Jump to content

Emilerr

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Eleganckie to. Muszę przemyśleć temat. Zobaczę jak się rozwinie temat. Fakt też że wsiadając latem do auta termometr nie pokazuje więcej niż 15-18 °C więc nie wiem czy będę musiał schładzać. Ale pomysł ciekawy. Mieści się do tego fermentor?
 2. Dzięki a info pewnie tak zrobię. Zastanawiam się jeszcze nad fermentorem zanurzonym w wodzie w drugim fermentorze z grzałką akwariową z regulowanym termostatem. Można w sumie cały rok w piwnicy robić utrzymując odpowiednią i stałą temperaturę.
 3. Jeszcze jej nie zacząłem więc mogę poczekać. Niestety nie mam w bloku innych możliwości. Balkon chyba nie jest dobrym rozwiązaniem. Jakie drożdże nie zepsują mi piwa? Te przy puszce mają logo Coopersa.
 4. Dzień dobry. Zabieram się właśnie za 3 warkę. Trafiło na Coopers English Bitter. O ile z temp fermentacji nie mam problemów (w mieszkaniu ok 21°C czyli wg producenta ok) to z temp refermentacji mogę mieć problem bo w piwnicy mam ok 7°C (wg producenta nie ok bo powinno być ok 18). Czy trzymać w mieszkaniu czy w piwnicy. Czy może zastosować mix- kilka dni w mieszkaniu później do piwnicy).
 5. Cały czas fermentowałem w piwnicy. Jak długo mogą robić się granaty? Jeśli przetrzymają powiedzmy miesiąc to znaczy że się nie zrobiły?
 6. Tak się zastanawiam ile dodać glukozy i czy trzymać przez chwilę w domu (22 °C) czy zabutelkować i od razu do piwnicy. Wedle kalkulatora ok 80-90 gram glukozy i 500 ml wody (2.2-2.4 nagazowania)
 7. Dzięki. Tak zrobię. Jest bardzo klarowne i smaczne.
 8. Drożdże z zestawu. Blg 3.5. Tydzień temu miało 4.5
 9. Nie zapomniałem. W instrukcji było napisane aby po 36-48 godzinach schłodzić do 18-20. Wiedziałem że lepiej jak bedzie niższa temperatura, zresztą innej nie mam jak uzyskać. Idę sprawdzić blg
 10. Hmm. Chyba za wcześnie wstałem i nie czaję dogryzki. Napisałem zbyt zawile? 23 stopnie
 11. Początkowo miał 13.5 blg. Ile ma teraz nie mierzyłem. Wracałem z pustym naczyniem bo pracuje i żeby nie zakazić. Drożdze z zestawu, tylko ta jedna paczka (GLW35). 20 litrów. A i z dziennika mi wynika że jednak nie od razu w niskiej temp. Po 36 godzinach wyniosłem do piwnicy.
 12. Dzień dobry. To moj pierwszy post i od razu pytanie. Właśnie warzy mi się koźlak z brewkitu Gozdawy. Od samego początku stoi w temp 5-9 stopni. Pracowało intensywnie i nie w tym problem. Problem w tym że stoi już 25 dni i cały czas pracuje. Schodzę co jakiś czas do piwnicy żeby pobrać do zmierzenia BLG ale chyba nie ma sensu skoro pracuje. Czekać spokojnie czy coś pokombinować?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.