Jump to content

kubik2233

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  Zeszły czwartek
 • Miasto
  Tarnowskie Góry

Kontakt

 • Imię
  Kuba D

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za pomoc, nieco mnie uspokoiliście
 2. Witam, właśnie minęło mi równe 30 h po pierwszej warce, i zaglądnąłem pod wieko i moim oczom ukazał się taki widok: Na moje oko to są resztki chmielin, ale się nie znam więc pytam - czy takie coś może być? Czy to zgarnąć delikatnie, czy zostawić tak jak jest? No i przede wszystkim co to jest? Filtrowałem filtratorem z oplotu, i sądząc po ilości osadu jaka przez niego nie przeszła to i tak 90% wszystkiego odfiltrowałem, a po przelaniu brzeczka była w miarę klarowna. Za wszelką pomoc z góry dziękuję
 3. Witam, jako początkujący od dłuższej chwili przymierzałem się do uwarzenia pierwszego piwa, i dostałem w prezencie zestaw piwowarski ze sklepu Piwoszarnia, jednak niestety nie dostałem instrukcji, i stąd ten temat na forum. W internecie nie znalazłem instrukcji do mojego zestawu, gdyż nie zawiera on puszki z gotowym brewkitem, a następujące rzeczy: chmiel Lubelski (PL) - 50g chmiel Sybilla (PL) - 50g chmiel Marynka (PL) - 50g trawa cytrynowa - 20g Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi objaśnić co mam z tym zrobić? Chodzi mi głównie o to jak mam przegotować chmiel z dodatkami. Resztę znalazłem w internecie, lecz dla pewności zamieszczę też co mam zrobić, może ktoś bardziej doświadczony pokaże jakiś błąd. 1. Zdezynfekować fermentor pirosiarczanem sodu. 2. Do fermentora wlać 3 litry wrzątku i dodać zrobiony zestaw z ekstraktów oraz 1,7 kg niechmielonego jasnego ekstraktu 3. Dopełnić do 10 l (według producenta na tyle jest ten zestaw ekstraktów) zimną wodą 4. Do szklanki z ciepłą wodą dodać drożdże PAY7, po 10 minutach gdy namokną zamieszać i dolać do fermentora z brzeczką 5. Zamknąć fermentor, w pokrywie umieścić rurkę fermentacyjną wypełnioną wodą, i odstawić na 7-10 dni (po 7 kontrolować balingometrem) Tu jeszcze zamieszczam link do zestawu jaki mam, https://piwoszarnia.pl/minibrowar-brewkit-13-elementow-p-689.html Za wszelką pomoc z góry dziękuję :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.