Jump to content

Mariusz Zmora

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Więcej piany żeby było po prostu a czy sens jest chyba tak ale to tylko eksperyment w oparciu o to co zaobserwowałem jak napisałem wyżej.
 2. Już trochę minęło i piany dużo nie ma. Eksperyment był taki ze dodałem do jednego piwa dodatkowo 1gr glukozy po 2 dniach było więcej ale nie jak na zdjęciu, te na zdjęciu miało więcej powietrza i sądzę że to jest kluczową rzeczą. Mam taki pomysł glukozy trochę więcej ale po paru dniach leżakowania otworze piwa i dam luftu i zamknę. Co o tym pomyślę sądzicie?
 3. Tak sory poprawie się następnym razem 😁👌pozdrawiam.
 4. Nie no granatów nie będzie tam prawie wcale gazu nie ma w tych innych butelkach tylko w tej nie do pełna próbce było sporo. A odfermentowanie było ok zdj.
 5. Witam. Zrobiłem piwko Blg początkowe 16.9 koncowe 8.5. Jak zlewałem do butelek resztkę zostawiam zawsze jako próbka bylo w 3/5 napełnione w butelce po otwarciu po tygodniu wyglądało jak na zdjęciach. W innych butelkach napełnionych prawidłowo nie ma gazu tzn jest ale prawie wcale piwo się nawet nie pieni. Było 16 litrów dałem 100gr glukozy. Co sądzicie będzie coś z tego jak poczekam jeszcze 1 tyg może 2 tyg czy może dodać po 1 gr glukozy do butelek?
 6. Naprawdę tego chciałem i z całego serca dziekuje
 7. Jest wielki sukces naprawdę aż łzy lecą jak ktoś piję i słyszę po chwili ciszy.... Zajebiste... Kurwa co może być lepszego 1sza warka dalej lecim. 😉 Dziękuję a poza tym nie wstydzę się wyrobu mogę wysłać serio butelki czekają za darmo w zamian ocena. Tyle dziękuję z całego serc. 🍺😋🇵🇱
 8. No nie no w domu w tym pomieszczeniu nie spadnie napewno poniżej 15 st C więc problemu nie ma. A głównie zależy mi żeby nie było większej temperatury niż 20 to na ten czas potem może ewentualnie będę z urządzeniem grzewczym kombinował.
 9. To stc 1000 będzie dobry myślę..
 10. Z wykształcenia jestem elektronikiem ale to zostawmy na uboczu bo się na dzień dzisiejszy w tej dziedzinie nie czuje wykształcony odpowiednio. Wracając do tematu schematy ogarniam i mam takie pytanie jeżeli podepnę wszystko do chłodziarki ustawie itd. Czy jest mi do tego potrzebne urządzenie ogrzewające? Trochę to nie logiczne ja to rozumuje ze jak np będę już miał 19 st C to wtedy się załączy lodówka a wyłączy gdy czujnik ogarnie np 15 st C
 11. Rozumiem że sterownik będzie włączał i wyłączał zasilanie chłodziarki na podstawie dolnej i górnej temperatury?
 12. No gadałem z takim gościem 1415 PLN lodówka i trzeba jeszcze dodać inny termostat to plus 200 dużo ale będę myślał
 13. Yhm i w tym problem wymiana butelek. Może znajdę jakąś używaną. Fakt 1sza warka dojść straciła na aromacie zrobiło się bardziej estrowe ale smak ok wytrawne chmielowy. Dziękuję za odpowiedź wszystkim pozdrawiam.
 14. Jaka będzie optymalna 20 st C? Dam wiatrak i zobaczę czy coś spadnie. Planuję lodówkę kupić z sterowaniem ale to w hu.. Hajsu może używana się uda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.