Jump to content

Beqq

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chciałbym eksperymentować i ciekawy jestem czy przez drożdże tylko zmarnuje chmiel. Więc w ostateczności chyba wrzucę tam trochę tego chmielu
 2. Witam serdecznie, Niestety nie znalazłem tematu dla piwa pszenicznego w tym zakresie. Mija mi właśnie 7 dzień fermentacji piwa pszenicznego (11L). Jest to moja pierwsza warka, dlatego nie chciałem zwiększać objętości. Nie planuję przelewania na cichą, ale zastanawia mnie dodanie chmielu na cichą. Chciałbym się zapytać czy chmielenie na cichą w takim przypadku (bez zlewania) ma jakikolwiek sens? Czytałem, że nie ma on dużego sensu ale czy naprawdę jest to marnotrawstwo chmielu? Chciałbym jakkolwiek ulepszyć lub poprawić smak. Posiadam dwa chmiel
 3. Bardzo dziękuję za odpowiedź
 4. Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy objętość brzeczki wpływa na czas jej fermentacji? Domyślna objętość jaką robi większość to około 23L. Ja natomiast na 1 warkę zrobiłem 11L. Czy w takim razie czas fermentacji będzie się różnił? W takiej brzeczce jest mniej cukrów niż w 23L. Jeśli pytanie jest z kategorii głupich, to przepraszam Dzięki za pomoc.
 5. Przepraszam za zły dział. Nowy jestem Za każdym razem ktoś mówi o przelewaniu na cichą ze względu na negatywny wpływ drożdży po burzliwej fermentacji. Będzie to moja pierwsza warka i nie chciałbym tego zepsuć. Więc zapytam też czy powinienem dokonywać przelewania na cichą? Czy zostawić w tym samym fermentatorze na kolejny tydzień? PS. W planach jest piwo pszeniczne.
 6. Witam serdecznie. Chciałbym dowiedzieć się czy na fermentację cichą można użyć fermentatora bez rurki (górnej, na pokrywie)? Czy lepiej dokupić? Z góry dzięki!
 7. Witam serdecznie, Będzie to moja pierwsza warka i chciałbym dowiedzieć się coś na temat odpowiedniej objętości brzeczki. Posiadam 1.7 kg ekstraktu niechmielonego pszenicznego. Jaka objętość brzeczka powinna mieć przy np. 12 BLG? Maksymalnie 12 litrów? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 8. Kurcze, Dzięki chłopaki. Dużo zdrowia dla was!
 9. Na razie żaden Zbieram informacje o sprzęcie na ten moment. Czy coś konkretnego masz na myśli?
 10. Nie ukrywam, że jestem początkujący i chcę się dowiedzieć możliwe wszystkiego przed pierwszy razem. Z tego co czytałem, zalecają sprawdzać temperaturę brzeczki. Czy w takim wypadku pozostawić to przypadkowi i pilnować jedynie temperaturę otoczenia fermentatora?
 11. Witam, Niestety nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Z góry przepraszam za powtórzenia. Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób mierzyć temperaturę brzeczki w fermentatorze (plastikowy 33L). Chodzi o sam sposób, np. normalnym termometrem. Czy jest normalnym uchylenie wieczka i manualne zanurzenie końcówki termometra w brzeczce? Proszę o pomoc :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.