Jump to content

Trzmiel

Members
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Przepraszam, jeżeli faktycznie namieszałem z nazewnictwem, dopiero się uczę Mam w takim razie pytanie, czy do strącania osadu dochodziło też po przejściu przez chłodnice czy w głównej mierze jeszcze na gorąco?
  2. Witam wszystkich forumowiczów! Mam za sobą kilka warek i przyszedł moment na eksperymenty, zanim zrobię coś głupiego wolę zapytać. Zastawiałem się na użyciem tabletek whirlfloc, aby usunąć cześć białek odpowiedzialnych za zmętnienie na zimno i tu pojawia się pewien problem. Posiadam chłodnicę przeciwbieżną (20 płyt), która bardzo dobrze mi się sprawdza, niemniej trochę boję się, że po dodaniu whirlfloca wytrącający się podczas chłodzenia w wymienniku osad po prostu go zapcha. Niemniej nie wykluczam, że ktoś z forumowiczów już próbował w ten sposób klarować przy użyciu takiej chłodnicy. Zakładam, że może być tak, że osad zacznie się formować po ochłodzeniu i faktyczne strącenie będzie miało miejsce już w fermentorze, do którego odbieram schłodzoną brzeczkę. Ktoś coś podpowie?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.