Jump to content

karlos

Members
 • Posts

  44
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

karlos's Achievements

 1. tak też zrobię cukier lub glukozę do butelejk i prosto z kranu niestety nie zabutelkowałem w niedzielę bo pojawili się mili niezapowiedzeni więc czasu zbrakło mam nadzieję że nic się nie stanie fermentator z BA zasłonięty pezed słońcem w piwnicy w temp ok 18-20°C ani razu nie otwarty piwka nie smakowałem ( tego zabutelkowanego) czekam na specjalną okazję mianowicie na dniach powinna przyjść na świat dzidzia więc okazja będzie przednia
 2. nie no fermentatorów mam dość bo dwa z kranikiem +1 z rurką + jeden bez niczego tak wyszło, że kupiłem zestaw a kilka dni po tym fakcie dostałem kolejny zestaw w prezencie urodzinowym . Dlatego nie mam pojęcia czy po cichej przelewać do drugiego z kranikiem czy zaraz do butelek dodam że zamontowałem reduktor osadów.
 3. wielkie dzięki w niedzielę butelkuje może się uda jestem dobrej myśli
 4. ok ale ja cichą robię właśnie w fermentatorze z kranikiem
 5. Postaram się być cnotliwym, ale to nie jest proste. W niedziele postaram się zabutelkować to z cichej sądzę że tydzień wystarczy, bo jak zerkałem na rurkę to przez pół godziny nic.doradżcie jak dodać surowca i jakiego?
 6. ok wstrzymuje się do niedzieli choć z wielkim trudem dziś Kasztelan oczywiście niepasteryzowany w końcu dostępny w Bydgoszczy choć popsuł się porównując z poprzednimi latami. A teraz lecę na wiki. Wielkie dzięki
 7. Mogę dziś posmakować czy tylko się zniechęcę bo aż mnie skręca aby się dowiedzieć co nabroiłem. Mam jeszcze jedno pytanko jak należy prawidłowo przeprowadzić degustację tzn. w jakiej temp., szkle na co zwracać uwagę, szukałem instrukcji na forum ale nie znalazłem. Wiem tylko co opisać czytając inne opisy, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Proszę o rady jak wydobyć to co najlepsze, by niedowiarki uwierzyli, że dam radę w "plastikowym wiadrze" zrobić piwko.
 8. niestety z kalkulatora nie mogłem skorzystać bo nie znam początkowego °Blg, ale co tam eksperymentuje piwko rozlałem 5 butelek 0,5l z cukrem w ilości na but. 0,3, dwie butelki 0,5 z 2/3 tej ilości jedna z połową oraz dwie bez surowca do refermentacji może wyjdzie jak z pompy. Reszta poszłe na cichą wyszło ok 10,5l o wartości ok 1°Blg. Jak sądzicie kiedy mogę posmakować pierwszego piwka, bo już nie mogę się doczekać narazie "męczę" się przy tyskim
 9. jutro zamierzam przelać moje piwko na cichą w związku z czym mam pytanko, na forum wyczytałem że nie trzeba przelewać i chcę kilka butelek jutro zakapslować a kilk potem. Pytanie czy to ma sens oraz czy nie przeszkadza że piwko jest teraz lekko nagazowane?
 10. raczej w piwie mam ten http://www.homebrewing.pl/areometr-ballingomierz-profesjonalny-035blg-p-302.html
 11. ja mam podobny problem ale jak smakowałem piwka to było nagazowane temp to 18°C i także ok 1°Blg aerometr przedchwilą sprawdziłem jest ok a do tego wskazuje poniżej 0% alk. To moje pierwsze podejście i nie bardzo wiem o co chodzi.
 12. ja mam ten Francuski jak powiecie co mam spisać to nie widzę problemu.
 13. Kwaskowe w zapachu ale w smaku napewno nie, bardziej słodkie
 14. Nowy sprzęt dotarł, więc temperaturka 18-19°C , no i sprawdziłem aerometrem wyszło 7°Blg przy 19-20°C coś sporawo chyba. Nie wiem także dlaczego piana jest taka "brudna" przeglądając zdięcia na forum widziałem białą, mam nadzieję, że wszystko jest ok. Jako, że mówią: Pij piwo, jakiegoś nawarzył. Wypiłem wszystko z pomiaru w smaku słabe lekkie i słodkawe, z bardzo delikatną goryczką. Zapach prawie jak piwo, ale sporo brakuje. Przepraszam za jakość zdięć ale padł mi aparat i robiłem telefonem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.