Jump to content

Fearedse

Members
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Fearedse's Achievements

 1. Wrzucić do gara i gotować czy na zimno?
 2. Cześć, znacie jakieś dobre sposoby na wyczyszczenie przypalonej grzałki? Widziałem na innych forach, że dobrze działa grzanie grzałki w wodzie z dodatkiem PBW, nie posiadam tego środka i wolałbym wykorzystać coś ogólnie dostępnego w sklepach żebym mógł go kupić na miejscu.
 3. Przekonałeś mnie i zamówiłem Jaką do tego termopare polecasz? Myślałem nad typem K.
 4. Super, dzięki wielki za pomoc.
 5. Tylko grzałka będzie sterowna PIDem. Pompa będzie miała jedynie włącznik-przycisk, żebym mógł obie rzeczy podłączyć do obudowy sterownika i włączać wszystko z jednego miejsca.
 6. Zrobiłem drugą wersje projektu. I pytanie, czy stycznik jest dobrze podłączony oraz czy o to chodziło z podłączeniem przycisku do włączania grzałki przed SSR. Jeżeli tak to jakie napięcie jest wysyłane przez PID do SSR żebym mógł dobrać odpowiedni przycisk z LEDem żeby lampka się zapaliła.
 7. Będzie on od włączania i wyłączania grzałki i przy okazji sygnalizacji że grzałka jest włączona.
 8. Te włączniki led to są przyciski z podświetleniem 220V. Fizycznie jeszcze nic nie zamówiłem, stąd ten temat żeby się upewnić że wszystko pasuje. Jeżeli ten przycisk ma się znajdować w obwodzie sterującym SSR to zakładam że nie może być to włącznik 220V bo lampka się nie włączy? Jeśli chodzi o styczniki to tylko jeden do włączenia urządzenia jest potrzebny?
 9. Cześć, planuję zbudować sterownik z regulatorem PID. Nigdy czegoś podobnego nie składałem więc chcę się upewnić przed zakupem części czy wszystko dobrze zaplanowałem. Nie jest to idealny rysunek ale myślę, że mniej więcej widać co jak idzie.
 10. Posiadam taką grzałkę zamontowaną w moim kotle. Przy warzeniu 15l warek sprawdza się bardzo dobrze. Wiele firm produkujących sprzęt do warzenia piwa stosuje grzałki nierdzewne, które mają bezpośredni kontakt z brzeczką, więc raczej nie ma się czego obawiać w ich stosowaniu.
 11. Cześć, ostatnio uważyłem tak zwaną SMASH ape na drożdżach kveikach. Cała fermentacja skończyła się w jakoś 3 dni i po tych trzech dniach od razu zabutelkowałem piwo, z fermentora mocno było czuć zapach drożdży. Dzisiaj otworzyłem piwo po nagazowaniu i dalej są lekko wyczuwalne te zapachy oraz lekki posmak. Drożdży dodałem około 9g na 15l brzeczki 10Blg, po wcześniejszej rehydratacji. Jak sądzicie, co może być przyczyną tych zapachów, i w jaki sposób się ich pozbyć przy następnym użyciu? Przebieg fermentacji:
 12. można użyć dyszy rozpylającej: takiej.
 13. Zmniejszyłem czas gotowania o 10 min więc gotowałem 50 min. Chmiel był lubelski do piwa pszenicznego.
 14. Cześć, przez nie uwagę zamiast wrzucić 20g chmielu wrzuciłem 30g. I teraz pytanie, czy gotować to 30 min aby osiągnąć poziom IBU oczekiwany z 20g czy lepiej gotować tą godzinę i pogodzić się, że piwo będzie bardziej goryczkowe?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.