Jump to content

Dalark

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Dalark's Achievements

 1. ooo, właśnie tego mi było trzeba. Powiedz mi jeszcze jak możesz, Po spuszczeniu drożdży i ew. cichej gazuje piwo w fermentatorze ciśnieniowym i tam prosto przy użyciu BEERGUN do butelek już gazowane? dobrze rozumiem? Tylko to gazowanie w ciśnieniowym też na zasadzie glukozy czy jakoś sztucznie przy CO2?
 2. Witam, jestem przed zakupem fermentatora ciśnieniowego ale zastanawia mnie jedno. Czy prócz butelkowania piwa normalnie (do tej pory glukoza do butelki i wężykiem spuszczałem, kapslowałem i się gazowało), jest opcja że się jakoś butelkuje już nagazowane piwo? jak to działa? przeszukałem internet (zaraz wyjdzie że słabo ) ale nic nie znalazłem na temat gazowania piwa w inny sposób niż przez wsypywanie glukozy do butelek( w sensie nikt tego nie wyjaśnił jak to działa, chciałbym coś zmienić ale jak). Pozdrawiam
 3. agregat chłodniczy? przeznaczony do chłodzenia fermentatorów? przymierzałem się bardziej na nowy sprzęt, ale za takie pieniądze nie znalazłem żadnego. Mam do dyspozycji fermentatory stożkowe 30l z możliwością podpięcia agregatu (spirale do chłodzenia w każdym). Rozglądałem się także za agregatami na glikol ale to już droższe zabawki i szukam rozwiązania. Najlepszym byłaby możliwość podpięcia agregatu do dwóch na raz.
 4. faktycznie, nie dopisałem. Myślę, że nie licząc samej "lodówki" to max 8m3, albo 7m3
 5. Witam, Nowy na forum przybywam z pytaniem o opinie na temat projektu, który chcę wykonać. Planuje zrobić komorę, która będzie miała za zadanie utrzymywać temperaturę na poziomie od 2°C do 10°C. Znajdować się będzie w piwnicy bo mam tam miejsce do zagospodarowania. Temperatury są tam w granicy 17°C a to za dużo. Wymyśliłem konstrukcję jak na załączonym obrazku. Ściany chciałem wykonać: płyta drewniana - styropian - i jakaś folia, która będzie izolować temp. Podłoga to sobie jakieś płytki położę Grunt, żeby też czystość sobie utrzymać i szczelność. W jednym miejscu chciałem obsadzić starą lodówkę bez drzwiczek, chłodziła by zamrażarka jak i sama lodówka. Wszystko szczelne, + drzwiczki żeby wejść. 3 Termometry w różnych miejscach (w zależności od potrzeb bo w każdym miejscu pewnie będzie się trochę różnić temperatura) i termoregulator, który będzie włączał chłodzenie od potrzeby. Na agregaty wody lodowej nie mam takich funduszy i możliwości. Przeznaczenie.to.fermentacja/leżakowanie. Fermentatory w postaci wiaderek jak i w najbliższym czasie stożkowe. Co o tym myślicie? Mam do wykorzystania lodówkę za grosze i taki oto pomysł
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.