Jump to content

Szagi

Members
 • Content Count

  242
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Szagi last won the day on February 7

Szagi had the most liked content!

About Szagi

 • Birthday 01/20/1992

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Kudłaty Browar
 • Rok założenia
  2020
 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Czechowice-Dziedzice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zastanawiam się czy by nie spróbować zrobić cydru z soków 100% z biedry (te duże kartony z kranikami). Same w sobie soki są smaczne a w składzie mają jedynie jabłka + wit C. Czy ktoś próbował? Jakie drożdże i ile jeżeli chciałbym nastawić 20l takiego specyfiku? Da się potem jakoś oszacować zawartość alkoholu czy to loteria?
 2. A jeszcze apropos przegazowania: Wczoraj jak drugi raz upuszczałem powietrze z butelek to nie było dość silnego syknięcia. Więc samo nagazowanie jest chyba w granicach normy - po prostu jest gushing.
 3. U mnie zacieranie wygląda tak że: - podgrzewam wodę do temperatury wyższej (np. 67/68 stopni) zgodnie z kalculatorem, - po wyłączeniu grzania owijam garnek grubym kocem (grubość około 5 CM po pozwijaniu go na wysokość garnka) - koc nagrzewa się od ciepłej wody, - wkładam worek (BIAB) i wsypuję słód, - mieszam około 5 minut, - temperatura ustala się na żądane np 66/65 stopni, - zamykam garnek pokrywą, przykrywam poduszką i jeszcze kolejnym kocem, - co 15 minut otwieram i mieszam przez 2-3 minuty, - w srodku mam sondę zgodnie z którą przez całą godzin
 4. - 70 minut w 66/65 stopniach Próba jodowa była OK.
 5. Nie wydaje wam się że w BIAB brzeczka przednia jest dużo słabiej odfiltrowana? Powoduje to dużo większe straty w formie osadu zimnego.. A może mam zbyt duże oczka w worku. Co do wydajności to: z 4,7kg słodu miałem 16 litrów 11,5 BLG z 5kg słodu + 1kg platków miałem 18 litrów 12 BLG z 6,7kg słodu miałem 20 litrów 14BLG Więc u mnie jest raczej kiepsko.
 6. nie posiadam gipsu ani chyba nic innego czym mógłbym ją modyfikować ;/ Parametry butelek które posiadam: Oaza - Siarczany = 36; Chlorki = 3 Primavera - Siarczany = 10,2; Chlorki = 5,6 Natomiast zdobyłem badania mojej kranówy z 2018 roku: Siarczany = 16.2; Chlorki = 10,8 Biorąc więc pod uwage radę @fotohobby nt stosunku oraz bezwzględnej ilości - żadna z tych wód nie spełnia nawet w połowie wymagań..
 7. Witam, Przygotowuje się do kolejnego zacierania. Po ostatnich próbach na kranówie wolę jednak spróbować jakiejś kupnej wody. Co będzie lepsze pod AIPA - Primavera czy Oaza??
 8. Na tą warkę kupiłem nowe wiadro. Więc tym razem zrezygnowałem z NaOH, umyłem porządnie płynem a następnie przepłukałem dość mocnym roztworem SaniPRO Rinse (ciut więcej niz na opakowaniu). Wiadro z taką pianą stało przez dobę. następnie do tego zlałem brzeczkę dekantując od góry syfonem, i przez hop spider. Wszystko co brało udział w przelewaniu było myte i moczone w SaniPRO.
 9. Każda ich instrukcja tak mówi, żeby obniżać temp na cichej - zawsze to olewałem i podążałem za radami z forum aby podnosić pod koniec, ale teraz stwierdziłem AW - prosty styl, spróbujmy zgodnie z instrukcją i obniżyłem o 2 stopnie po tym jak piana opadła i zeszło do 2.5. Możliwe że zamuliłem wtedy drożdże. Ale ogólnie to piwo nie jest udane - kwaskowate brak chmielowości nawet znikomej. Szczerze nie wiem jak z tych 60g Citry można tam coś poczuć, ja dorzuciłem jeszcze 30g amarillo i raczej nie czuć chmielu w ogóle albo ja jestem do dupy sensorykiem - muszę znaleźć jakiegoś odważne
 10. Przejęzyczenie - podważałem. Wyniosę je do piwnicy i codziennie tak będę podważał zobaczymy co z tego wyjdzie.
 11. No piwo ucieka panowie, zrobiłem tak. że otwierałem na chwilę by tylko gaz uleciał i od razu kapslownicą, jak zostawiłem dłużej to uciekało Jedna rzecz mi się jeszcze przypomniała, pierwszy raz zrobiłem zgodnie z instrukcją HB i obniżyłem temperaturę o 2 stopnie po ustaniu burzliwej..
 12. Podnieść kapsel na 5 minut? raczej 5 sekund?
 13. Sprawdziłem dwie rzeczy: 1) otworzyłem butelkę schłodzoną do 11 stopni - gushing jest mniejszy, - jutro spróbuję ponownie, 2) zrobiłem próbę sensoryczną z "użyciem" żony, - wg niej piwo pachnie kwaśnym mlekiem, ogólnie niefajnie.. wychodzi na to że jest to kwas mlekowy: Apropos tych syropów - nie gotowałem go chyba 5 minut + dodałem do niego witaminę C po wystudzeniu - może to w niej załapałem zakażenie?
 14. To są same drożdże wg mnie bo nic innego nie ma prawa tam być. Zlewałem kranikiem (zamiast dekantacji) do drugiego fermentora z syropem a stamtąd do butelek.
 15. Robiłem syrop otworzyłem dziś łącznie 4 butelki z różnej kolejności napełniania i wszystkie miały taki efekt. Otwierane w temperaturze 15 stopni (stoją w lodówce na refermentacji). Przechłodzę je na noc i spróbuje jutro ponownie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.