Jump to content

rafi87

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

rafi87's Achievements

 1. Niestety nie mam piwnicy, żeby schłodzić, a przy pierwszej warce było ok. Dobrze że nie dodałem w 35 (a czytałem że ludzie tak robią). Spoko, jeśli nie spadnie bardziej do piątku albo soboty to zleje. Dla pewnosci dodam jeszcze środek do klarowania - powinien związać drożdże...
 2. Drożdże to LaBrew Ale Yeast Nottingham dodane przy 25C (po całonocnej rehydratacji, bo brzeczka była zbyt ciepła). Fermentacja burzliwa skończyła się na 23C, a później spadała powoli dalej do 21C i na takim poziomie się utrzymuje na razie. Chyba poczekam do piątku i jeśli Blg nie spadnie to zabutelkuje. Dobrze kombinuje? Dodać wtedy syropu do zagazowania? Nie wybuchnie?
 3. Siema, ja też się podepnie. Swoją drugą warkę warze właśnie z ekstraktow (IPA 12Blg, choć wyszło tylko 11Blg po przelaniu do fermentora). Burzliwa była bardzo burzliwa, aż musiałem uchylić wieko na 2,5 dnia, bo tak bardzo się pieniło. Później było już spokojnie - od 6Blg do 3,5Blg spadło przez tydzień i od dwóch dni się nie rusza. Zabutelkowalbym, ale boje się granatów jeśli dodam jeszcze roztworu cukru do refermentacji. Jak długo czekać z butelkowaniem? 2 tygodnie? Aż spadnie do np. 2Blg? Dodawać cukru do nagazowania?
 4. Dzięki, na pewno skorzystam z rady. Na szczęście drożdże ruszyły i już przyjemnie bulgocze. Drożdże to LeBrew Nottingham.
 5. Cześć, wiem że może panikuje, ale wczoraj wieczorem nastawiłem IPE z ekstraktów (moja 2ga warka) ale niestety była za ciepła (35C) więc drożdży dodałem dopiero rano przy temp 25C. Do teraz nie zaczęło fermentować, ale widzę że jest duzo osadu na dole i żadnej piany. Czy zbyt długo rehydratowane drożdże moga zginąć? W szklance były jakieś 10-11h i wyglądały na zdrowe... Najgorsze że dzisiaj sobota, a nie mam żadnych drożdży zapasowych. Czy jeśli je dodam w poniedziałek, to jestem w stanie jeszcze uratować moja IPE?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.