Jump to content

Betfard

Members
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

  1. Myślałem o podbiciu posmaków cytrusowych do maximum, wiem że do takich Wittbierów dodaje się skórke pomarańczową. Inspirowałem się tym: https://www.polskikraft.pl/piwo/browar-konstancin-session-west-coast-ipa_5775
  2. Cześć Mam już za sobą kilkanaście warek, udanych mniej lub bardziej. Teraz postanowiłem uwarzyć West coast IPA w wersji sesyjnej, jako lekkie orzeźwiające piwo na upały. Chciałbym też zrobić piwo na tyle pijalne by zachęcić znajomych malkontentów w temacie kraftów dlatego celuje w niską goryczkę. Ze swojego poprzedniego podejścia do APA nie jestem zadowolony więc proszę o rady i korekcje. Warka: 20L Zasyp: 4,5kg Pale ale 0,5kg Pszeniczny Zacieranie: 45 minut - 62°C 15 minut - 72°C Chmielenie: 30 minut - 25g Citra 10 minut - 20g Mosaic 0 minut(Whirlpool) - 25g citra Na zimno 5 dni - 50g Citra + 30g Mosaic Drożdże: Fermentum mobile: Kalifornijska gorączka Planowane blg: około 12,5 Planowane IBU około 35 Pytania i uwagi własne: Do chmielenia na zimno chciałem zastosować hop spider(oczywiście po odkażeniu) żeby uniknąć dodatkowej filtracji przed butelkowaniem. Zastanawiam się nad zdaniem drożdży, bez startera, kończy mi się ekstrakt a ale i to poniżej 13 wydaje się na tyle słabe, żeby dały sobie radę. Zastanawiam się jeszcze nad tymi dodatkami/zamiennikami: - Zastąpić część pszenicznego resztką Carawheata który został mi z Weizena - Użyć mchu irlandzkiego dla lepszej klarowności(chociaż obawiam się, że osłabi to pianę) - Użyć skórki z pomarańczy(nie wiem nawet na jakim etapie się jej używa)
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.