Skocz do zawartości

banita12

Members
 • Zawartość

  280
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez banita12

 1. banita12

  banita12

 2. 1. Undeath + 1 +1 - oczywiście na 100% nie potwierdzam ale chociaż przyjedziemy na samą imprezę w sobotę 2. Camilos +1 (Tofka) 3. Kaczorro+1(jerminka) - czas spróbować nowych doznań 4. crocco,jego piękniejsza croccunia i croccuniątko. 5. josefik +1 6. Łukasz Jajecznica z rodziną 7. amap & co - nie potwierdzone 8. Pepinek + rodzinka (P+G+s) 9. Bimbelt z żonką i młodym 10. Monika + Świder 11. Wojtek Solipiwko+? 12. Misik , Aga+2 13. Janek,Gosia +3 14. karkan 15. Wajcha +Kasia 16. Bzdzionek 17. Leszcz007 + Syja77 18. browar Birbant 19. Przemo 20. Maciej 21. s3bbar + małżonka 22. Usiu (plan jest, ale jeszcze nie wiem czy wypali) 23. wena+1 24. Beer'o'feel + 1 25. Markos227 +1 26. Banita12 + 4 Rozumiem, że na Ostoi nie ma już miejsc więc noclegi we własnym zakresie?
 3. banita12

  [Kupię] Łuska gryki - do filtracji

  tu masz łuskę orkiszu stosowałem w piwie żytnim z dobrym skutkiem. Dałem kilogram. Szukaj w http://mlyn-kopytowa.pl/strona,doc,pol,glowna,2116,0,4889,1,2116,plus.html
 4. banita12

  Browamator - opinia

  Nie Panie profeska, próżnia jak ta lala
 5. Tak ja dostałem już kilka dni temu.
 6. Krzysiek, wielkie gratulacje dla Ciebie
 7. banita12

  Czy ktoś z Was ma gotowy przepis na Żywca APA?

  Oj nieładnie dawać złe rady, będzie się kolega w piekle smażył
 8. banita12

  Sklep Marxam Brewing- Kraków

  Chmiel Citra ma lekko żółtawą barwę z natury. Kupowałem już w rożnych sklepach i zawsze tak było. Taka jego uroda
 9. banita12

  Sklep Marxam Brewing- Kraków

  Toś kolego zabłysnął z tą Citra 'jest za żółta'
 10. banita12

  Mam ochotę na AIPA... Zmienibyście coś?

  Wzorujesz się na Mat'cie, to dobrze ale Twój zasyp nie wygląda najlepiej - dostaniesz piwo puste w smaku. 100% Maris Otter czy Golden Promise to nie to samo co 100% pale ale. Twoja początkowa receptura była by całkiem ok tylko te karmele niepotrzebne. Ja na Twoim miejscu bym dał ok kilograma Wiednia ze 300 g Monacha i Pszenicy i będzie git. No chyba ,że zaszalejesz z MO lub GP to możesz nic więcej nie dodawać.
 11. banita12

  Mam ochotę na AIPA... Zmienibyście coś?

  Zdecydowanie tak receptura Mata jest bardzo dobra.
 12. banita12

  Mam ochotę na AIPA... Zmienibyście coś?

  Santa nie żadne Cara bzdury tylko gdy się chce uzyskać uderzenie chmielu to nie dodaje się karmeli, które ten chmiel przykrywają.
 13. banita12

  Mam ochotę na AIPA... Zmienibyście coś?

  Jak chcesz uderzenie chmielu to podwój chmielenie i wtedy będzie dobrze. Aha i Carahell to kompletna Bzdura.
 14. banita12

  Warzymy z kawą

  Czyli od wszystkiego Jedno moim zdaniem jest pewne nie należy przesadzać z ilością kawy, lepszy jest subtelny aromat, który się wkomponowuje w piwo niż całkowita dominacja jednego tylko składnika. Myślę, że 100g grubo zmielonej kawy na 20l piwa dodawane na 0 min i szybkie schłodzenie to absolutne maksimum.
 15. banita12

  Warzymy z kawą

  Moim zdaniem a uwarzyłem już 3 warki gdzie kawę dodawałem na cichą, na 0 minut i w postaci espresso z piw z kawą najlepsze są te bez kawy Dla mnie kawa zbyt dominuje piwo i nie pozostawia w nim wiele poza sobą. Chociaż przychylam się do zdania Crosisa, że metoda na 0 min jest najlepsza.
 16. banita12

  Wieści piwowarskie ze świata.

  Bardzo ciekawie się czytało twoje teksty. Myślałem, że Kanada to Eldorado w porównaniu do Polski a tu zdziwienie, że nie ? Myślisz, że jest sznsa aby w twojej okolicy Rewolucja piwna zrobiła duży krok?
 17. banita12

  Browar Yirgacheffe

  Planuje do kilkunastu butelek podczas rozlewu dodać po 25 ml espresso. Zobaczymy czy się przegazuje? Nawet 1 g cukru w tych 25 ml espresso na butelkę zrobi dużą różnicę.
 18. banita12

  Browar Yirgacheffe

  Planuje do rozlewu coffee stouta dać espresso, czy w nim są jakieś cukry fermentowalne, które należy uwzględnić w refermentacji?
 19. Przyczyną może też być zbyt mała ilość drożdży, ten producent niestety daje chyba najmniej drożdży do saszetki, gdy jest za mało drożdży to piwo może niedofermentować. Ja bym już nic nie ruszał i butelkował z użyciem 2 g cukru na butelkę.
 20. banita12

  Księga pochwał zadowolonych klientów

  Zgadzam się z przedmówcą teraz Browamator działa dość szybko.
 21. banita12

  Dubbel wg.Czesława Dziełaka - drożdże

  Jak juz masz kopiować to uzyj tych samych drożdży co Czesiu bo inaczej nie będziesz miał podobnego piwa.
 22. banita12

  Sklep twojbrowar.pl

  Ja kupowałem w TB w tamtym roku praktycznie wszystko a w tym unikam kupowania w tym sklepie jak tylko mogę, ponieważ 5 dni roboczych mnie nie satysfakcjonuje. Oczywiście jak nie mogę czegoś kupić gdzie indziej to tam kupię ale wolę nie.
×