Jump to content

Lukaß Gallas

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Lukaß Gallas's Achievements

  1. Chłodziłem gar w śniegu, produkty z Homebeer. Dzięki za podpowiedzi, następnym razem będę uważniejszy i ,,mądrzejszy,, Na zimno w takim razie dorzucę aromatycznych chmieli - na poprawę sytuacji.
  2. Odnośnie chmielenia, wycinek z ,,instrukcji,,: Chmielenie przez 70 min: - w pierwszej minucie gotowania - 20g chmielu Citra - w 40-tej minucie - po 10g chmielu Amarillo i Cascde - w 60-tej minucie - po 10g chmielu Amarillo i Cascde lub dodajemy chmiel na cichą fermentację jednak nie dłużej niż 2-3 dni. Jako nowicjusz, trzymałem się ściągi - jeśli chodzi o zadawanie chmielu. Ale z ilościowo poszedłem dalej.....
  3. Hej, dzięki za tymczasowe podpowiedzi. W zestawie było sporo mniej chmieli, (w sumie tylko 60g., resztę dorzuciłem). Mam zapasy Citry, Amarillo więc je wsypię na cichą.
  4. Gdzie te cytrusy, tropiki? Pojawią się? Witam, pytanie do doświadczonych. W skrócie: moja pierwsza warka - AIPA, z zestawu na 10l (słody + chmiele). Po gotowaniu i chmieleniu (w 1 min. 20g Citra i 20g Mosaic, w 40 min. 20g Amarillo, 10g Cascade i 10g Mosaic, w 60 min. 10g Amarillo i 10g Cascade), Blg 18°, 11l. Po 5 dniach burzliwej otworzyłem, by sprawdzić Blg - wyszło 7°, co oznacza - jeszcze dać fermentować. Próbka smaku piwa - goryczka spora ale brak cytrusów, tropików - mocno wytrawne. Powinny być już być wyczuwalne te owocowe aromaty? Pojawią się jeszcze? Jeszcze zbyt młode? Czy coś idzie nie tak? Czekać? Cierpliwości? Dodanie pod koniec cichej Citry coś zmieni? Jak byście działali, mimo wszystko, dalej? Z góry dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.