Jump to content

Das Breslauer Kwas

Members
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław

Das Breslauer Kwas's Achievements

 1. Dziś ok 7 rano przy włączonym kablu grzewczym i termostacie nastawionym na 19* uchyliłem jakieś 5 cm dekiel pudła styropianowego po 16-tej sonda pokazywała stałe 19,1* Zasunąłem dekiel po ok. 2h jest 19,3* czyli drożdzaki raczej żyją. Termostat zostawię na 19* ze 4-5 dni chyba że powróci tendencja wzrostowa.
 2. Czołem. Jeśli o tym było na forum to przepraszam ale nie znalazłem. Jak w sposób właściwy reagować na zmiany temperatury podczas fermentacji ? Mam na myśli sytuację gdy startuję w temp. 18 stopni a pod koniec dnia sonda pokazuje stałe 18,4*. Następnego dnia rano podniosłem do 19* wieczorem sonda "stoi" na 20,7* Podnosić ? nie podnosić ? Planowałem osiągnąć max. 22* ale po 10-11 dniach. Zadana gęstwa po US-05. Fermentor stoi w styropianowym pudle w piwnicy gdzie jest 14* aktualnie .
 3. Przy drugim warzeniu z Biab-em zaopatrzony w rękawice wyciskałem nad garem aż przestało mocno lecieć .Przełożyłem worek do innego wiadra. W czasie podgrzewania do 100* rozpocząłem extra wyciskanie. Potwierdzam nie warto się bawić , naleciało max 200 ml.
 4. Pytanie do używających BIAB-a , do jakiego stopnia staracie się wycisnąć z worka "uwięzioną" w młócie brzeczkę ? Zbyt mocne "wykręcanie" podobno może uwolnić niepożądane garbniki. Ja osobiście bardziej obawiam się uszkodzenia worka. Czy jest jakiś przelicznik ile brzeczki bezpowrotnie pozostanie w młócie i tym sposobem obliczymy do ilu litrów "wyciskamy" ?
 5. Startowałeś z 27 litrów wody , ile zabrało młóto i filracja ?
 6. Cześć. Czy Wam też przy pierwszej warce drżały ręce ? Piwowarstwem domowym zainteresowałem się przez pandemię a właściwie zabijanie nudy przez oglądanie filmów typu DIY na YouTubie. Dojrzewałem do pierwszej warki oglądając i czytając m.in to forum. No i stało się 01-01-2021 wystartowałem z pierwszą warką od razu z zacieraniem. Oczywiście nie wszystko poszło z planem ale jak zabutelkuję i nie wybuchną to opiszę szczegółowo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.