Jump to content

JanŁaski

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Brzeczka była gorąca, prosto z gara czu już trochę ochłodzona?
 2. Czy włożenie wiadra z gorącą brzeczką w śnieg to dobry pomysł czy raczej pęknie?
 3. Dzięki. Akurat zamirzam używac tej gęstwy ponownie. A wiessz coś na temat "chałupniczej" pożywki?
 4. Zamierzam używac drożdży płynnych i powtórnie je wykorzystać. Z tego co wiem, przydałoby się w takiej sytuacji dodac do piwa odżywki dla drożdży. Podświadomość mówi mi, że gdzieś słyszałem przepis na pożywkę robioną domową metodą - drożdże piekarnicze, tabletki z cynkiem i gorąca woda. Nie pamiętam jednak ani proporcji ani jakie mają być to tabletki. Czy mógłby ktoś pomóc?
 5. Niestety, największa miska jaką mam jest o promieniu wiadra xd
 6. Aktualnie niemoge pożyczyc chłodnicy zanurzeniowej. Chciałbym uwarzyc piwo, ale nie wiem jak sobie bez tego przętu poradzić. Opcje są dwie - wystawić wiadro na taras, zeby je ochłodzić albo wstawiać do wanny i wyieniać wodę. Z uwagi na obecnosć szamba, druga opcja średnio mi się podoba. Pytam więc - czy gorąca brzeczka przelana do wiadra i zamknięte w wiadrze przez ten czas się nie zakazi? Ile mniej - więcej będzie się chłodzić takie piwo do 18 st. (zamierzam to fermentować Belgijskimi Pagórkami, stąd taka temperatura)? Na dworze jest około 0 st.
 7. Słyszałem gdzieś, że cynamon le wpływa na drożdże, dlatego do piwa piernikowego (ok. 15 blg, 20 l) planuję użyc dwie aszetki. Czy te słowa o cynamonie i innych przyprawach piernikowych (gałka, imbir...) ejt łuszna i czy dawać jedną czy dwie saszetki US05? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 8. Wielkie dzięki. A jaki rozmiar fermentora byłby bezpieczny dla 25 l belgijskiego?
 9. Czy jest możliwe fermentowanie 25 litrów brzeczki w 30litrowym wiadrze? Obawiam się, że przy takim rozmiarze warki, może ona chcieć "wyjść górą". Czy takie coś może mieć miejsce?
 10. 2 tygodnie temu, w niedzielę (15 listopada), zebrałem gęstwę po WB-06 do słoika i dodałem przegotowanej wody. W następną sobotę zamierzam warzyc kolejną warkę. Czy jest sens używac tej gęstwy? Czy należy ją jakoś "rozruszać" przed zadaniem do brzeczki? Jeżeli tak, to czym?
 11. Ile było tutaj dane wody do zacierania?
 12. Ile było tutaj dane wody do zacierania?
 13. Czy w tych drożdżach można jakoś sterować stosunkiem goździk / banan? Na przykład temperaturą?
 14. Dzięki! Ciekawostka - znak stopnia można wprowadzić, wciskając alt i 0176 na klawiaturze numerycznej po prawo.(°)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.