Jump to content

Krzywonos Jerzy

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

 1. W instrukcji która byla dołączona do zestawu jest napisane żeby zacierać w jednej temp. 60pare stopni. Nie pamiętam dokładnie. Czy lepiej jest skorzystać z poniższej receptury czy trzymać się instrukcji? https://www.blog.homebrewing.pl/hefe-weizen-receptura/
 2. Ile piwowarów tyle opinii dzięki za odpowiedzi 👍
 3. Cześć mam pytanie które wydaje mi się odpowiednie do tematu wątku. Będę warzył swoją trzecią warkę (pierwsza brewkit, druga chmielenie ekstraktów) piwo typu Hefewaizen z zacieraniem. Po zakupie surowców doczytałem na forum ze to dość trudne piwo ale trzeba próbować. Pytanie brzmi w jakiej temperaturze uwodnić drożdże skoro piwo będzie fermentowało w piwnicy gdzie panuje mniej wiecej stała temp ok 16 stopni. Czy temp wody do rehydratacji powinna być zbliżona do temp brzeczki, a jeśli tak ile powinna wynosić temperatura brzeczki przed zadaniem drożdży WB 06?
 4. W takim razie będę się trzymał instrukcji. Ja mam Jungę. Zobaczymy co wyjdzie
 5. Podpowiedział byś jeszcze ile dni powinnno trwać chmielenie na zimno. Tak jak w instrykcji, 3 dni?
 6. Dzięki za odpowiedź. Nie planuje bo trochę chmielin i tak mi przeszło do brzeczki po chmieleniu. Zastanawiam się jaki to będzie miało wplyw na piwo. A wiesz jak długo można trzymać gęstwe w lodówce?
 7. Cześć, chciałem się podpiąć pod temat. Nastawiłes swoje drugie piwo w życiu (pierwszy był brewkit) z zestawu ekstraktów Polish IPA. W instrukcji jest napisane żeby po 7 dniach burzliwej fementacji zlać piwo na cichą na kolejne 7 dni i na ostatnie 3 dni cichej dodać chmiel do chmielenia na zimno. Już wiem że te 7 dni burzliwej to bajka. Moje pytanie to czy na chmielenie na zimno zlewać piwo do nowego fermentora, czy zostawić w tym i poprostu do niego dodać chmiel?
 8. Cześć. To moj pierwszy post na forum. Właśnie udało mi się wyszarpać od koleżki od klimatyzacji rurkę miedzianą fi8 i robię z niej chlodnicę. Czy konstrukcje można usztywnic blachą ocynkowaną? Czy bezpieczniej jest użyć drutu miedzianego?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.