Jump to content

mav3rick

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam, niechcąc iść w gotowca do zacierania naszła mnie myśl czy praktykował ktoś może z podgrzewaniem gazowym na taborecie z tym że w pełnej automatyce tzn. regulacja temperatury w funkcji mocy palnika gazowego . Klasyczny przykład jak w grzałce elektrycznej z tym że ze sterowaniem zaworem dopływowym gazu tak aby mieć płynna regulacja mocy . Chciałbym posadzić garnek na taborecie plus czujnik temperatury w barze z jakimś regulatorkiem.
 2. Kurcze z tymi grzałkami nie taka prosta sprawa , zalane w czymś , ciekawe czy są one wpuszczone w ten tunel i można je jakoś wyciągnąć czy są one w całości . Pytanie czy jak się nie da podmienić to czy da się jakoś je wyciąć dla płaskiej powierzchni. Myślałem że to prosty temat , nie wiem czy nie wtopiłem z zakupem
 3. No tak, dla mnie on/off to zero mocy - max moc , ssr próbkuje i dawkuje prąd zgodnie z zapotrzebowaniem przez co mamy zmienną moc grzałki, i co za tym idzie płynną regulację w zakresie 0-100% - oczywiście mogę się mylić
 4. nie zgodzę się z tym, że SSR to sterowanie na zasadzie on/off
 5. Ten moduł chyba jest tylko on/off ? Czy są takie moduły wykonawcze dla trybu sterowania SSR ? Proszę mnie porapwić jak coś przekombinowałem Chociaż teoretyzując tak jak mówisz może ten układ dodatkowy okazać się zbędny ale pytam z ciekawości.
 6. Witam serdecznie , zamierzam wdrożyć CraftBeerPi do domowej przetwórni i mam w związku z tym pytanie. Instalacja prosta wręcz książkowa - max 3 czujniki temperatur - sterowanie max 3 obiegami po SSR (grzałka,grzałka,pompa). Czy dla takiej instalacji konieczne jest wpięcie powyższych elementów przez "płytkę" zapinaną na GPIO , czy mogę to zrobić bezpośrednio wpinając się na PINY GPIO (czytałem że wyjścia są ograniczone mocowo , ale instalacja ma obsługiwać to co powyżej) , nie chcę wchodzić w dodatkowe koszty , stąd pytanie czy wydoli to na standardowym Pi b
 7. Poproszę jeżeli to możliwe o zmierzenie , czy jest tez w stanie kolega podać ttp/nazwę pompki ?
 8. W sumie to chyba można jedno i drugie sito zaślepić korkiem . To które jest na górze swobodnie położyć na młóto i już - chyba te rurki niczego konkretnego nie wnoszą.
 9. Czy ktoś z Państwa , jeszcze w ramach retrospekcji byłby w stanie mi podać jakiej długości są rurki przelewowe pomiędzy jednym sitem a drugim , próbuje odbudować brakujące elementy do zestawu :P Do zestawu brakuje mi też pompki magnetycznej , czy ktoś może miał doświadczenie z podmianką na nową lub ewentualnie może polecić sprzedawcę ?
 10. Też tak myślę że moc grzałki będzie odpowiednia. Jedyne co mnie zastanawia patrząc na oryginalną instalację to czemu mają służyć elementy zaznaczone na żółto. Elementy "przyklejone" od spodu nigdzie nie wchodzą dalej. Przebicie jest tylko dla czujnika temperatury - to oczywiste. Ktoś może miał styczność z tym garem i może podpowiedzieć do czego to ? jakieś zabezpieczenie przeciw przegrzaniu lub inne ??
 11. Generalnie rozrzut mocy grzałki jest dość spory , nie chciałbym jednak przekraczać 2,5kW aby w miarę nie było obciążenia na domowej instalacji elektrycznej. Najwyżej zagotuje się nieco później. Bardziej chodzi mi o rozwiązanie techniczne jako takie :") Grzałka elektryczna 1fazowa / zacisk L i N . Dno gara wygląda tak, wiec chyba raczej powinna być płaska przestrzeń na "mniejszym okręgu" i powinno stykać ładnie.
 12. Grzałka elektryczna 1fazowa / zacisk L i N .
 13. Witam, odświeżając temat , mam podobny problem kociołek kupiony z demobilu ze spalonymi grzałkami. Wymyśliłem sobie to w ten sposób że wszystkie grzałki usunę i np. "posadzę" kociołek na takiej elektrycznej grzałce żeliwnej np. https://allegro.pl/oferta/plyta-grzejna-grzalka-zeliwna-fi-180mm-2000w-6858696351?reco_id=86a03576-8c84-11eb-a1a8-bc97e12c3420&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 Do tego regulator temperatura PID + PWM i płynne sterowanie owym źródłem ciepła. Co panowie myślicie o takim rozwiązaniu - teoretycznie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.