Jump to content

Srecky

Members
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Srecky

 • Birthday 03/07/1976

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  Kielce
 1. Srecky

  Srecky

 2. Jes, jes... Miałeś krzyczeć jak mioda będziesz czynił, toś do Kalifoni beze mnie wysłał. A POGRATULOWAĆ swoją drogą. I setka piro czeka...
 3. Hmmm... To się troszkę potrudziłem: Na zasypie 1,5 kg Pilsa, 1 kg Pszenicznego i 0,5 kg płatów owsianych/pszennych (trochę Wit), na 16 L dla OG koło 1,05 z Centennial (Alfa 10,5): 30g 22 min 14g 7 min IBU wyjdzie 30 - 40 (zależy jak liczymy). Dla mnie to mocno dużo, szczególnie jak na a`la pszeniczne. Chmiele na zimno to raczej goryczki nie dadzą jak wyczytałem, ale maestro to ja nie jestem. Leć z eksperymentem, a co... Nie, no chyba OK będzie, jak tak przemyślałem.
 4. No zbita. Nawet zielony ogr się już ogarnął i dojrzał do decyzji o udziale... Zgoda wbijaj na Scyzoryków.
 5. Może doświadczeń jakichś imponujących nie mam w tym zakresie, ale obawiam się, że będzie ciężko. Cornelius ma w składzie sok grejpfrutowy, dodany po pasteryzacji jak sądzę, więc nie tknięty przez wybite drożdżaki. Robiłem kiedyś piwo z grubym dodatkiem pomarańczy, też na T58 i została po nich jedynie subtelna nuta, bardziej nawet w aromacie niż smaku. Ale może są bardziej doświadczeni z jakimś świeżym pomysłem? PS. Gratuluję idepozapalki.pl... I pozdrów mój kochany Wrocław.
 6. Oczywiście miałem na myśli gotową do gotowania brzeczkę po wysładzaniu. Jakoś do Milk Stouta jednostopniowe zacieranie mi nie pasuje, a schematu poniżej to już w ogóle nie wiem jak do niego sprowadzić: 14L 55°C śruta jasna (pale ale, caramunich III, pszeniczny, płatki jęczmienne) 20 min 50°C 15 min 62°C + 5L wrzątku do 72°C 20 min 72°C - negatywna jodowa + jęczmień palony i Carafa III 10 min 72°C 76°C i filtracja Po wysładzaniu zapakuję w śpiwór i zostawię na 2 godzinki. Będzie OK jak myślę.
 7. O... Możesz Wiktor rozwinąć? Co to znaczy za bardzo i jak spadnie za bardzo to co się zadzieje?
 8. Witam. Mam szybkie pytanie: Czy jeśli po filtracji zostawię warkę na jakieś 2 godziny i po tym czasie zacznę gotować to stanie się coś niepożądanego, czy mogę sobie taką przerwę zafundować?
×
×
 • Create New...