Jump to content

Szymon Zok

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam! Panowie, co sądzicie, czy mogę dodać kandyzowaną skórkę pomarańczy (jakieś 400 g) do american ipy albo Red IPY? Jest to zestaw mangrove jacks, będę również chmielil na zimno.
 2. Witam. Panowie pytanko,po 12 godzinach w rurce fermentacyjnej cisza. Robie cydr z drożdży do cydru ciderini słodkiego dodałem również pożywkę.temperature mam 22 stopnie.Co Waszym zdaniem robić?
 3. Panowie prośba o więcej sugestii.....Bardzo mi na tym zależy.
 4. Witam szanownych kolegów 😀 Zależy mi Abyście się wypowiedzieli jak można waszym zdaniem ulepszyć smak cydru jakie dodać owoce,przyprawy,sok np. pomarańczowy aby lepiej smakował.bede robił pierwszy raz,do tej pory robiłem same piwo więc prośba do tych którzy mają już większe doswiadczenie. Z góry dzięki za pomoc😊
 5. Piwo przechowuje w 20 stopniach.robie z brew kitu i miałem 14 blg.
 6. Witam! Mam pytanko, dziś mam 11 dzień fermentacji i mam 3-4 blg.Myslicie że można zlewać do butelek,czy poczekać jeszcze 2-3 dni??
 7. Tak jest stabilna, myślę że piwko będzie gotowe koło środy bo już mało bulga na rurce.w poniedziałek sprawdzę blg
 8. Drożdże z zestawu mexican cerveza z puchy a przed fermentacja miałem blg 14-16
 9. Witam Wszystkich! Mam pytanie gdyż od poniedziałku mam piwko fermentujące w piwnicy,natomiast martwię się że temperatura brzeczki to 19-20 stopni.Musze koniecznie przynieść je do domu?
 10. Temperatura brzeczki między 24-26 stopni.temat już połapałem.wielkie dzięki za rady 😊
 11. Panowie pytanko jakie najlepiej użyć drożdże do tego meksykańskiego piwa bo oryginalne z Coopera nie ruszyły.
 12. Gorąca prośba,niestety drożdże nie ruszyły podczas hydratacji, robię piwo z brewkitu-mexican cerveza.Jak myślicie jeżeli nie ruszą to mogę jutro dać nowe? Czy po brzeczce?
 13. Ach czyli zdania są 50/50 ciężko stwierdzić.......... Mimo wszystko dziękuję za opinię 😊
 14. Chodziło Mi bardziej oto , że woda ze sklepu nie zawsze jest dobra i osobiście wolę z kranu ale nie chcę zakazić piwa,więc pytam czy przepuszczenie jej przez filtr do wody wystarczy gdyż nie chcę gotowacy 20 litrów wody a potem schładzać aby brzeczka miała idealna temperaturę do dodania drożdży.
 15. Mam pytanie, mianowicie jak Myślicie.Czy można używać wody z kranu oraz przepuścić ją przez filtr np.dafi? Czy koniecznie trzeba przegotować? niestety ale przegotowanie 20 litrów wody w moim przypadku nie jest takie proste.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.