Jump to content

boogies

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Boogies
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  12
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Skype
  booogies

Recent Profile Visitors

778 profile views
 1. Do oddania w zamian za kilka butelek dobrego piwa domowego - teraz, zaraz, wkrótce: 110 butelek szklanych 0,5 - wszystkie były kiedyś myte i dezynfekowane ale obecnie są zakurzone 2 kontenery duże na 20 butelek każdy 1 kontener mały na 11 butelek kontakt: 501 54 94 20
 2. boogies

  boogies

 3. Bardzo fajna apka! U mnie też już hula (SG2). Nie miał bym nic przeciwko, żeby zapłacić za jej używanie. Z dodatkowych opcji przydałaby się opcja wyliczania cukru/glukozy potrzebnej do refermentacji. Dzięki!
 4. www.wiki.piwo.org/Kategoria:Receptury_ze_słodów
 5. Bez przesady. Filtrowałem Wita z niesłodowaną pszenicą za pomocą podwójnego dna, tyle że z nawierconą podwójną ilością otworów. Nie jest to szybkość pilsa, ale daje radę.
 6. Świetne opracowanie! Proponuję, żeby trafiło do artykułów na Wiki.
 7. 5 kg słodów za 1gr w Slodowni Strzegom!!! Bardzo fajną promocję odpaliła Słodownia Strzegom: przy zamówieniu powyżej 100 zł i polubieniu ich fanpage przesyłają 5kg słodu pilznienskiego lub Pale Ale za 1gr. Promocja jest ważna do 31 listopada i można z niej skorzystać tylko raz. Więcej tutaj: http://www.slodowniastrzegom.pl/newsy/3/5kg-slodu-za-1gr-promocja-jakiej-jeszcze-nie-bylo-zapraszamy
 8. Ja na swoim pszenicznym na bazie WESów też miałem naleciałości w formie błoniastych kół na powierzchni, które mnie bardzo niepokoiły. Wszystko było ok. Zostaw piwo w spokoju do końca fermentacji i nie grzeb w nim - jeśli przy butelkowaniu w smaku i zapachu będzie ok, to raczej nie masz się o co martwić.
 9. ups... muszę nadrobić zaległości. Tak czy siak, recepturę wypróbuję niebawem tylko mi lodówka dojedzie i fermentatory się pozwalniają.
 10. +1 ode mnie za tą recepturę! Szukałem kopii Ciechana wybornego, bo bardzo lubię jego smak. Na pewno go zrobię! Czy możesz zdradzić, ile trwała burzliwa, a ile cicha? Cicha w tej samej temperaturze?
 11. Dzięki za radę. Z chęcią bym założył, tylko... brak mi doświadczenia. Na razie w moim grodziszu na cichej pojawiły się jakieś podejrzane białe paprochy, ale w smaku są nie wyczuwalne. To pierwsze doświadczenie jakie mam z możliwymi zakażeniami. A ponieważ ludzie ciągle przerzucają się pytaniami - czy to już zakażenie - pomyślałem, żeby zaproponować stworzenie takiego tematu bardziej światłym w tym temacie. Do tego jaki mi się zresztą służył ten wątek.
 12. Witam, Fajnie byłoby gdyby powstał dział (lub dedykowany wpis w wiki), w którym opisane byłyby zakażenia jakie mogą się wdać do piwa wraz ze zdjęciami i informacją czy sprawa jest beznadziejna, czy można sobie z nią jakoś radzić. Just a thought. Pozdrawiam Krystian
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.