Jump to content

modemik

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 1. Mam dwa nowe półprzezroczyste i prawdę mówiąc niewiele przez nie widać. Nie chcę otwierać niepotrzebnie żeby przypadkiem nie zakazić. Skoro po 3 jest po wszystkim to jak po 2 otworze i zmierzę BLG które będzie poniżej 3 to chyba śmiało można butelkować nawet bez drugiego pomiaru ? A pro po pomiaru ? trzeba w menzurce mierzyć ? Gdzieś widziałem/czytałem, że ktoś zdezynfekował Balingometr spirytem i po prostu wrzucił go do fermentora :)?
 2. Czyli śmiało 14 dni poczekam, w 14 i 15 zmierzę BLG jeśli będzie stałe - rozlew
 3. Cześć braci piwowarskiej Jestem kompletnym nowicjuszem. Zakupiłem 1 zestaw do warzenia piwa. Na początek zaczynam zabawę z brewkitami. I mam pierwsze pytanie. Mianowicie przygotowałem pierwszą partię. Przez 2 dni widać było burzliwą fermentację (woda w rurce cały czas bulkała). Po 2 dniach cisza. Obecnie minęło 7 dni a w fermentorze cisza. Piwo trzymam w sypialni, gdzie mam 16-19 stopni. Temperatura w fermentorze zgodnie z nalepionym termometrem 16-18 stopni. Nie zaglądałem do środka, żeby nie narazić piwa na infekcję. W instrukcji jest napisane, że fermentacja powinna trwać 7-12 dni. Tera
 4. Dzieki wielkie za info. Oglądałem też zestawy a alepiwo ale jakos do mnie wcześniej nie przemówiły. Poszperam jeszcze bo faktycznie widze ze kapslownica GRETA jednak nie zbyt polecana. Może faktycznie sprubuje z alepiwo. Probowałem kompletowac samemu i szczerze mowiac otrzymalem porownywalne ceny. Ale sprawdze to sobie jeszcze raz.
 5. Witajcie piwowarzy, Po amatorskim wędzeniu kiełbas i szynek oraz domowym pieczeniu chleba naszła mnie ochota na spróbowanie zabawy z robieniem piwa. Do dziś pamiętam smak domowego "podpiwku", który w dawnych czasach robił mój dziadek a potem tata. Poczytałem trochę i postanowiłem spróbować zabawy z brew-kitami na dobry początek. Wiadomo pierwsza sprawa - sprzęt. Jest mnóstwo różnych zestawów - mniejszych i większych, natomiast ja szukam czegoś optimum co pozwoli na w miarę komfortowe przygotowanie piwa z brew-kitu i nie będzie najdroższa opcją na rynku. A z drugiej stro
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.