Jump to content

Jumpi

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A jak robicie z fermentacja, trzymacie w jednym pojemniku czy zlewacie po pierwszej fermentacji? Tak się zastanawiam co daje zlewanie na fermentacje cichą. A drugie jeżeli już zlewam to kiedy, jak przestanie gazować?
 2. dzięki za informacje, niestety do lata to raczej nie wytrzyma😁
 3. mierzę pływakowym, drożdże US-05 w temperaturze 19-20 stopni. Co do pomiaru to mam jeszcze refraktometr wyskalowany do wody morskiej, można to jakoś przeliczyć? pomiar będzie dokładniejszy?
 4. Postawiłem English Bitter z brewkitu, początkowe BLG ok 12, po 11 dniach dalej jest 5 BLG (bez zmian od 4 dni). Czekać jeszcze aż spadnie do 2BLG czy rozlewać już do butelek?
 5. Ok, czyli refermentacja w kręgu z kalkulatora , ok połowy tego co do butelek. A rozlew przez nabój CO2. Zastanawiam się jeszcze na ile nagazowane piwo będzie w stanie samo , bez CO2 wyjść z kega
 6. Sprawdzałem ceny i te kegi co masz są znacząco droższe niż te o których myślałem. Pewnie trwalsze ale na początek wymagają większej inwestycji. do tego dochodzi mobilność. Ten prosty keg mogę wstępnie schłodzić w lodówce, zabrać na działkę i wsadzić do dystrybutora za 300zł gdzie mam dochładzanie i dystrybucję CO2. Pewnie jak się u mnie temat rozwinie to pomyślę ta tych lepszych, w podobnej cenie są 19l Corneliusa Zastanawiam się tylko czy kegi 5l po 30zł wytrzymają ciśnienie ?
 7. A jak z chłodzeniem? Myślałem nad użyciem dystrybutora z chłodzeniem i CO2 w naboju. Nagazowanie przez refermentacje mi pasuje więc nie muszę do tego używać CO2. Ale że 16g CO2 nie wypchnie 5l to mnie zmartwiłeś
 8. Zaczynam przygodę z własnym piwem, po 2 warkach z brewkitów doszedłem do wniosku że naj mniej przyjemne jest przygotowywanie butelek. Stąd pomysł aby większość piwa zlewać do kegów. Na użytek domowy myślę o kegach 5l. I tu pytania 1. czy dodawać cukru/glukozy na refermentacje tak jak do butelek? 2. Ile cukru na 5l, do butelek jest 4g więc teoretycznie to 40g 3. Zakładam że rozlew z kega będę robił z pomocą CO2 (naboje), czy tak nagazuje dodatkowo piwo? 4. Jeżeli CO2 nagazuje te 5l to może nie ma potrzeby dodawać wczesniej cukru
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.