Jump to content

pablo_ns

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Koledzy kupiłem drugi brewkit: Brewkit MASTER PINT AMERICAN WHEAT 23L, gdzie w instrukcji napisane jest: INSTRUKCJA: 1. Wyczyść i wysterylizuj cały sprzęt przy pomocy środków sterylizujących. 2. Usuń saszetkę z drożdżami spod spodu i wsadź worek do ciepłej wody na 15 minut. 3. Rozpuść 1kg cukru (najmniej zalecane), glukozy lub 1,7kg ekstraktu słodowego (najlepszy efekt). Dodaj do fermentora. 4. Przelać ekstrakt słodowy do fermentora, przepłukać gorącą wodą torebkę i zawartość dodać do fermentora. 5. Uzupełnij fermentor do 23L wodą tak, aby całość miała temperaturę 20-25°C. Zamieszaj dobrze, dodaj drożdże. 6. Zamocuj rurkę fermentacyjną do fermentora i zostaw na ok. 10 dni w temperaturze 20-25°C. Ustaw fermentor bezpiecznie, aby nie wyciekła zawartość. 7. Po 10 dniach sprawdź odczyt hydrometru lub cukromierza. Jeśli hydrometr jest na pozycji 1009 lub mniej przystąp do butelkowania / beczkowania. Jeśli jest powyżej 1009 – poczekaj kilka dni. W przypadku cukromierza najlepiej jak wartość będzie wskazywał 1°BLG, jeżeli jest więcej – zaczekaj kilka dni. koledzy czy aby uniknąć zakażenia i dla lepszego wymieszaniu mogę zagotować 3l wody dodać składniki i dopiero dac do ferminatora??? Nie stracę wtedy na smaku ?
 2. Dałem 184 g przy temp 18,5 stopnia. Producent chciał 4g Na 500 ml. Czyli dałem za mało i dlatego ? Czy przeniesienie do ciepła coś wniesie ? Skąd mogę ściągnąć ta aplikacje i jak się nazywa?
 3. około 22 litrów piwa, 4g na butelke 500 ml. Glukoza wymieszana razem z 300 ml wody i wlana do fermentora przed zlaniem do butelek. Czy to piwo pszeniczne nie jest za bardzo mętne?
 4. Koledzy po około 4 tyg spróbowałem piwo i tak. Piana jest, smak jest, jelita całe:-) nie ma gazu w ogóle. Po butelkowaniu piwo było w temp 20 stopni przez tydzień potem poszło do około 15 stopni na około 3 tyg. Co źle zrobiłem? Daj teraz piwo do wyższej temp? Jest mętne,na dnie butelki osad ale to normalne przy pszenicznych. Zdjęcie poglądowe. Ps oczywiście glukoza do gazowania dodana
 5. A dlaczego mniej wody jak producent przewiduje całość na 23 l?
 6. Koledzy robię drugiego brewkita. Tym razem: Master Pint American Wheat wraz z ekstraktem słodowym coopers malt extract wheat na opakowaniu jest napisane aby rozrobić w zimnej wodzie i dolać wody do 23 l. Moje pytanie brzmi: czy mogę składniki dodać do gorącej wody, zagotować wlać do wiadra i dopiero uzupełnić do 23 l? Nie stracę walorów smakowych?
 7. dziękuje serdecznie za pomoc. Czekam do nd na rozlewanie. Robie jak radzicie bez cichej
 8. koledzy do jakiego poziomu napełnia się butelki?
 9. cały czas znajduje się w temp 18-19 stopni pomimo ze fermentacja się zakończyła. Co rozumiesz przez zostawienie dłużej na burzliwej? Teraz powinienem na te 7-14 dni dać do niższej temp dobrze rozumiem? Aktualnie jestem na etapie robienia piwniczki na piwko gdzie bedzie okolo 12 stopni
 10. Dziekuje Ci. W takim razie nie będę póki co sprawdzać blg. Sprawdze po 7 dniach i do butelek
 11. załóżmy 7 dni. Nie wpłynie to na smak, że martwe drożdże są na dnie pojemnika?
 12. Czy takie piwo w fermentorze po zakończonej fermentacji nie ulega zepsuciu pod warunkiem, że nie zostanie zakażone?
 13. za Waszą mamową odpuszczam cichą fermentację mimo, że mój kolega ma inne zdanie. Wczoraj już 2 dni blg wynosiło 3. Nie jest za wysokie do butelkowania?
 14. Koledzy zdecydowałem że daje na 7 dni piwo na cichą. Czy czekać na odpowiednie blg które dziś aktualnie wynosi 3 czy to nie ma znaczenia ? Lepiej spuścić kranikiem z reduktorem czy wężykiem metoda usta-usta ryzykując zakażenie? Tak wygląda moje piwko...
 15. A glukoza jak się nazywa w tym kalkulatorze ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.