Jump to content

czikens89

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Zakręcone Kurki
 • Rok założenia
  2020
 • Liczba warek
  1
 • Miasto
  Nowa Iwiczna

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie gdzie dostać taką końcówkę do dekantacji?
 2. Nie jest to szopka, ale komórka lokatorska w bloku. Myślę, że jest tam chłodniej, ale termometr nie kłamie. Chyba, że wstawię piwo do lodówki przed wyjazdem na urlop. Z tym, że będzie ono tam stać ok 14 dni.
 3. I tu się zaczyna problem nienie mam wolnej lodówki, a żona nie pozwoli mi żarcia wyrzucić
 4. W takim razię proszę jeszczę o poradę jak to potem przefiltrować, aby do piwa nie dostały się chmieliny.
 5. Wiem, że wysoko pierwszą warkę jak robiłem to miałem w swojej komórce 17 stopni. Niestety teraz się trochę mury nagrzały i temperatura wzrosła. Super. Czyli w sumie burzliwej będzie ponad trzy tygodnie. Ile czasu potem cichej?
 6. Drodzy profesjonaliści. Mam prośbę o poradę dotyczącą mojej drugiej warki. Tym razem jest to docelowo mocno dochmielona APA (IBU nie zmieści się w stylu) Wczoraj zlałem wszystko do fermentora. BLG początkowe ok 11,5, drożdże US-05. Do gotowania Citra 30g, Simcoe 20g i na koniec na aromat Amarillo 20g, ale do brzegu... Zapomniałem całkowicie, że od 13 lipca jadę na urlop i nie wyrobie się z planowanym wcześniej czasem fermentacji (7 dni burzliwej i 7 dni cichej) Moje pytanie jest takie: czy lepiej skrócić czas cichej (chciałem jeszcze dochmielić na zimno) np do 3 dni i zabutelkować przed wyjazdem na urlop, czy wydłużyć czas burzliwej do 10 dni i zrobić cichą fermentację na 14 dni i zabutelkować po powrocie. Dodam jeszcze, że temperatura, w której fermentuje piwo to ok. 21 stopni. Pozdrawiam!
 7. Oczywiście w dużym zakresie czasu
 8. Chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum i miłośników trochę lepszych Harnasi, Tatr i Żubrów Za mną już jedna warka z Brewkitu i kilkaset litrów wypitego piwa Kraftowego. Piwne Pozdrowienia! Na zdrowie!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.