Jump to content

Srecky

Members
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

About Srecky

 • Birthday 03/07/1976

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  Kielce

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Srecky

  Srecky

 2. Jes, jes... Miałeś krzyczeć jak mioda będziesz czynił, toś do Kalifoni beze mnie wysłał. A POGRATULOWAĆ swoją drogą. I setka piro czeka...
 3. Hmmm... To się troszkę potrudziłem: Na zasypie 1,5 kg Pilsa, 1 kg Pszenicznego i 0,5 kg płatów owsianych/pszennych (trochę Wit), na 16 L dla OG koło 1,05 z Centennial (Alfa 10,5): 30g 22 min 14g 7 min IBU wyjdzie 30 - 40 (zależy jak liczymy). Dla mnie to mocno dużo, szczególnie jak na a`la pszeniczne. Chmiele na zimno to raczej goryczki nie dadzą jak wyczytałem, ale maestro to ja nie jestem. Leć z eksperymentem, a co... Nie, no chyba OK będzie, jak tak przemyślałem.
 4. No zbita. Nawet zielony ogr się już ogarnął i dojrzał do decyzji o udziale... Zgoda wbijaj na Scyzoryków.
 5. Może doświadczeń jakichś imponujących nie mam w tym zakresie, ale obawiam się, że będzie ciężko. Cornelius ma w składzie sok grejpfrutowy, dodany po pasteryzacji jak sądzę, więc nie tknięty przez wybite drożdżaki. Robiłem kiedyś piwo z grubym dodatkiem pomarańczy, też na T58 i została po nich jedynie subtelna nuta, bardziej nawet w aromacie niż smaku. Ale może są bardziej doświadczeni z jakimś świeżym pomysłem? PS. Gratuluję idepozapalki.pl... I pozdrów mój kochany Wrocław.
 6. Oczywiście miałem na myśli gotową do gotowania brzeczkę po wysładzaniu. Jakoś do Milk Stouta jednostopniowe zacieranie mi nie pasuje, a schematu poniżej to już w ogóle nie wiem jak do niego sprowadzić: 14L 55°C śruta jasna (pale ale, caramunich III, pszeniczny, płatki jęczmienne) 20 min 50°C 15 min 62°C + 5L wrzątku do 72°C 20 min 72°C - negatywna jodowa + jęczmień palony i Carafa III 10 min 72°C 76°C i filtracja Po wysładzaniu zapakuję w śpiwór i zostawię na 2 godzinki. Będzie OK jak myślę.
 7. O... Możesz Wiktor rozwinąć? Co to znaczy za bardzo i jak spadnie za bardzo to co się zadzieje?
 8. Witam. Mam szybkie pytanie: Czy jeśli po filtracji zostawię warkę na jakieś 2 godziny i po tym czasie zacznę gotować to stanie się coś niepożądanego, czy mogę sobie taką przerwę zafundować?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.