Jump to content

Bodan

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam pytanie do kolegi Zasada jaka musi być temperatura i czas pierwszego zacierania i dalej to samo z brzeczką ? Kupiłem kocioł Klersteina i tam się to wszystko programuje ale jeszcze nie wiem jak.
 2. Witam Kolegów. Z góry dziękuję za cenne wskazówki i za pomoc na starcie pomału zaczynam się orientować w temacie. I tak jak pisze kolega Zasada zacznę od jednego słodu i jednego chmielu a potem eksperymenty . Pozdrawiam.
 3. Ok. Wielkie dzięki , znajde na necie sklepy. Potrzebne mi proporcje na kociołek 45l. Czy już w sklepie będą wiedzieli ile potrzebuje słodu ,chmielu ,itp. Spojrzę jeszcze w notatki warka 80.
 4. Witam wszystkich . Aparatura prawie kupiona kocioł Klarstein 45 l. za okazyjną cenę. Szanowni koledzy podajcie jakiś prosty przepis na początek i gdzie mogę zamówić produkty na rozpoczęcie warzenia piwka. Macie na pewno już sprawdzonych dostawców . Pozdrawiam .
 5. Witam kolegę . Jeśli chodzi o budżet to jak się orientowałem to tolerancja od do jest duża za sprzęt do warzenia. Jak już wspomniałem chciałbym zacząć przygodę z warzeniem piwa i nie mam takiej wiedzy jak koledzy z dużym stażem. Nie chciał bym na początek dużo inwestować ,ale od czegoś trzeba zacząć więc co by koledzy radzili na początek. Sam proces warzenia jest mi słabo znany , kiedyś robiłem wina i destylaty ale nigdy nie warzyłem piwa a lubię dobre piwo . Trochę pracowałem w Niemczech koło Stuttgartu gdzie jest sporo prywatnych browarów i ten wybór i te smaki piwa
 6. Witam wszystkich piwowarów. Chciałbym rozpocząć przygodę z warzeniem piwa i poszukuję sprzętu kompletnego do rozpoczęcia warki. Jakby ktoś coś wiedział czy miał to proszę o wiadomość. Chętnie wysłucham rad już doświadczonych w tym temacie od czego i jak rozpocząć. Pozdrawiam.
 7. Witam. Ogłoszenie aktualne jeszcze? Jestem zainteresowany nawet jakby był 40l. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.