po załączeniu wysyła dane jeden raz i więcej nie wysyła, jak nacisnę przycisk reset, to wysła kolejne dane do BrewSpy i później nadal cisza, nie ważne czy zmienię jego położenie czy nie... A router to Huawei od T-Mobile
 13. Witam, czy ktoś spotkał się z takim tematem, że iSpindel wysyła tylko dane w momencie naciśnięcia przycisku reset? Złożyłem układ, sparowałem go z BrewSpy, no i niestety dane nie są wysyłane, niezależnie czy mam ustawione 5s czy 100s interwału czasowego. Zmiana firmware nie pomaga. takie rzeczy nie dzieją sie tylko na jednym układzie wemos, ale na 5, bo dla testów podmieniałem już płytki. jak przejdę w tryb konfiguracji, to wszystkie dane mogę odczytać po wifi w czasie rzeczywistym.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.