Jump to content

smola

Members
 • Content Count

  380
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

smola last won the day on April 18

smola had the most liked content!

About smola

 • Birthday 10/18/1978

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Marklissa
 • Rok założenia
  2020
 • Liczba warek
  31
 • Miasto
  Marklissa

Kontakt

 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

1083 profile views
 1. Przelicz początkowe blg na og i podstaw, końcowe blg na fg i podstaw. Uzyj kalkulatora ewentualnie skorzystaj z tej apki https://play.google.com/store/apps/details?id=net.brewking
 2. Musisz przeliczyć wskazanie refraktometru np tu https://brewness.com/calculator/pl/gravity-correction
 3. Może wina leży po stronie zacierania, może skrobia się do końca nie zatarła?
 4. Jeden keg cornelius https://www.olx.pl/oferta/keg-pepsi-CID628-IDJBz6G.html
 5. Może zbyt wysoka temperatura pracy dla drożdży? Wiem, ze to inne szczepy, ale jak fermentowałem na us-05 w górnej granicy temp. też mocno dawały alkoholem.
 6. Ja jeszcze swojego nie złożyłem, leży paczka na półce nie otwarta więc pewności nie mam czy tak można, ale jeśli kamień pozwoli, to może inaczej go w trójniku zamotuj, tak aby brzeczka płynęła prosto. Jeśli nie jest to możliwe, to być może pompka za mocna do przepływu brzeczki. Ewentualnie zamontuj bajpas na trójniku za pompką, którym będziesz upuszczał nadmiar powietrza.
 7. Jeśli mogę, to system jednogarowy bez BIAB jest strasznie upierdliwy. Zaopatrz się w oddzielny gar do gotowania lub zacierania. Na jednym garze kupa dodatkowej roboty.
 8. Leję bezpośrednio na lustro zacieru, i utrzymuję około 5 cm płynu nad młótem. Żadnych problemów.
 9. brzeczka grawitacyjnie?
 10. Tak, do podbicia BLG lub na starter drożdżowy.
 11. nalej, zawsze to jakaś bariera.
 12. Generalnie sprawdzam w beer calc tylko ilość cukru i zawsze rozpuszczam w litrze wody.
 13. Odkopię temat, bo w ostrym dyżurze nie otrzymałem odpowiedzi. Zostało mi po warzeniu 10l brzeczki gotowanej na pilsa 11.2 BLG i IBU 40. Do obecnej warki wykorzystałem 5l i dodałem ekstrakty pale ale oraz pszeniczny bruntala, łącznie 3,4kg. Wyszło 20l brzeczki o gęstości15 BLG. Drożdże zadałem us-05, i chciałbym to sensownie nachmielić na zimno. Chmiele aromatyczne jakie posiadam to mandarina bavaria 100g, mosaic 90g, citra 40g, cascade 100g, sybilla 100g. Proszę o porady, do tej pory warzyłem tylko pilsy i weizeny. Mam zamiar wrzucić mandarina bavaria 100g oraz mosaic 90g.
 14. O temperaturę zakończenia fermentacji. Piwo trzymałeś na burzliwej 2 tygodnie w 18°C i tydzień w 14°C, podajesz 18 gdyż w tej temperaturze drożdże zjadły cały cukier
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.