Jump to content

Mateusz Mięsny

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

About Mateusz Mięsny

 • Birthday 10/07/1995

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  11

Recent Profile Visitors

250 profile views
 1. Kwasnosc raczej jest od pszenicznego, wędzonka w moim odczuciu również podbija kwasnosc.
 2. Nie wiem czy to może być przyczyną ale ja ostatnio gushing miałem jak pospieszyłem się z butelkowaniem i dużo białek zostało w piwie. W butelkach się sklarowało i przy otwieraniu te białka powodowały gushing, więc może spróbuj trochę dłużej fermentować albo użyj whirlfloca.
 3. Jak długo fermentowały te piwa? Może to aldehyd, a po prostu Tobie się kojarzy z gruszką, bo estry chyba nie byłby aż tak nieprzyjemne żeby nie dało się tego pić.
 4. Jeśli wyszło 14l a zestaw był na 20 to według moich wyliczeń mogło być około 16 blg, no chyba że nie dawałeś wszytkich słodów z zestawu. Według mnie już pewnie jest po robocie, ale poczekaj jeszcze z tydzień, jak się blg nie zmienia to butelkuj śmiało. Daj tylko w cieplejsze miejsce jeśli jest możliwość żeby sobie ewentualnie dojadły.
 5. No to nie wiadomo jak będzie z klarownoscia, jeśli są mocno pyliste to musiałoby dłużej stać. Zrób jak kolega z balkonem polecił, tylko nie stawiaj w fermentora w świetle.
 6. Jeśli tydzień na fermentacji to trzymać jeszcze przynajmniej drugi tydzień. I jeśli to Twoje pierwsze piwo to metnoscia bym się nie przejmował. Jakie drożdże użyłeś?
 7. Jak ma to przypominać te piwa to musiałby być to jakiś lager, czyli musiałbyś zapewnić odpowiednie warunki do fermentacji (temperatura w okolicach 10 stopni). Jeśli nie jesteś w stanie fermentować lagerów to nic podobnego nie zrobisz. Choć dziwię się bo według mnie czerwona Warka to najgorszy koncerniak.
 8. Na wszelki wypadek nie butelkuj szybciej niż po dwóch tygodniach.
 9. Goździków nie będzie bo musisz użyć drożdzy dedykowanych do weizenow, FM52 raczej nie dadzą takich efektów.
 10. Może na początek jednak kieruj się gotowymi recepturami, no i polecałbym zrobić warkę z zacieraniem, to nie jest takie trudne o ile masz odpowiednio duży garnek.
 11. Można gdyż ekstrakt początkowy nie będzie za wysoki ale jednak lepiej byłoby ten starter zrobić. Jeżeli robisz powyżej 20L to starter jest raczej obowiązkowy.
 12. Spoko, możesz tak zrobić, nic się raczej nie stanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.