Jump to content

Mariusz Zmora

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mariusz Zmora

 1. Więcej piany żeby było po prostu a czy sens jest chyba tak ale to tylko eksperyment w oparciu o to co zaobserwowałem jak napisałem wyżej.
 2. Już trochę minęło i piany dużo nie ma. Eksperyment był taki ze dodałem do jednego piwa dodatkowo 1gr glukozy po 2 dniach było więcej ale nie jak na zdjęciu, te na zdjęciu miało więcej powietrza i sądzę że to jest kluczową rzeczą. Mam taki pomysł glukozy trochę więcej ale po paru dniach leżakowania otworze piwa i dam luftu i zamknę. Co o tym pomyślę sądzicie?
 3. Tak sory poprawie się następnym razem 😁👌pozdrawiam.
 4. Nie no granatów nie będzie tam prawie wcale gazu nie ma w tych innych butelkach tylko w tej nie do pełna próbce było sporo. A odfermentowanie było ok zdj.
 5. Witam. Zrobiłem piwko Blg początkowe 16.9 koncowe 8.5. Jak zlewałem do butelek resztkę zostawiam zawsze jako próbka bylo w 3/5 napełnione w butelce po otwarciu po tygodniu wyglądało jak na zdjęciach. W innych butelkach napełnionych prawidłowo nie ma gazu tzn jest ale prawie wcale piwo się nawet nie pieni. Było 16 litrów dałem 100gr glukozy. Co sądzicie będzie coś z tego jak poczekam jeszcze 1 tyg może 2 tyg czy może dodać po 1 gr glukozy do butelek?
 6. Naprawdę tego chciałem i z całego serca dziekuje
 7. Jest wielki sukces naprawdę aż łzy lecą jak ktoś piję i słyszę po chwili ciszy.... Zajebiste... Kurwa co może być lepszego 1sza warka dalej lecim. 😉 Dziękuję a poza tym nie wstydzę się wyrobu mogę wysłać serio butelki czekają za darmo w zamian ocena. Tyle dziękuję z całego serc. 🍺😋🇵🇱
 8. No nie no w domu w tym pomieszczeniu nie spadnie napewno poniżej 15 st C więc problemu nie ma. A głównie zależy mi żeby nie było większej temperatury niż 20 to na ten czas potem może ewentualnie będę z urządzeniem grzewczym kombinował.
 9. To stc 1000 będzie dobry myślę..
 10. Z wykształcenia jestem elektronikiem ale to zostawmy na uboczu bo się na dzień dzisiejszy w tej dziedzinie nie czuje wykształcony odpowiednio. Wracając do tematu schematy ogarniam i mam takie pytanie jeżeli podepnę wszystko do chłodziarki ustawie itd. Czy jest mi do tego potrzebne urządzenie ogrzewające? Trochę to nie logiczne ja to rozumuje ze jak np będę już miał 19 st C to wtedy się załączy lodówka a wyłączy gdy czujnik ogarnie np 15 st C
 11. Rozumiem że sterownik będzie włączał i wyłączał zasilanie chłodziarki na podstawie dolnej i górnej temperatury?
 12. No gadałem z takim gościem 1415 PLN lodówka i trzeba jeszcze dodać inny termostat to plus 200 dużo ale będę myślał
 13. Yhm i w tym problem wymiana butelek. Może znajdę jakąś używaną. Fakt 1sza warka dojść straciła na aromacie zrobiło się bardziej estrowe ale smak ok wytrawne chmielowy. Dziękuję za odpowiedź wszystkim pozdrawiam.
 14. Jaka będzie optymalna 20 st C? Dam wiatrak i zobaczę czy coś spadnie. Planuję lodówkę kupić z sterowaniem ale to w hu.. Hajsu może używana się uda.
 15. Safale US 05. Warzenie i rozlew do fermentora 18.07. Temperatura w pomieszczeniu 25.2 st C
 16. Wyszło tyle czyli niby sfermentowało ale nadal jest piana zlewać czy poczekać aż opadnie?
 17. Konkurs 👌🤔może kiedyś 😝🍺 Takie wyszło widać że nie za bardzo filtrowane.
 18. Hejka co to za owady w rurce były mam nadzieję że nie dostały się do piwa co o tym sądzicie? Druga sprawa jak filtr używacie aby filtrować piwo jakiś konkretny sposób żeby nie było aż tak mętne? Dobrym sposobem będzie filtr dodatkowy z gazy jalowej? Mam wężyk filtrujący w kotle filtr bazooka też nie daje rady. Może przed cichą lepiej filtrować dokładnie?
 19. No też tak przeczytałem na forum ale niektórzy twierdzą że jak nie wali octem to ok. Szkoda marnować słód poczekam kupię nowe drożdże.
 20. Mam takie pytanie co do gęstwy ja nie widzę aby była jakąkolwiek różnica w warstwach w gęstwie nie wiem czy ja dodać do następnej warki. Pachnie kiszona kapusta czy tak ma być??
 21. Dzięki sprawdzam co jakiś czas co się dzieje jak się teraz otworzy to tak zostawię. Dałem próbkę do sprawdzenia laiką znajomym byli zaskoczeni pozytywnie. W środę robię następna nie ma lipy. Mój cel 5 warek na Mc. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Pozdrawiam serdecznie. Jak będę miał jakieś dziwne wątpliwości to zapewne się odezwę.
 22. Jest już na cichej. Jedno pytanie mam wieko było zamknięte i się otworzyło przez gaz lekko to jest normalne? Może mam uszczelnić wieko żeby się nie otwierało albo spuszczać co2 ?
 23. A coś pojebałem myślałem że przerwy to że nic tam się nie podgrzewa ja robiłem 62 30 min 72 30 min 78 10 min gotowanie 60 min.
 24. Pogłębiam wiedzę i widzę teraz takie cos. Jakie przerwy jak ja przy pierwszej warce nic takiego nie robiłem to jest istotne bardzo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.