Jump to content

Mateusz Stelmaszczyk

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No, owszem, chodzilo mi raczej o to, że przy zacieraniu długo się nie gotuje i temperatura rozprowadza się w zacierze, więc nie wiem skąd przypalenia. Zależy mi żeby filtrować w garze, bo po prostu jest to szybsze, wygodniejsze i jest mniej sprzątania. Czy gdybym zainwestował w fałszywe dno, to konieczna będzie pompa?
 2. Nie mam zamiaru w tym garze gotować (do tego będzie drugi gar który mam), tylko wysladzac i filtrować. Nie wydaje mi się żeby się przypalał, choć jeśli masz jakiś pomysł jak to usprawnić (fałszywe dno z Ikei np.?) to zawsze posłucham bardziej doświadczonych Pewnie z czasem wymienię, na razie mosiezny nie będzie zly- z tego co wiem nie koroduje i jest odporny na wysoką temperaturę.
 3. Udało się wszystko, kupiłem nypel i taki reduktor do węża (zapomniałem poprawnej nazwy) na kranik i jest elegancko. Jedno co mnie martwi, to czy podczas warzenia nie zniszczę filtratora- wprawdzie usztywnilem go drutem z wieszaka i mocno przylega do dna, ale macie jakieś doświadczenia/pomysły na to?
 4. Aaa, tak myślałem, po prostu nie mogłem dopasować fd to angielskiego fake bottom Nypel spoko, ale w sumie nie wiem czy w coś wkręcę, bo tam od wewnętrznej nie ma w ogóle gwintu. Nie chcę się pakować w zbyt duże koszty i kupować FD, a dopiero się uczę warzyć (na razie zainwestowałem w utrzymanie temperatury przy fermentacji), więc chyba zostanę przy przekładaniu zacieru do osobnego fermentora. A gar i tak się przyda przecież.
 5. Cześć, Mam mały problem. Kolega odstąpił mi gar którego już nie używa od jakiegoś czasu. Do tej pory warzylem w garnku emaliowanym 30l i byłem zadowolony, ale chętnie spróbuję w takim garze. Po ogarnięciu i wyczyszczeniu powinien być elegancki na jakis czas. Co do problemu, to zastanawiam się czy jest sens filtrować i wysladzac w nim po zacieraniu? Czy jakimś tanim sposobem da się podłączyć sraczwężyk (nie ma gwintu od wewnętrznej), czy szukać filtra w Ikei? Dzięki z góry za pomoc.
 6. Elegancko, coraz bardziej się cieszę z tego setupu. Jaka ustawiasz histereze?
 7. A jak otoczenie? Bo ja będę to trzymał w lodówce stojącej w garażu gdzie już jest max 14 stopni, a jeszcze nie ma zimy. Myślałem żeby kupić jakiś grzejnik rurowy dla marychuanistów-ogrodników, rozdzielacz i podłączać pas+grzejnik. W ten sposób jednocześnie grzeję zawartość fermentora i otoczenie, ale nie wiem czy jest sens.
 8. Do jakiej temperatury dogrzewałeś najmocniej? Bo zastanawiam się czy nie użyć tego też przy warzeniu cydru, a drożdżaki mam 25C+ do nich. Dzięki za wszystkie cierpliwe odpowiedzi, doceniam!
 9. Już poszedłem w lodówkę, ale nie wykluczam zakupu skrzyni w przyszłości- dzięki. @Hary86 Czy ten brewbelt który mi podesłałeś to sprawdzona rzecz? Jak on w sumie ogrzewa całość brzeczki? Bo już zamówiłem, ale zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami (np. grzejnikami ogrodowymi). Używasz tego?
 10. Git, dzięki Pozamawiane, już niedługo będę robił piwo jak człowiek, a nie eksperymentalnie
 11. Dzięki, aż dziwne że do tej pory go nie znalazłem. A czego użyć do grzania brzeczki gdybym w zimę warzył (garaz mam zimny)? I ew. Czy polecasz jakieś proste rozwiązanie do wrzucania sondy do brzeczki? Mam termostat Inkbird ITC-308, więc chyba standardowa sonda nfc.
 12. O kurde, to taką i ja bym wziął. Mieści się tam fermentor taki standardowy 30l? Widzę, że ciężko z dostępnością. Bo już naprawdę mam dość szukania sprzętu, chciałbym fermentować całorocznie. Edit2: a dobra, poprawili klasę energetyczną i dodali litery aa
 13. A jaka to lodówka? Niestety nadal czegoś szukam, bo naprawdę trudno trafić co pomieści fermentor. Dzięki za odpowiedzi, w sumie to chyba dla wygody i łatwości sprawdzania przebiegu fermentacji zdecyduję się na lodówkę. Minusowe temperatury chyba generalnie nie będą mi i tak potrzebne.
 14. Cześć, Ponieważ szukam aktualnie zamrażarki/lodówki do zrobienia komory fermentacyjnej (wszystko już mam- sterownik, grzałkę i miejsce), to mam dwa pytania: 1. Co będzie lepsze: zamrażarka skrzyniowa czy lodówka? Z tego co rozumiem, trudno znaleźć tę pierwszą z no-frostem, czyli przy grzaniu prawdopodobnie będzie się zbierać woda. Natomiast teoretycznie niżej- czyli szybciej zejdzie się z temperaturą w takiej zamrażarce i nie muszę się przejmować w zasadzie jej możliwościami. 2. Co w sytuacji, w której umieszczam sondę w brzeczce, która ma 20 stopni i ustawiam sterownik żeby zjechał do 4? Powietrze w zamrażarce ochłodzi się szybko, a cieczy zajmie to dłużej. Czy nie spowoduje to, że zamrażarka zejdzie np. do minusowych temperatur i kiedy już brzeczka osiągnie te 4ry stopnie, to na tym nie poprzestanie i dalej będzie się mrozić od otoczenia (mimo, że zamrażarka przestanie działać)? Albo nawet i z 24 stopni do 18stu- nie będzie lecieć w dół dalej? Czy to są pomijalne wartości i mam się tym nie przejmować? Dzięki z góry za odpowiedzi, albo za naprowadzenie na nie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.