Jump to content

Serafin1979

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z innej beczki 😀😀😀. Uwagę moją przykuła beczka plastikowa ciśnieniowa - czy to dobry pomysł kupić i jak byście wykorzystali takie dobrodziejstwo.
 2. Czyli najlepiej dodawać tylko glukozę, czy może jest jeszcze coś lepszego?
 3. Dzięki za pełne wytłumaczenie. I po raz kolejny powtarzam że człowiek może zawsze nauczyć się czegoś nowego😀😀😀😀
 4. Dzięki za bardzo ciekawą lekturę. A tak przy okazji ciekawe czy koncernom piwowarskie bardziej się opłaca rozwodnić aby uzyskać bezalkoholowe czy może podgrzewają
 5. Tak trochę kminiłem.... I spodziewam się zaraz hejtu mojej niewiedzy na temat, ale zapytam. Po fermentacji cichej przed butelkowaniem czy ktoś z was próbował kiedykolwiek podgrzewać do odparowania. Jeśli tak to jaki skutek daje taka procedura - odparowanie alkoholu, "zagęszczenie smaku" jeśli tak to można nazwać, czy jeszcze coś innego.
 6. Ok dzięki. Jeszcze jeśli byś wytłumaczył laikowi dlaczego i czy zawsze dzielisz przez 1,938. Był bym bardzo wdzięczny.
 7. No pewnie ze alkohol to nie wszystko, ale dla początkującego miła rzecz aby samej orężadki nie pić 😉
 8. Użyłem takiego kitu Youngs Harvest Beer Kits plus dodatkowo dodałem 1.5kg specjalnego cukru do piwa. Z tego co wyczytałem to powinno być 4.2 do 5 ABV. Z resztą uczymy się całe życie więc kolejny i ostatni kit jaki będę "warzył" a raczej robił, to nie z 23 litrów wody tylko mniej około 20 może mniej i oczywiście będzie mierzone balingometrem "chyba dobrze napisałem".
 9. Dzięki za podpowiedzi. Jeszcze jedno pytanko to jak sprawdzić zawartość alkoholu w gotowym piwie. Jeśli nie dokonało się pomiarów początkowych.
 10. Dzięki za odpowiedź. Zawartość cukru mierzyłem używając hydrometr, a zawartość alkoholu alkoholmetrem
 11. Witam wszystkich serdecznie. Moje pytanie odnosi się wzmocnienia piwa alkoholem przez dodanie zwykłego cukru, a dokładnie ile faktycznie i rozsądnie można tego cukru dodać. Pierwszą warkę z kita mam już za sobą pięknie zapakowana w butelkach, 😉. Postanowiłem nie czekać i sprawdzić po kilku dniach jak smak piwka, lecz ku mojemu zdziwieniu coś za mało alkoholu wyczułem. Więc zmierzyłem i co? Moje pierwsze piwko zrobiłem chyba na urodziny dla dzieci i młodzieży bo 0% mi pokazało szok. Po przeczytaniu kilkudziesięciu postów przeszukaniu wiki i google, uświadomiłem sobie o kilkunastu bł
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.