Jump to content

Nowakiusz

Members
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Krzyżak
 • Rok założenia
  2020
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Olsztyn

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Nowakiusz's Achievements

 1. Cześć, chce uwarzyć Hazy APA. Jakie dodatki przy jakim zasypie najlepiej stosować, by uzyskać soczysty pomarańczowy kolor piwa?
 2. Wiesz może czy zastosowanie w ten sposób lubelskiego może mieć jakieś negatywne skutki? Słyszałem że lubelski jako sh jest lekko mdły. Mam 50g akurat i jakieś 3kg pilzneńskiego więc takie piwko wlecialoby jak złoto.
 3. Odgrzewane temat. Czy s33 grają tu jakaś kluczową rolę? Nie lepiej użyć us-05?
 4. Cześć, przymierzam sie do uwarzenia 3 warki. warka 15l Słody: pale ale - 3 kg pszeniczny jasny - 0,75 kg zacieranie godzina w 68 stopniach Chmielenie: Citra 30 min 15g Galaxy 2 min 25g Galaxy na hoppstand 25g Chce żeby to było lekkie dostepne pod wzglededem goryczy dla każdego piwo z chmielową nutą. Zastanawiam się jedynie czy piwo nie bedzie mdłe. W brewness wyszło mi jako zbalansowane. Chmielenie na goryczke pół godziny gdyz wyczytałem ze w ten sposób uzyskuje się krótszą 'szlachetniejsza" goryczke. Czy zasyp bedzie ok? Nie chce karmelu w piwie, zastnaawiam sie czy poza mgiełką i lepsza piana da cos ten słód pszeniczny. Ile czasu powinien trwać hoppstand? Co myślicie o takiej recepturze?
 5. To co prawda inne piwko, ale też bardzo dobre. Rok temu zrobili wypust czystego Palę ale na cascade. Jakby wyszedł znowu to mega polecam.
 6. Generalnie to na przyszłość, teraz zrobię coś w tym stylu, ale na lekko. Planuję coś takiego 3kg pale ale 1kg słód pszeniczny. Chmielone citra 15g 30/40min Galaxy 25 g na ostatnie 5 min i Galaxy 25 g na hoppstand
 7. Cześć, czy ma ktoś przepis na klona piwa pale ale z Browaru Kormoran? Ewentualnie jakąś dobrą recepturę na przystępne dla każdego, lekkie codzienne piwko w tym stylu.
 8. To w takim razie jaki jest sens zlewania na cichą? Miałem je trzymać 20 dni? Wizualnie wszystko wyglądało na skończoną fermentacje, przelałem żeby sobie dofermentowało... Jest to moja dopiero 3 warka i w tych warunkach poprzednie piwa wyszły bardzo dobrze.
 9. Dzięki, no 5° Blg przy takim ekstrakcie początkowym wydaje mi się dobrym wyznacznikiem do zlania na cichą. Liczę, że teraz podczas ok 2 tygodni piwko się ułoży. Co do pszenicznych, akurat następne dwie warki to będą american wheaty, przy moim tempie degustacji to mogą do maja nie dotrwać, a co dopiero do lata 😅
 10. Odgrzewam temacik. Zlalem przed chwilą AIPKE na cichą po 10 dniach burzliwej w temperaturze 17-18°. Blg z 15.5 zjechało do 5 i również mocny smak i aromat alko. Ile trzymać takie piwko na cichej, ze dwa tygodnie? Dodam że miałem problem z ruszeniem fermentacji - US-05 ogarnęły dopiero po dobie od zadania ok 19°C miała brzeczka podczas zadawania.
 11. Testował ktoś jak wypadają inne syropy z Herbapolu? Np. wiśniowy lub cytrynowy?
 12. No i super, zrobię tak jak pisałem. Dzięki wielkie!
 13. Odkopuje temat. Kupiłem ten sam zestaw, ale zastanawiam się nad chmieleniem na zimno. Ktoś już może coś sprawdzał? Myślałem nad 50g Citra i 50g Mosaic na 3 dni przed rozlewem. I pytanko do autora, jak wyszło to piwko? Wiem że to już parę lat, ale pierwsza warka może pamiętasz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.