Jump to content

jonSnow

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

 1. @Robert87 zdjęcie zrobie wieczorem jak dojadę do domu ale na 100% mam podpięte tak jak pisaliśmy na pierwszej stronie: Maxwell: - 1 i 6 to napięcie 230 - 4 i 5 SSR obsługujący grzałkę (u mnie 5.5kW) - 8 i 9 niebieskie od PT100 - 10 czerwony od PT100 @Abasan30 a wiesz jak zresetować do fabrycznych i ustawić tryb termopary? Na necie znalazłem https://www.mpja.com/download/rex-c100.pdf ale nie jest to najbardziej oczywista instrukcja jaką widziałem.
 2. Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej @Abasan30 Trochu to zajęło czasu ale w końcu udało mi się wszystko poskładać w całość. Pierwsze odpalenie i niestety lekkie zdziwienie. Zarówno MaxWell jak i Rex nie czytają wskazują temperatury. Na wyświetlaczach widzę to: Jakość raczej kiepska więc opisze. Na Maxwell świeci się AL1, PV=406 (temperatura wody była około 9C) a SV=46 a SSR nie podaje napięcia na grzałkę. Znalazłem manual-a do niego tutaj https://www.maxwell-fa.com/upload/files/base/5/b/192.pdf ale dalej nie bardzo wiem o co mu chodzi. W sklepie powiedzieli że urządzenie jest już skonfigurowane do działania z PT100 ale zaczynam się zastanawiać czy oby na pewno. Dla Rex sytuacja jest podobna, PV=20 a SV=0 a jak zagrzałem PT100 w rękach to żaden odczyt nie ruszył. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryść?
 3. Dziś przeprowadziłem próbę głośności mojej syreny z garażowej ważelni i okazało się że wcześniej usłyszą ją sąsiedzi niż ja w domu. Czy "opracował" ktoś może jak stosunkowo tanio zrobić bezprzewodową syrenę? Znalazłem bezprzewodowy dzwonek na allegro https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowy-dzwonek-magazynowy-baterie-12v-100m-9507419540 i teoretycznie mógłbym zewrzeć styk na stałe w pilocie a napięcie 12V sterować z przekaźnika czasowego link. Wszystko wydaje się działać ale coś mi się wydaje że da się to zrobić prościej i lepiej. Wie ktoś czy są dostępne na rynku proste syreny radiowe?
 4. Wszystkiego bym się spodziewał ale nie tego że nikt nie wie gdzie można znaleźć poziomowskazu/płynowskazu. Ja znalazłem kilka ale żaden poniżej 1000zł czy ktoś wie jak się nazywają (lub gdzie kupić) kolanka 90 stopni z możliwością zamontowania rurki do płynowskazu? Zakładam że klasyczne kolanko i oring nie zdadzą egzaminu Dobrze wiedzieć że nie tylko ja mam problem je znaleźć
 5. Super, jak tylko złożę całość (i nic nie spale :D) to pozbieram nasze posty do kupy i zrobie jakiś większy wpis żeby ułatwić innym życie
 6. Aha rozumiem, czyli dla MWT100 zasilanie 230 faktycznie przychodzi na 5 i 6. Jeśli dobrze rozumiem schemat to plus z zasilacza idzie na 2 a z 4 do buzzera, tak? Choć właściwie to podpięcia tego buzera nie jestem pewien bo gdzie wtedy będzie start z regulatora? Diagram dla potomnych bo link może wygasnąć
 7. Hmm chyba nie zabardzo rozumiem. Myślałem że na 5 i 6 przychodzi zasilanie 230V (5 to L a 6 to Neutralny). Mógłbyś napisać gdzie powinno być podłączone zasilanie, start (to od regulatora) i buzzer?
 8. Hmm jak czytam jeszcze raz to co napisałem to chyba już znam odpowiedź. Zakładam że on da napięcie które może zasilić "syrenę" albo alarm. Dobrze myśle?
 9. Dzięki wielkie. Wyjątkowo trafiło mi się że mam wolne piątek-niedziela i myślę wtedy zacząć wycinać i składać a timer a ali będzie najwcześniej w połowie lutego ;/ Chyba pójdę za twoją podpowiedzią i kupie MaxWell żeby było z tej samej parafii https://allegro.pl/oferta/cyfrowy-przekaznik-czasowy-czasowka-4-cykle-230vac-7689350867 . Czy wiesz może czy te timery obsługują głośniki czy po prostu same dają sygnał końca odliczania a sygnał dźwiękowy to już inny komponent?
 10. Jak już pytam, znasz może jakiś stosunkowy dobry timer? Znalazłem coś takiego link ale 180zł wydaje się drogo jak za "zegarek"... gdzie regulator temperatury za 80 można kupić
 11. Widać że po dwóch dniach roboty. Już zmieniłem swój post (HLT -> MT) bo to aż wstyd i jeszcze mi konto usuną za herezje
 12. Super wielkie dzięki. Czyli dla Maxwell: - 1 i 6 to napięcie 230 - 2 i 3 alarm beznapięciowy - 4 i 5 SSR obsługujący grzałkę (u mnie 5.5kW) - 8 i 9 niebieskie od PT100 - 10 czerwony od PT100 Rex: - 1 i 2 to napięcie 230 - 6 i 7 alarm beznapięciowy - 4 i 5 SSR (wolne bo to jest MT) - 8 i 9 niebieskie od PT100 - 10 czerwony od PT100 Tak?
 13. OK, już w domu. Na regulatorach mam takie oznaczenia
 14. Wielkie dzięki @Robert87. Dziś jeszcze jestem na robocie ale jak tylko jutro dojadę do domu to sprawdzę (z tego co pamiętam to jest tam jakieś mikro napięcie)
 15. Cześć wszystkim, niedawno dołączyłem do forum z zamiarem małej rozbudowy browaru ale ostatecznie wasze posty przekonały mnie do HERMS :). Większość części już mam ale został mi już do zakupienia tylko timer. Czy moglibyście mi podpowiedzieć jak go startujecie z regulatora po osiągnięciu zadanej temperatury? Na BT mam PID REX C100, SSR (dokładnie ten) a na HLT jest MTA48 PID (dokładnie ten). Wiem że lepiej by było mieć takie same ale ten na BT dostałem za darmo i szkoda było wyrzucić. Sprzedawca MTA48 powiedział mi że timer jest startowany przez beznapięciowy styk (zamknięcie obwodu) i MTA48 nie obsługuje tego. Poradził zastosować osobny SSR który zamknie obwód. Jak macie to rozwiązane?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.