Jump to content

Lipa

Members
 • Posts

  42
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

825 profile views

Lipa's Achievements

 1. Cześć, w przyszłym tygodniu będę miał do oddania gestwę "gwoździe i banany", drugie pokolenie. Odbiór Warszawa Śródmieście lub okolice Żyrardowa. Pzdr.
 2. 2021 sześć warek - łącznie 130l. 280+130=410l. Dobrego roku 🙂
 3. z tym może być największy problem, bo musisz wziąć poprawkę na bezwładność cieplną płaszcza, a to wymaga tej właśnie wprawy. Rozumiem, że ten kocioł masz z mieszadłem, to załatwia sprawę. Bez filtratora w kotle, zrób tak jak radzi Anteks tj. spuść całość do osobnego filtratora. Do warzenia, możesz na zaworze spustowym zamontować hopstoper lub chmielić w hopspiderze, tak aby czystą brzeczkę zlać do fermentora. Pozostaje jeszcze chłodzenie, ale to najprościej rozwiązać chłodnicą zanurzeniową. Na początek weź coś prostego z zacieraniem jednotemperaturowym.
 4. Podsumowując mój eksperyment, wynik jest powyżej oczekiwań, choć trzeba przyznać, że nie były wysokie. Piwo w butelkach nagazowało się dobrze, choć straciło trochę na klarowności, ale to powinno się jeszcze poprawić. W każdym razie jest to piwo poprawne i jak dla zwykłych zjadaczy tego trunku, w tym mnie, nie do odróżnienia od zacieranego o podobnych parametrach. Gdyby komuś wpadły w ręce popłuczyny ekstraktu z mausera, to śmiało można warzyć. Kurcze tak sobie piszę i zaczynam czuć moc, jednak z 14brix zeszły dość nisko. Pzdr. P.S. Przydałby się ktoś obiektywny z wiekszą wiedzą do testów.
 5. Piwo poszło do nagazowania. Wrażenie pozytywne, spodziewałem się pustego aloholowego cienkusza, a jest całkiem sporo słodowej treści, co w połączeniu z chmielami us daje przyzwoitą całość. Coś na kształt amber ale. Zdecydowanie można nazwać, to piwem. Po nagazowaniu powinno być całkiem pijalne. Pzdr.
 6. @Eselchen Zostaw jak jest i obserwowuj, czy się to nie powiększa. Jeśli będzie, to podjedź do zakładu, co w nierdzewce robi, niech posmarują antoksem i potem go zneutraluzują.
 7. Dobra, "piwo" uwarzone. Przełom normalny, brzeczka klarowna. Warzenie bezproblemowe i szybkie. Nachmielone citrą i cascade, poszczute gęstwą fermolager, po pilsie. Fermentacja mocna w 9 stopniach. Kurcze, warzenie z ekstraktu, to szybka robota jest. Cały czas miałem wrażenie, że o czymś zapomniałem😄 I teraz wątpliwość, robić przerwę diacetylową, czy odpuścić?
 8. Dzięki, to chyba jedyne, co udało mi się znaleźć w sieci. No nic, trzeba zrobić i poszerzyć doświadczenia.
 9. Cześć, wpadło mi w ręce kilka kilogramów darmowego ekstraktu piekarniczego. Niestety nie nam specyfikacji więc nic o nim nie wiem, ale jest przyjemny w smaku, ma lekko słodkawy aromat i kolor bursztynu. Doskonale fermentuje. Plan jest taki aby wykorzystać posiadaną gęstwę lagerową i resztki amerykańskich chmieli i uwarzyć z tego "piwo". Liczę się z tym, że sztos to nie będzie, ale zamierzam poświecić ten wynalazek na testy zestawu do kegowania. W razie wpadki nie będzie mi go żal. A teraz do brzegu. Czy ktoś miał do czynienia z tego rodzaju materiałem? Jakie wrażenia, ma to sens? Na co zwrócić uwagę? Pzdr.
 10. Cześć, pomierz gwinty. Na zaworku jest pewnie standart gwint 1/2", można dobrać kruciec nierdzewny na wąż z gwintem wewnętrznym 1/2". Na to zakładasz wąż silikonowy ścianka 3mm. U mnie śmiga takie rozwiązanie, tyle że ja mam camlocka 1/2 cala. Jak widzisz mój kocioł, to dopiero hybryda🤣. Pzdr
 11. Spotkałem się już z taką opinią👍Oby tak było, bo w34 to w sumie chwalone sucharki.
 12. Jeszcze nie, dopiero nam w lodówce, fermolager berlin i fermoale ay4. Na tych fermolager W zrobiłem lagera, gęstwa poszła do pilsa i koźlaka. Pierwsze jest zabutelkowane. Nie nam doświadczenia w piwach dolnej fermentacji, ale wydaje się całkiem neutralne, mimo błędów. Miałem brać w34/70, jednak na pierwszą próbę wziąłem poprostu te tańsze za 5,6zł.
 13. Może ktoś potrzebuje gęstwy "fermolager w", drugi przebieg, po cienkim koźlaku 15 brix. Piwo zlane 14 lutego. Kupiłem na próbę w moim lokalnym sklepie i robią robotę, chyba bo to mój drugi dolniak. Odbiór, okolice Skierniewic - Żyrardowa. Pzdr. FERMOLAGER-W.pdf
 14. Lipa

  Kasza kukurydziana

  QQ kleikuj w wyższych temperaturach, niż książkowe, bo rzadko która qq te książki czytała. Jeśli chcesz wydobyć więcej skrobii, to pogotuj ją kilka minut.
 15. Wyglada to tak, otwór odpływu jest w dnie kotła. Bazooke nakręca się na kranik spustowy brzeczki. Choć można ją też wypompować, trzeba tylko dopasowac hopstoper do odpływu w dnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.