Jump to content

bless

Members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja na burzliwej zatykam watą, dopiero na cichą po wyjęciu z lodówki wkładam rurkę. Watę dezynfekuję przed włożeniem w pokrywę.
 2. Wycinasz półkę nożem do tapet. Półka jest plastikowa wypełniona pianką, wchodzi jak w masło. Ja po wycięciu zabezpieczyłem wycięcie silikonem. Załączam zdjęcia jak to wygląda.
 3. Gdzieś wkradł się błąd mam lodówkę Candy CCTOS 482WH. z zamrażalnikiem. wybierałem między candy a mpm. MPM była dostępna na wyprzedaży w moim mieście ale niestety "Sklep tymczasowo zamknięty do odwołania" wiadomo covid. Dlatego kupiłem candy. Wiadro z BA wstawiam bez rurki fermentacyjnej, bo przeszkadza płyta chłodząca zamrażalnika.
 4. Mi po małych przeróbkach wchodzi wiadro 33L z BA, Nie wchodzi za to wiadro z twój browar.
 5. Czyli na podstawie twojej pierwszej warki w browarze. Zagotowujemy 1.7kg ekstraktu. Dodajemy chmiel 20g gotujemy 50min, dodajemy drugi ekstrakty, oraz 10g chmielu gotujemy razem 10 min. Chłodzenie, dodanie drożdży. Dobrze rozumiem? Przepraszam za pewnie głupie pytania, ale na początku mimo czytania nie wszystko wydaje się proste.
 6. Od następnej warki zaczynam podpatrywać kolegi przepisy. Mam pytanie dlaczego 2 ekstrakt dodajesz na końcu?
 7. Sterownik już zamontowany.
 8. napisałem do kolegi z forum w sprawie chłodnicy, ciekawe co zaproponuje. Może w następnym miesiącu się skuszę.
 9. Witam, Jestem zainteresowany chłodnicą do garnka 10L z racji małego litrażu, chłodnica musiała być o mniejszej średnic oraz krótsza pewnie max 2m. Proszę o kontakt.
 10. No to, któryś z nas musi się pokusić i zrobić chłodnicę jako pierwszy, bo dedykowanych w tym rozmiarze nie znajdziemy. Ps. Takie pytanie poza tematem, @Jancewicz Masz najpopularniejszy browar z ekstraktów dlatego podpytam. Dlaczego nie polecasz ekstraktów z Gozdawy? Gdzie kupujesz najtaniej/ najświeższe ekstrakty?
 11. Dolewasz wody o temperaturze pokojowej czy chłodzisz bańki np w lodówce?
 12. Na szybko licząc 6 metrowa chłodnica z 1 cm średnicy zajmuję 0,5L, gdyby skrócić chłodnicę do 2-3m zajmowała by mniej niż 0,25L. co myślicie o takim pomyśle?
 13. Dlaczego nie chłodzisz brzeczki z garnka tylko od razu 30L ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.