Jump to content

Shooba93

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Jasny Gwint
 • Rok założenia
  2020
 • Liczba warek
  4
 • Miasto
  Nowy Sącz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć właśnie zacieram IPĘ i zastanawiam się, czy dwumiesięczne gęstwa będzie ok, czy już za stara. Pozdrawiam
 2. Cześć, jestem właśnie w trakcie zacierania trzeciej warki i w lodówce mam coś takiego. Jest to gęstwa zebrana z S-05-tek po 12 dniach fermentacji. Zjadły z 12,5 blg do 4 w temp 18-19 st. C. W lodówce trzymałem niecałe 2 tygodnie, ale zawsze wyglądało mniej więcej tak samo. Nie widać wyraźnej granicy, między drożdżami żywymi i martwymi, stąd moja obawa, że wszystkie już zdechły. Co robić? Pozdrawiam.
 3. Na moje oko nie było śladu zakażenia
 4. Witam, Przelałem dziś Session IPA (13 blg) na cichą. Fermentacja burzliwa trwała w sumie 11 dni w 18-19 st C. Niestety przelałem pierwsze pół litra do szklanki i po spróbowaniu okazało się, że wyszła mi Sour IPA... W sumie nie próbowałem nigdy tak młodego piwa, więc nie wiem, czy kwaśny smak to coś normalnego, czy powinienem się martwić? Dodałem sporo chmielu Citra, ale wątpię, że jest to przyczyna. Aromat jest przyjemny. Dodam, że w drugim dniu fermentacji rurka bulkała co 2-3 sekundy, a od czwartego dnia już prawie w ogóle. Dziś po otworzeniu fermentora okazało się, że nie ma w ogóle
 5. Chodzi o temp. otoczenia - brzeczka miała ok. 20°, dopiero po jakimś czasie ciekłokrystaliczny pokazywał te 18,5° na fermentorze. BLG po zakończeniu warzenia to równo 13°. Myślałem o przelaniu na cichą po 7 dniach i potem po 7-8 dniach do butelek. Będę sprawdzał BLG tak jak pisałeś. Dzięki i pozdrawiam
 6. Drożdże US-05 wcześniej nawodniłem, brzeczkę schłodziłem do 20 st. C. Temp. fermentacji to ok. 18-19 st. C. Z racji tego, że jest to moja pierwsza warka, to popełniłem kilka błędów - możliwe, że jeden z nich zadecydował o przyspieszonej fermentacji. 1. Do fermentora wlałem najpierw drożdże, a potem zlewałem wystudzoną brzeczkę. 2. Możliwe, że niewystarczająco napowietrzyłem - lałem wężem z góry, ale spektakularnej piany to tam nie było. 3. Nie dam ręki uciąć, czy wąż był sterylny. Tzn. umyłem go w oxi, ale potem odłożyłem w inne miejsce. Nie jestem pewny na 100%, czy potem
 7. A co jeśli po 2 dniach od pozostawieniu na burzliwą bulga co 2-3 s, a na następny dzień prawie w ogóle (raz na minutę)? Dodam, że nie widać obfitej piany.
 8. Witam, Zastanawiam się nad użyciem przezroczystych butelek 0,4l do rozlewu piwa górnej fermentacji (butelki z Desperados'a, Somersby i Captain Jack'a). Z tego co wiem raczej odradza się rozlewania do zielonych butelek, ze względu na możliwość zepsucia aromatu przy ekspozycji na słońce. Na chłopski rozum wydaje się, że butelki przezroczyste powinny być jeszcze gorsze niż zielone, ze względu na większą przepuszczalność światła, ale mimo wszystko wolę zobaczyć opinię bardziej doświadczonych piwowarów. Pozdrawiam.
 9. Dałbyś radę znaleźć ofertę tej pokrywki, lub ew. zdjęcie? Ja myślałem, żeby dać pod worek sito z ikei (sprzedawane na allegro jako hop-stoper). Jestem też ciekaw jak wyliczyć proporcje wody, której dajesz do podbicia (wysładzania) w ten sposób. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
 10. Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki bardzo. 2 dni temu uwarzyłem swoją pierwszą warkę, więc jestem laikiem. Nawet nie wiedziałem, że to nazywa się "BIAB".
 11. Jeśli nie proponujesz rozwiązania, to proszę nie komentuj szeryfie. Szukałem podobnego tematu za pomocą narzędzia wyszukaj, ale takowego nie znalazłem. Ponadto uważam, że tematy warto odświeżać, ponieważ jest całkiem możliwe, że ktoś wymyślił nowy sposób lub udoskonalił istniejący. Browarnictwo domowe to nie tabliczka mnożenia.
 12. Cześć wszystkim! Mam pytanie odnośnie siatki zacierno-filtracyjnej. W jaki sposób wysładzać używając takiego sprzętu? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.