Jump to content

andy

Members
 • Posts

  664
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by andy

 1. andy

  andy

 2. Czy konkurs będzie klasyfikowany do pucharu pspd?
 3. Admiro, sam pomysł z metryczkami jest bardzo dobry, jednak powiedz co można sobie pomyśleć kiedy dostajesz opis w metryczce : kolor ładny, mętne piana opadajaca; klarowne, barwa herbaciana, piana biała, szybko opadająca; Złote, lekko mętne. Piana dosyc trwała, drobna. Moim zdaniem są 2 powody takich rozbieżności, albo stewardzi nie maja pojecia o polewaniu piwa domowego i leją do szkła bełtając butelkami, wlewając z drożdżem (co jest bardzo prawdopodobne, gdyż często w metryczkach przewija mi sie określenie - drożdżowe). lub druga opcja mniej prawdopodobna sędziowie nie ogarniają. Inna sprawa że sędziowie powinni zorientować się że kolega obok ma np piwo klarowne a on błoto.
 4. Chyba pierwszy raz spotykam się z konkursem, w którym trzeba się osobiście fatygować po dyplom/nagrody, no ale to już sprawa organizatorów. W przyszłym roku będą mieli najwyżej mniej roboty bo piwa będą wysyłać tylko lokalsi. Ja mam pytanie do organizatorów, czy na pewno w finale każdy sędzia dostał tą samą próbkę piwa do oceny? Z metryczek wynika że albo sędziowie dostawali inne próbki, albo mieli zupełnie odmienne odczucia i widzieli zupełnie co innego.
 5. Formularz : http://nowa.pspd.org.pl/konkurs/iii-lubuski-kpd
 6. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, więc wolę przestrzec przed zakupem chmielu amarillo 2015 ze sklepu robiepiwo.pl. Generalnie zakupy w porządku szybka wysyłka itd. jednak chmiel na pewno nie był świeży, był to wzorzec kwasu izowalerianowego, do tego kolor jakiś szarobury. Napisałem do sklepu, odpisali, że chmiel kupili w 2015r ze znanej hurtowni i mają na to fakturę a chmiel jest dobry... Wygląda na to że się nie znam...
 7. Nie za bardzo rozumiem, konkurs odbędzie się 16.04.2016, wyniki zakładam ogłoszone będą zaraz po konkursie, to o co chodzi z ta datą 29.04? Przecież 16 czy 17.04 wszystko będzie jasne....
 8. Dziwnie się jakoś robi... człowiek nie może już pochwalić piwa innej osoby
 9. A co według Ciebie niewegańskiego jest w piwie od Trzech Kumpli?
 10. Czy w związku z wysłaniem metryczek, konkurs będzie pretendował do klasyfikacji w pucharze PSPD?
 11. Widzę że dalsze tłumaczenie i przedstawianie naszych racji nie ma sensu.
 12. Twój konkurs, Twoje sumienie, Twoje poczucie sprawiedliwości. Tylko po co pisałeś na początku, że konkurs wobec zmiany formuły nie będzie klasyfikowany do pucharu PSPD?
 13. Co ty gadasz, papiery same nie wpłyną, to organizator je wysyła, więc umywanie rąk w taki sposób jest co najmniej nie eleganckie.
 14. WiHuRa, wysyłka piwa a przyjazd na imprezę to dwie różne sprawy. Wy wymagacie po 1. Dostarczenia piwa, a po 2. Przyjazdu na imprezę, w innym przypadku piwo ma być dyskwalifikowane. Sorry ale ja np. mam do was prawie tysiąc kilometrów.... Wysyłka OK, nie ma problemu, ale żeby tłuc się przez całą Polskę.... Nie mam nic przeciwko organizacji tego typu konkursów. Są one bardzo fajne, integrują lokalną społeczność piwowarską, jednak moim zdaniem nie powinny być z w/w. powodów klasyfikowane do pucharu PSPD.
 15. Właśnie z tego powodu odpuściłem sobie te drożdże. Dziwna sprawa z kangurami, piana jak na pepsi, pojawia się i szybko znika.
 16. Czy potwierdzenia przyjęcia są rozsyłane? Paczka niby dostarczona, ale wolę mieć pewność czy w całości...
 17. Mnie dziwi trochę wylewanie żali na organizatora konkursu. Po 1 czy wszystko jest zgodne z zasadami dobrej praktyki na dzień ogłoszenia ? - JEST. Czy da się zrobić dobrego risa w 5 miesięcy? - DA. Czy ris byłby lepszy gdyby dłużej poleżakował? Pewnie tak, 2 lata byłoby OK i przy mocnych piwach trzeba zdać sobie z tego sprawę, że nikt raczej nie ogłosi konkursu z 2-3 letnim wyprzedzeniem. Ja osobiście raz - dwa razy w roku robię porter bałtycki i risa. Robię bo lubię a i mam świadomość że i konkurs prędzej czy później się trafi z taką kategorią. Czy w poprzednich edycjach konkursu były jakieś problemy? czy konkurs nie był klasyfikowany? BYŁO WSZYSTKO OK, a widzę że czasem jakby człowiek się nie starał to i tak będzie źle....
 18. Gratulacje dla laureatów, a przede wszystkich dla organizatorów za wzorowo przeprowadzony konkurs!!!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.