Jump to content

Przemyss

Members
 • Posts

  200
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Przemyss

 • Birthday 09/15/1981

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ROJCA
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  -
 • Miasto
  Katowice - Radzionków

Kontakt

 • Imię
  Przemek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Przemyss's Achievements

 1. Przemyss

  Przemyss

 2. Pewnie będzie się działo. Mam nadzieję, że następnym razem dam radę Was odwiedzić.
 3. Piwo uwarzone na chmielu pochodzącego z rogu ulic Francuskiej i Wojewódzkiej jest gotowe. Juro premiera w Browariacie. Jeśli macie jeszcze siłę, zapraszam jutro na godzinę 20:00.
 4. Gdyby ktoś jeszcze miał ochotę, to zapraszam na kurs sensoryczny w najbliższą sobotę. Szczegóły w osobnym wątku: http://www.pspd.org.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=780
 5. Ja również dziękuję wszystkim za spotkanie. Szkoda, że tym razem w roli kierowcy. Podziękowania dla Browariatu za udostępnienie sali.
 6. Ja się zapisałem zaraz po ogłoszeniu, mam nadzieję, że tym razem się załapię
 7. Nie chcę obiecywać, ale jest szansa, że też podjadę na chwilę.
 8. Zgodnie z planem w piątek zorganizowaliśmy pokaz warzenia. Browariat okazał się idealnym miejscem, pełnym pasjonatów dobrego piwa. Warzyliśmy piwo w stylu Oktoberfest 13blg. Zacieranie rozpoczęliśmy o godzinie 17:30, do gara powędrowały słody: pilzneński, monachijski, wiedeński i caraaroma. Ok. godziny 20:00, odbyło się pierwsze w Katowicach chmielobranie w Browariatowym ogródku. Zebraliśmy 250g niemieckiego chmielu Perle, którego część trafiła na chmielenie naszego oktoberfesta. Pokaz zakończyliśmy przed 22:00. Tutaj chciałbym podziękować Robertowi za zaproszenie i ugoszczenie nas w Browaricie. Markowi (Dibels) za pomoc w warzeniu, udostępnienie sprzętu oraz transport do domu . Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie i stworzenie świetnej atmosfery. Piwo powinno być gotowe pod koniec grudnia. Aktualnie trwa konkurs na nazwę piwa, do wygrania ciekawe nagrody https://www.facebook... ... 7458791363
 9. Pokaz zaczynamy o 17:00, koniec przewiduję na 22:00.
 10. Zapraszam wszystkich na kolejne warzenie piwa. Pokaz odbędzie się w Browariacie: http://www.browariat.com/ Katowice ul. Francuska 11. Warzyć będziemy piwo w stylu oktoberfest, chmielone świeżym chmielem rosnącym na miejscu
 11. Do pszenicy to jeszcze goździki A tak poważnie, cieszę się, że trzecia Twoja warka to porter. Ja wrzuciłbym ok 10g korzenia lukrecji.
 12. Bardzo fajna inicjatywa, kolejny krok na przód w rozwoju piwowarstwa domowego w naszym regionie. Voitas i remikola - dzięki!
 13. W sobotę zgodnie z planem, Śląski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, przeprowadził pokaz warzenia piwa w Klubie 22. Muszę przyznać, że po raz pierwszy spotkałem się z tak dużym zainteresowaniem piwowarstwem domowym. Z powodu ciągłych pytań nie mogliśmy rozpocząć planowanego na godzinę 16 pokazu warzenia. Po kilkukrotnej próbie podgrzania wody, wreszcie ok. godziny 17:30 udało nam się wsypać słód. Sponsorem naszego warzenia był sklep PiwoPiweczko z Chorzowa. Adam(właściciel PiwoPiweczko), przywiózł ze sobą do wyeksponowania podstawowe akcesoria piwowarskie. Stoły udekorowaliśmy słodem oraz chmielem. Równolegle do naszego pokazu od godziny 18:00 rozpoczęły się koncerty zespołów z Czech, Klub 22 serwował czeskie piwa w stylowych kuflach. W okolicach godziny 20 nad klubem unosił się przyjemny zapach czeskiego chmielu Saaz. Teraz była chwila żeby podejść do każdego z próbką degustacyjną i poopowiadać o naszym hobby. Miło było spotkać osoby, które zaraziły się piwowarstwem podczas ubiegłorocznej imprezy. Pokaz zakończyliśmy po godzinie 22, ku mojej uciesze z licznymi podziękowaniami gości. Mam nadzieję, do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnych Czeskich Dniach w Tarnowskich Górach.
 14. Przypominam, już jutro pokaz warzenia w Tarnowskich Górach. Pokaz połączony z koncertem i czeską biesiadą oraz degustacją domowego piwa. Wstęp wolny.
 15. Czeski dzień został przesunięty na tą sobotę tj. 19 lipca od godziny 17:00. Zapraszam wszystkich zainteresowanych piwowarstwem domowym.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.