Jump to content

bielaq

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Bielski Browar Domowy
 • Rok założenia
  2020
 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Luboń/Poznań

Kontakt

 • Imię
  Artur
 1. Cześć Wszystkim, Mam recepturę na Dunkel Weizena od kolegi: pszeniczny 2,75kg monachijski 1kg wiedeński 1kg karmelowy ciemny 0,25kg czekoladowy 0,13kg. lubelski 40g Chciałbym wykonać tego Dunkel Weizena przy wykorzystaniu słodów z poznańskiej słodowni Optima, bo mogę dostać je szybko(FM41 w wiadrze. Rozlewam w sb lub nd i chciałbym użyć ich do kolejnej warki). O ile jestem w stanie dostać pierwsze 4 słody (o zgrozo karmelowy tylko w paczkach 1kg) i mam chmiel Hallertauer Hersbrucker, którego spokojnie mogę użyć do tego stylu, to problem ma
 2. Mam przyklejoną izolację na czujnik - po prostu nie mam osobistego porównania tych temperatur i dlatego się waham. Za każdym razem zastanawiam się czy sonda jest prawidłowo przyklejona(mam mniej więcej w połowie wysokości bliżej ścianki bocznej i drzwi lodówki) i muszę bawić później w usuwanie taśmy. Możliwe że sonda pokaże mi, że różnicy specjalnie nie zobaczę, ale wyjmowanie fermentora i szykowanie go za każdym razem mogłoby być rzeczywiście wygodniejsze - nie pomyślałem o tym wczęsniej.
 3. Dzięki za odpowiedzi. Zdecyduje się raczej na gotowca z chin jako, że nie mam czym tego polutować. Po kolejnej warce widzę, że przyklejanie czujnika do boku fermentora wywołuje u mnie wątpliwości co do tego czego ja właściwie mierzę temperaturę i czy położenie czujnika względem drzwi lodówki nie zaburza odczytu.
 4. Hej, Pytanie jak w temacie. Stosował ktoś? Zastanawia mnie możliwość umycia tego tworu. Mogę go jeszcze rozgiąć umyć i zaklepać ponownie. Ewentualnie odciąć koniec przeczyścić w środku (nie wiem czym) i ponownie zaklepać. Docelowo nie wiem jakby to myć. Jeśli chodzi o sterylność to w teorii można wygotować. Wrzucić do piekarnika. Czy pomiar temperatury wewnątrz piwa będzie miał jakiś istotny wpływ na efekt końcowy?
 5. Wrzucę i swoje alc w drugim się nie zgadza
 6. Hej Warzę dziś stouta żeby powrórzyć swoją pierwszą warkę (3 już za mną) i tym razem dobrze przeprowadzić fermentację. Po warzeniu na stanie zostanie mi: Pilzneński 0,7kg Czekoladowy 0,05kg Jęczmień palony 0,2 kg Carafa III Special 0,25 kg Mogę zebrać gęstwę z Danstar Nothingham będzie po 2 warkach. Mam jakieś śladowe ilości chmielu (może 20g). Czy da się do tego coś dokupić żeby stworzyć porter angielski ( oczywiście bez dodawaniajęczmienia palonego) lub jakiegoś fajnego stouta?
 7. Nie mam jeszcze mieszadła. Mam tylko pylon i kolbę. Jeśli uda mi się kupić w ciągu 2 tygodni, to sprawdzę i najwyżej odeślę. Załączam zdjęcie.
 8. Zakupiłem kolbę stożkową. Dno jest lekko wypukłe. Myślicie, że się nada, czy do zwrócenia.
 9. Hej Wszystkim. Tak się składa, że urlop koliduje z moim piwkiem. Chętnie bym go przełożył, ale wiadomo - narzeczona na to nie pójdzie Mam obecnie na drożdżach od tygodnia Alta. Na tych samych chciałem uwarzyć Dry Stouta. Planowałem zatem zlać Alta na cichą tuż przed wyjazdem (do fermentacji mam oddzielną lodówkę, więc pilnowaniem temperatury nie musze się przejmować), zebrać gęstwę i wrzucić do lodówki (normalniej na jakieś 5 stopni powyżej zera). Zabutelkować i uwarzyć coś 2 tygodnie później, po powrocie. Czy myślicie, że drożdże na mnie poczekają i wszystko się powiedzie?
 10. Hej, Udało mi się zakupić lodówkę do fermentacji - małą, podblatową bez zamrażalnika. Ściągnąłem sobie sterownik z Chin z czujnikiem nc10. Powstało pytania jak mierzyć prawidłowo temperaturę. Na zewnątrz fermentora na pokrywie? Wewnątrz w gilzie na środku? - martwi mnie bezwładność i możliwość zbytniego chłodzenia ze względu na bezwładność temperaturową. Wewnątrz nad piwem? Podzielcie się proszę swoimi metodami i doświadczeniami.
 11. Wydaje mi się, że jęczmień był ześrutowany - nie zwróciłem uwagi. To była moja pierwsza warka. Zadałem drożdże do nienapowietrzonej brzeczki. Zacierałem jednotemperaturowo w 64 stopniach przez 70min. Potem tylko wygrzew w 78 stopniach. Co da mi te 15 min w 72 stopniach? Zastanawiam się czy modyfikować zasyp, czy zrobić tak samo i nauczony doświadczeniem zadbać o dobre warunki dla drożdży.
 12. Hej, Planuje ponownie uwarzyć Dry Stouta na podstawie receptury dołączonej do zestawu kupionego w jednym ze sklepów: Pilzneński 3kg Monachijski 1kg Jęczmień prażony 0,3 Czekoladowy ciemny 0,2 Wszystkie słody że Strzegomia Po poprzednim warzeniu całość odfermentowała z 12 do 5blg. Piwo było dobr, ale moim zdaniem nie miało charakterystycznej dla stoutu palności. Tym razem składniki kupiłem oddzielnie, dzięki czemu mam więcej jęczmienia palonego w zapasie. Dokupiłem również 0,25kg Carafa III Weyermana. Czy myślicie,
 13. Hej wszystkim. Zamierzam popełnić swoje warki nr 3 i 4 dry stouta (bo mi się skończył ) i alta. Chcialbym wykorzystać te same drożdże (w sensie zebrać po gęstwę z sucharów i uwarzyć tydzień później kolejne piwo). Czy myślicie, że kolejność wykonania obu piw będzie miała duże znaczenie? BLG praktycznie to samo. Drożdże Lallemand Danstar Nothingham - nadają się niby do obydwu styli ,bo są neutralne.
 14. Rzeczywiście dno jest trochę wypukłe i mieszadło może z niego spadać. Nie pozostaje nic innego niż zakup kolby stożkowej. Ewentualnie robienie ryzykownych starterów bez mieszadła.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.