Jump to content

banita12

Members
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by banita12

 1. banita12

  banita12

 2. 1. Undeath + 1 +1 - oczywiście na 100% nie potwierdzam ale chociaż przyjedziemy na samą imprezę w sobotę 2. Camilos +1 (Tofka) 3. Kaczorro+1(jerminka) - czas spróbować nowych doznań 4. crocco,jego piękniejsza croccunia i croccuniątko. 5. josefik +1 6. Łukasz Jajecznica z rodziną 7. amap & co - nie potwierdzone 8. Pepinek + rodzinka (P+G+s) 9. Bimbelt z żonką i młodym 10. Monika + Świder 11. Wojtek Solipiwko+? 12. Misik , Aga+2 13. Janek,Gosia +3 14. karkan 15. Wajcha +Kasia 16. Bzdzionek 17. Leszcz007 + Syja77 18. browar Birbant 19. Przemo 20. Maciej 21. s3bbar + małżonka 22. Usiu (plan jest, ale jeszcze nie wiem czy wypali) 23. wena+1 24. Beer'o'feel + 1 25. Markos227 +1 26. Banita12 + 4 Rozumiem, że na Ostoi nie ma już miejsc więc noclegi we własnym zakresie?
 3. tu masz łuskę orkiszu stosowałem w piwie żytnim z dobrym skutkiem. Dałem kilogram. Szukaj w http://mlyn-kopytowa.pl/strona,doc,pol,glowna,2116,0,4889,1,2116,plus.html
 4. Nie Panie profeska, próżnia jak ta lala
 5. Oj nieładnie dawać złe rady, będzie się kolega w piekle smażył
 6. Chmiel Citra ma lekko żółtawą barwę z natury. Kupowałem już w rożnych sklepach i zawsze tak było. Taka jego uroda
 7. Toś kolego zabłysnął z tą Citra 'jest za żółta'
 8. Wzorujesz się na Mat'cie, to dobrze ale Twój zasyp nie wygląda najlepiej - dostaniesz piwo puste w smaku. 100% Maris Otter czy Golden Promise to nie to samo co 100% pale ale. Twoja początkowa receptura była by całkiem ok tylko te karmele niepotrzebne. Ja na Twoim miejscu bym dał ok kilograma Wiednia ze 300 g Monacha i Pszenicy i będzie git. No chyba ,że zaszalejesz z MO lub GP to możesz nic więcej nie dodawać.
 9. Zdecydowanie tak receptura Mata jest bardzo dobra.
 10. Santa nie żadne Cara bzdury tylko gdy się chce uzyskać uderzenie chmielu to nie dodaje się karmeli, które ten chmiel przykrywają.
 11. Jak chcesz uderzenie chmielu to podwój chmielenie i wtedy będzie dobrze. Aha i Carahell to kompletna Bzdura.
 12. Czyli od wszystkiego Jedno moim zdaniem jest pewne nie należy przesadzać z ilością kawy, lepszy jest subtelny aromat, który się wkomponowuje w piwo niż całkowita dominacja jednego tylko składnika. Myślę, że 100g grubo zmielonej kawy na 20l piwa dodawane na 0 min i szybkie schłodzenie to absolutne maksimum.
 13. Moim zdaniem a uwarzyłem już 3 warki gdzie kawę dodawałem na cichą, na 0 minut i w postaci espresso z piw z kawą najlepsze są te bez kawy Dla mnie kawa zbyt dominuje piwo i nie pozostawia w nim wiele poza sobą. Chociaż przychylam się do zdania Crosisa, że metoda na 0 min jest najlepsza.
 14. Bardzo ciekawie się czytało twoje teksty. Myślałem, że Kanada to Eldorado w porównaniu do Polski a tu zdziwienie, że nie ? Myślisz, że jest sznsa aby w twojej okolicy Rewolucja piwna zrobiła duży krok?
 15. Planuje do kilkunastu butelek podczas rozlewu dodać po 25 ml espresso. Zobaczymy czy się przegazuje? Nawet 1 g cukru w tych 25 ml espresso na butelkę zrobi dużą różnicę.
 16. Planuje do rozlewu coffee stouta dać espresso, czy w nim są jakieś cukry fermentowalne, które należy uwzględnić w refermentacji?
 17. Przyczyną może też być zbyt mała ilość drożdży, ten producent niestety daje chyba najmniej drożdży do saszetki, gdy jest za mało drożdży to piwo może niedofermentować. Ja bym już nic nie ruszał i butelkował z użyciem 2 g cukru na butelkę.
 18. Zgadzam się z przedmówcą teraz Browamator działa dość szybko.
 19. Jak juz masz kopiować to uzyj tych samych drożdży co Czesiu bo inaczej nie będziesz miał podobnego piwa.
 20. Ja kupowałem w TB w tamtym roku praktycznie wszystko a w tym unikam kupowania w tym sklepie jak tylko mogę, ponieważ 5 dni roboczych mnie nie satysfakcjonuje. Oczywiście jak nie mogę czegoś kupić gdzie indziej to tam kupię ale wolę nie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.