Jump to content

Mokry

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Mokry

 • Birthday 04/18/1983

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Człowiek uczy się całe życie 🙂
 2. Tak z tego wychodzi, sądzę, że nierealne i tak tylko nadrukowano więcej skali niż potrzeba.
 3. Tak do 30, ale akurat tak się odwrócił jak zdjęcie robiłem i nie był przyklejony do ścianki to go nie ruszałem. Piąta kreska od góry to 0.
 4. Zwracam honor pomiar dziś dał wynik 5,5. Ale fakt faktem, że ostatni pomiar robiłem 3 dni temu i ciągle było 10. A osad faktycznie po drożdżach. Zastanawia mnie tylko dlaczego tyle czasu startowało i jeszcze pomału drożdże swoje robią bo powinien chyba jeszcze ekstrakt spaść. Kiedy zrobić kolejny pomiar przy takim tempie fermentacji, bo nie bardzo chce otwierać fermentator. Dziękuję za pomoc.
 5. Wstawiam zdjęcie fermentatora, później wrzucę jeszcze fotkę z pomiaru. Widoczny ślad po pianie pozostał po napowietrzaniu.
 6. Ale pomiar jest dokładnie taki jak po nastawieniu przed dodaniem drożdży. I na pewno spławik nie opiera się o dno dlatego piszę o problemie, szczególnie że ilość drożdży powinna rozerwać fermentator. Jutro porobię zdjęcia.
 7. Witam, mój problem jest następujący... Nastawiłem z brekwitu silesian portera i niestety drożdże nie startują. Pierwsze dodałem te z zestawu które nie wystartowały, po 5 dniach dałem S-04 które też nie zaczęły pracować, po kolejnych 5 dniach dałem jeszcze jedną porcję (z polecenia też S-04) i już 4 dzień bez reakcji. Mierzyłem winomierzem i ciągle jest 10 blog... Nie bardzo wiem co począć, drożdże oczywiście były nawadniane i dodawane w różnych temperaturach. Pierwsze około 16 stopni, drugie 21 a te ostatnie 18... Przepraszam za błędy ale pisze z telefonu na szybko.
 8. Mokry

  Witam

  Cześć, jestem kulejący w temacie, ale ciągle się uczę 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.