Jump to content

theoar

Members
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

theoar's Achievements

 1. Jeszcze tego typu można znaleźć https://www.homebrewing.pl/worek-zacierno-filtracyjny-ze-sznurkiem-26l-p-1747.html
 2. Właśnie znalazłem na polskich sklepach, jak i również na allegro worki do zacierania za ~50 zł, teoretycznie o rozmiarach od 16 do 50 litrów i zastanawiam się, czy nie kupić. Ciekawy jestem czym różnią się one czymś od bagów, które w niektórych sklepach kosztują ponad 100 zł.
 3. Odgrzewam temat. Zastanawiam się, czy lepiej zacierać w "dedykowanym" worku z siateczki nylonowej, czy może worek wykonany w domu z np.: prześcieradła nie będzie nawet lepszy? Zaczynam przygodę z warzeniem i ostatnio robiłem piwerko z ekstraktów + zatarłem niewielką ilość słodów (jakieś 1.5kg). Do dyspozycji miałem niewielki garnek i worek wykonany w domu z prześcieradła. Zacier nie był jakiś strasznie klarowny, ale chyba tragedii nie było, chociaż ciężko mi stwierdzić, bo tak naprawdę nie mam żadnego porównania. Czy ktoś z Was może podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami?
 4. Zamówiłem i zakapslowałem już 40 buteleczek. Kapslownicę przymocowałem do starego stołka, żeby dobrze się trzymała. Kapslowanie szło szybko, a fakt, że butelka zostaje w głowicy akurat mi w ogóle nie przeszkadza.
 5. Zamówiłem Grifo HD, w poniedziałek przyjdzie i w ten sam dzień będę butelkował 40 piwerek. Mam nadzieje, że mnie nie podpuściliście z tą kapslownicą.
 6. Mam sporo różnego rodzaju smaru dostępnego w domu i myślę, że smar silikonowy nada się idealnie.
 7. Dobra, jak coś mi nie będzie pasować w HD to będzie to Wasza wina! Swoją drogą o ile tylko czas pozwoli, będzie to dobra inwestycja, bo nastawiłem dopiero 2 wareczki i obie są bardzo smakowite, więc pewnie w miarę możliwości będę nastawiał jedno piwerko na dwa tygodnie. Dzięki za opinię i pomoc!
 8. Szanowni koledzy, jaką zatem kapslownica stołowa wybrać, zastanawiam się na tą HD lub zwykłą grifino, chociaż niejaka Regina też się pojawia w sklepach. Butelek póki co mam w opór od Namysłowa, bo kazałem bratu kupować piwo w butelkach, więc kupił 4 kraty więc na jakiś czas starczy. Więc myślę, że różnica w wysokościach nie będzie mi przeszkadzała, póki co.
 9. Też to znalazłem, jednakże produkt nie jest dostępny
 10. Jestem w sumie zdecydowany, ale nie mogę znaleźć sklepu, w którym kupię ją stosunkowo szybko i za rozsądną cenę. Znalazłem na browamatorze za ~130zeta, ale na chwilę obecną nie można zamawiać, bo mają jakąś tam przerwę. Na innych sklepach piwowarskich Grifo kosztuje ~150zeta.
 11. Jestem zdecydowany na zakupienie tej kapslownicy stołowej, zastanawiam się, czy wybrać tę polecaną Grifo HD, czy też spróbować, jakiejś innej?
 12. Próbowałem zaciskać na "chama" i nadal ten sam efekt, wpadałem nawet na taki pomysł, że położyłem sporą podkładkę na kapsel, a następnie docisnąłem kapslownicą, efekt bez zmian. Kapslownica blokuje się w momencie, kiedy jej ramiona (wykonane z plastiku) zetkną się ze sobą. Na niektórych butelkach pojawił się widoczny ślad w postaci takiego delikatnego wgniecenia o średnicy odpowiadającej średnicy bolca w kapslownicy. Ale rzeczywiście żadna z butelek, którą zakapslowałem nie miała takiej pojedynczej "wargi". Jutro prawdopodobnie dostanę nowe kapsle, jeżeli efekt będzie taki sam, to pozostaje mi albo zaopatrzyć się w butelki z tą pojedynczą wargą lub zmienić kapslownicę.
 13. Zamówiłem inne kapsle, póki co kolejna warka sobie siedzi spokojnie na cichej, jeżeli będę miał podobne przygody to zainwestuje te ~150 cebulionów w kapslownicę stołową.
 14. Siema wariaty, Zacząłem swoją przygodę z piwowarstwem domowym i napotkałem się z małym problemem podczas refermentacji. Otóż udało mi się uwarzyć pierwsze piwo z brew-kitu, cała procedura przebiegała pomyślnie, aż do czasu refermentacji. Mam problem z nietrzymającymi kapslami tzn, po zakapslowaniu butelek kapslownicą firmy Eterna część butelek po potrząśnięciu i przyłożeniu do ucha "syczy", co jest ewidentnym dowodem na to, że kapsle nie trzymają. Podejrzewałem, że to wina butelek ze stosunkową krótką szyjką (butelki po Namysłowach), ponieważ zasadniczo wszystkie zakapslowane piwerka w tych butelka "syczały". Postanowiłem zatem, że spróbuję parę butelek z Namysłowa przelać do innych butelek, takich przy których nie udało mi się usłyszeć syczenia (np heineken, łomża), jednakże problem nie zniknął. Kapsle (białe 26mm) zakupiłem na stronie browamator.pl. Niestety syczenie objawia się również tym, że piwerko (2 tygodnie od zabutelkowania) nie jest praktycznie w ogóle nagazowane. Część zakapslowanych butelek, która nie "syczała" skrywa w sobie pięknie nagazowane piwko. Kieruję zatem pytanie, czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać. Przeglądałem różne zakamarki forum i zasadniczo wniosek nasuwa się taki, że jest to prawdopodobnie wina kapslownicy, ale nie do końca w to wierzę, bo jeśli tak jest, to jakim cudem część z zabutelkowanych piwek ma się dobrze? Wpadłem na pomysł, żeby butelki po prostu leżakować "do góry nogami", co teoretycznie powinno zapobiegać uwalnianiu się gazu spod kapsla.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.