Jump to content

Steku

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Steku's Achievements

  1. Cześć, czy jest tu jakiś fachowiec, który byłby w stanie stwierdzić jaką odmianę chmielu posiadam? Dodam, że sadzonka chmielu została przywieziona z upraw w Niemczech. Czy chmiel jest już gotowy do zbiorów?
  2. Cześć, mam na fermentacji witbira (dwa i pół tygodnia ~17 stopni) w niedzielę chciałem butelkować. Zastanawiam się czy w przypadku witbira czy innych piw pszenicznych robić Cold Crush?
  3. Cześć, potrzebuję na lipiec (moje wesele) uwarzyć orzeźwiającego pszeniczniaka . Zależy mi na tym aby piwo nie miało zbyt wysokiego IBU z wiadomych przyczyn oraz aby w zasypie pojawiły się płatki pszenne/owsiane. Z dodatków chciałbym dodać trawę cytrynową oraz skórkę cytryny/pomarańczy. Czy ma ktoś jakąś ciekawą recepturę na coś takiego?
  4. Cześć, po zrobieniu kilkunastu warek w zwykłym garze chciałem przejść na automatyczny kocioł warzelny. Robię 20-25 litrowe warki, a kotły które oglądałem mają pojemość przeważnie 30-40 litrów. czy na przykład na takim Klarstein Brauheld 35, Royal Catering 40l lub jakimkolwiek kotle 30-40l za się robić warki 20 litrowe? Większa pojemność kotła zapewne wiąże się z zacieraniem w większej ilości wody. Czy nie jest przesadą robienia 20l warek w 40l kotle i czy nie wpłynie to negatywnie na jakość brzeczki lub wydajność?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.