Jump to content

Koora

Members
 • Posts

  290
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Koora

 1. @Karma czy masz czym sprawdzić ile odfermentowało? Cukromierz? Na jakich drożdżach, jak dodałeś(aś) cukru to będzie mocniejszy, za to mniej jabłkowy. Jeżeli masz czym sprawdzić i drożdze to Ciderini powinny zejść do ,1,0 blg. Jak nie masz czym zmierzyć to musi być kwaśne jak wytrawne wino. Wtedy cukier, i słodzik, i w butelki.
 2. Rozlewać. Bąbelki w probówce są od rozpuszczonego co2 w piwie. Miłego rozlewu
 3. Pomyliło się koledze z chmieleniem na whirpool na aromat.
 4. Wciąż i wciąż na nich jadę. Gęstwa w słoiku z którego pobieram na już 167 dni. Nic złego się nie dzieje a na lato są jak znalazł.
 5. Pływak https://a.aliexpress.com/_uumSc4
 6. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wolno obrotowe mieszadło które wprowadzi w ruch ciecz, a przy tym nie napowietrzy brzeczki. Wtedy nie powinno następować przemarzanie na styku chłodnica brzeczka.
 7. Wypełniasz fermentor co2 i zlewasz jak zwykle. Co2 jest cięższe od powietrza i zostaje nad piwem w fermentorze. Albo z fermentora do petainera czy czego tam chcesz, dokładnie tak samo, przedmuchujesz co2.
 8. https://www.deptana.pl/pl/p/SANIPRO-RINSE-srodek-dezynfekujacy-250ml-do-enologii/4646 Kupilem dwie butelki, dawno temu, nawet jednej jeszcze przez ponad rok nie skończyłem a nie oszczędzam. Przy najmniejszym rozcienczeniu masz 200l roztworu. A do mycia naOH. Brak smrodu, działa, tylko wypala oczy i skórę. Polecam
 9. @rybak16 https://www.olx.pl/d/oferta/nalewak-do-piwa-beczkowegi-CID619-IDPoLzD.html
 10. To je pij pierwsze, i któregoś dnia może strzelić w sufit.
 11. Możesz co jakiś czas upuszczać co2 przez uchylanie kapsli, to tylko 16 butelek. Każdego dnia po trochu. Butelka po wódce(nakretka) chyba nie wytrzyma ciśnienia, ani ten korek wbity w butelkę od piwa.
 12. Dlatego było "biorąc pod uwagę ze wszystko jest włączone". Jednakże koszt 12zl i tak nie jest przerażający 😁
 13. Da się tylko obliczyć koszt gazu bo to zależy od wielkości warki, temperatury zewnętrznej oraz garnka jaki zastosujesz. Czy izolowany. Bo są większe straty energii która ulatuje i obmywa gar z boku. Tutaj ze strony producenta na jeden palnik 3kw Średnie zużycie gazu: 158 g/h (gaz w butli 2 kg wystarczy na około 12,5-16 godzin gotowania).
 14. @corsano biorąc pod uwagę ze dwie grzałki chodzą na pełną moc przez 2 godziny, oraz pompy pompują także 2 godziny.
 15. Wydaje się słabo. Pewnie koniec węża z którego wylewa się piwo trzymasz nad sitkiem. Utlenienie. Tu masz druciak z pończochą.
 16. http://deerbear.pl/yam-yam-white-ipa/?age-verified=b0cc329232 To piwo pilem juz bardzo dawno. 5-4 lata temu. Tylko że to white ipa i także dodają liści bambusa. A i w Piwoszarni dostępne są liście bambusa w formie herbatki, suszone liście.
 17. https://piwoszarnia.pl/bamboo-ipa-zestaw-surowcow-slod-piwo-domowe-p-1559.html?products_id=1559 Czy ktoś już dodawał do swojego piwa liście bambusa?
 18. Obmyj to na zewnątrz, i zostaw jak nie przeszkadza. Tylko żeby nie zassało do środka albo podmień na czystą.Poszukaj też "Blow off tube". To stosuje jak mam za dużo w fermentorze.
 19. Stc1000 odcina zasilanie lodówki po osiągnięciu zadanej temperatury przez sondę na fermentorze. Najłatwiej najtaniej najszybciej.
 20. Między granulatem chmielu też jest uwięziony tlen, który wrzucasz do wiadra, pobudza drożdże. A i pływająca siateczka to słabo musisz ją dociążyć dużą nakrętka z nierdzewki, szklanymi kulkami. Aby cały chmiel miał kontakt z brzeczka i żeby nie pleśniało na woreczku wystającym nad lustro. A najlepiej luzem i cold crash.
 21. Cydr to jak słabe wino, a jajo napewno zniknie. Za każdym razem daje pożywki, kiedyś zlałem na cake'a z kveików skare, wyszło ok. Więc jajo zniknie daj im posprzatać i ulotnić się jaju. A za dużo drożdży to chyba nie problem w tak mało wymagającym trunku.
 22. @draker Te same problemy, z 15 do okoła 5, średnie odfermentowanie to ich przypadłość. Jak skończyły to skończyły rozlać pić, szybko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.