Jump to content

Pepis

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Prawdopodobnie jest tak jak mówisz. Po 40h od zadania nie ma żadnych oznak, że fermentacja ruszyła. Zadaje nowe drożdże.
 2. Spławik też dobry. 😁
 3. A czy ktoś się spotkał z urządzeniami elektronicznymi? Są takie?
 4. Czym mierzycie BLG brzeczki. Do tej pory korzystałem ze wskaźnika pływakowego. Boli mnie to, że trzeba wystudzić brzeczkę do pomiaru podczas wysładzania. Zastanawiam się nad refraktometrem. Jak z dokładnością? Jakie są wasze doświadczenia?
 5. Podzielę się swoim eksperymentem. Może jakiś potomny skorzysta. Nastawiłem 3 brzeczki. Wszystkie na bazie jasnego ekstraktu z Gozdawy + ciemny ekstrakt w proszku. Brzeczka pierwsza (podstawowa) wyszła 16Blg. Druga powstała na bazie pierwszej. Dolałem wody na 12 Blg. Trzecia brzeczka też powstała na bazie pierwszej. Dolałem wody oraz dodałem 400g miodu gryczanego tak aby wyszło 16Blg. Wszystko chmielone chmielem Marynka i Lublski. Drożdże W 34/70 Temperatura fermentacji 7-9 st. C Wszystkie trzy brzeczki mam zamiar po fer
 6. No właśnie stąd mój pomysł żeby spasteryzować piwo. Wrzucę dużą ilość miodu do przefermenotwanego już piwa (ale przed refermentacją). Odczekam tydzień aż drożdże przerobią trochę miodu,. Po tygodniu spasteryzuję, żeby ubić drożdże. Część miodu zostanie. Chyba zrobię taki test
 7. Cześć, Większość przepisów mówi aby dodać miodu do gotowania, później fermentacja itd. Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem odfermentować piwo bez miodu, następnie dodać go dopiero do refermentacji w butelce i w odpowiednim momencie piwo spasteryzować, aby nie odfermentował cały. W tym momencie piwo będzie nagazowane, ale też będzie miało posmak miodowy. Ktoś może testował taki sposób?
 8. A co masz podłączone pod wyjścia sterownika? Jak grzejesz to pewnie grzałka na 230V. A jak chłodzisz?
 9. 24H później temperatura fermentacji 14 st. C. raczej stała. Nasłonecznienie zerowe, znikome. Centumetr osadu pojawił się po około 5h od wlania uwodnionych drożdży (temperatura 35 st. C). Drożdże ruszyły bardzo szybko. Od razu w szklance było gęsto bez osadu. Piwo wydaje mi się za ciemne w stosunku do tego co oczekiwałem. Myślałem, że będzie piwem jasnym, mętnym. Póki co jest ciemnym, mętnym. Galon 15 L (widać na zdjęciach zalany wodą odmierzony równo 15L) po zalaniu piana podeszła prawie pod sam korek, Ale się nic nie przelało.
 10. Dziękuję bardzo za dobre słowo na początku.
 11. Witam wszystkich, rozpoczynam przygodę z warzeniem własnego piwka. Postaram się coś zapisać. Dla siebie i potomnych 2020 Warka #1 Brewkit Brewferm Belgian Wit (01.05) Wielkość warki: 15L Składniki: Brewkit Brewferm Belgian Wit Ekstakt słowody plus BA Woda z biedronki Oaza 11,5BLG Temparatura fermentacji: 15st. C
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.