Jump to content

Lipa

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @mmiilloo jako użytkownik karbowanki potwierdzam poprzednie opinie. Z uwagi na większą powierzchnię wymiany oraz cieńszą ściankę, schładzanie jest bardziej efektywne niż w tej z gładkiej nierdzewnej rurki. Utrzymanie czystości, to nie problem, bo po kilku warkach pakujesz do zmywarki i błyszczy jak nówka. Jest też i wada, może wydumana, ale.... ścianki są cienkie wiec trzeba uważać żeby nie uszkodzić. Pzdr.
 2. U mnie lektury pilnuje europejski domowy, zlepek najlepszych genów z okolicy. Wyszedł z krzaków i wybrał sobie poddanych, tak przynajmniej myśli...
 3. Kolego jc1234, mimo iż podobnie jak Ty zaczynam od bardzo prostych receptur, to uważam, że różne są drogi, tak do sukcesu jak i porażki. Lukluk12 wybrał swoją. Weryfikacja już wkrótce. Powodzenia Lukluk👍
 4. Pierwszy rok za mną i to był dobry rok. 280l Razem=280
 5. Cha..., mam i ja. Dzięki za realizację projektu. Super sprawa!
 6. @krachaa tak arpenaz 100, jak u Gawrona tj. zdejmowana. Końcówki połapałem taśmą scotch, działa. Jeśli brzeczka nie wykipi, to spokojnie można umyć środek kotła bez ścigania ubranka.
 7. Potwierdzam, mata z decathlonu sprawdza się idealnie i łatwo ją utrzymać w czystości.
 8. Ale o co chodzi z tym blg po gotowaniu? Dodałeś cukrów, odparowałeś 25% brzeczki, to chyba normalne, że blg poszło w górę. Zakładam, że pomiary zrobiłeś prawidłowo.
 9. Cześć, też mam 30l klarsteina. Przestrzeń miedzy dnem, a sitem powoduje, że faktycznie trzeba wlać ok 20 l żeby dobrze rozprowadzic te 4-5 kg śruty. Dlatego mniejsze warki bedą troche kłopotliwe. Termostat, to chyba standard bo mój też wariował. Kiedy kładłem na dno siatkę z ikea, która miała zapobiec przypaleniom, to temp. wariowała. Ustawione 67C, a rosła bardzo szybko do 72C i spadała. Powodem były bąble powietrza zbierającego się pod siatką. Zmniejsz też moc grzania i powinno się uspokoić, ale temperatury idealnie stałej nie będzie. Kocioł powinien być ocieplony. Co do czasu warzenia, tak jak pisze Gawron, trzeba wprawy. Po dziesięciu warkach jest już w miare sprawnie, ale pierwsza warka, to był kabaret i mnóstwo zbędnych ruchów. Będzie dobrze👍
 10. Cześć, ten mój kocioł, to patent sam w sobie, bo kupiłem go niekompletnego. Brakowało rurki przelewu wewnątrz, ale pasuje rurka od feetingu z kega, rurki powrotu brzeczki na sito itd. Szukając sposobu na notorycznie zapychającą się pompę używałem sławnej pokrywki z ikea, ale były problemy z utrzymaniem odp. temp z powodu bąbli powietrza zbierających się pod sitem położonym na dnie. W końcu rozwiazaniem okazał się kawałek zmywaka nierdzewnego wtykany w rurkę odpływu w dnie. Do tego odpowiednie śrutowanie i problemy się skończyły. No prawie. Innym problemem w klarsteinie były przypalenia, ale to też udało się pokonać zmniejszając moc grzałek przy zacieraniu do ok. 1.2 kw i warzeniu 0,9 kw. Kocioł musi być ubrany ale po warzeniu zostaje delikatny filtr z osadów, który łatwo usunąć. Może się, to komuś przyda. Pzdr.
 11. Cześć, piszę tu żeby nie powielać tematów. Może komuś, tak jak mi, zdarzyło się potłuc pokrywkę od klarsteina 30l. Można ją "dorobić" z nierdzewnej miski z chińskiego centrum. Średnica potrzebna to 35 cm, z naklejki na misce wynikało, że to 36 cm, pasuje jednak idealnie. Wycięcie otworu na przelew jest dość proste bo blaszka jest cieniuchna. Jedyny problem, to brak przejrzystości, no ale za 15 zł nie na co wybrzydzać. Pzdr.
 12. https://www.olx.pl/oferta/beczka-keg-CID628-IDFx0jQ.html Może być do kompletu, niestety odbiór tylko osobisty, dla mnie za daleko. Troche uciurane, no ale cena ok.
 13. Nie, nie po to się tu zarejestrowałem. Witam Ciebie również. Pomyślałem, że może ktoś tutaj wie coś więcej lub jest w podobnej sytuacji. O ile dobrze rozumiem, to jest temat dotyczący tego sklepu. M.in. z piwo.org wiem, że to dobry sklep i dotąd wszystko działało błyskawicznie. Pzdr. No i wszystko wyjaśnione. Przesyłka w drodze. Chyba jednak czytają i dobrze.
 14. Cześć, to mój pierwszy post, więc witam wszystkich. Co się dzieje ze sklepem? Zamówienie złożyłem i opłaciłem 4 czerwca br. Po kilku dniach zatelefonowałem w sprawie zamówienia i otrzymałem informację, że malten ma problem z firmą kurierską. Dziś na stronie sklepu informacja o jego zamknięciu do odwołania - inwentaryzacja. Brak kontaktu telefonicznego. Panie i Panowie z Maltenurope, co ze złożonymi zamówieniami?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.