Jump to content

mircoGD

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

About mircoGD

 • Birthday 09/25/1969

Kontakt

 • Imię
  Miroslaw

Piwowarstwo

 • Miasto
  Gdynia

Recent Profile Visitors

205 profile views
 1. Dziękuje bardzo za info.
 2. Witam. . Nie mam czasu polować na uciekających kurierów albo dostosować się do ich godzin, a na stronach treści odnośnie wysyłki , są na samym końcu finalizowania zakupu lub w regulaminie . Jak by nie można było w widocznym miejscu na stronie głównej napisać "wysyłamy za pośrednictwem ....". Może ktoś kupował lub wie , jakie sklepy internetowe wysyłają składniki za pośrednictwem InPost ?
 3. to chyba musisz kaucje pobierać za butelki aby wracały Gdy robiłem nalewki i rozdawałem ,przezornie mówiłem aby zwrócić butelkę ,nigdy nie wracały . Tak to już jest ,ze dla konsumenta ważna jest zawartość a puste opakowanie to samiec a wytwórca domowy ma sobie kurna naru.....
 4. fajnie to daje jakiś obraz. Korzystając z waszych doświadczeń wszystko poniżej 300g na butelce 0,5l do kosza, wszystkie podejrzane do kosza i nie przegazować . Czy ktoś rozlewał do butelek PET ,brązowych ? Jak ich wytrzymałość ,ile razy można zastosować? Nie pytam o te po wodzie a kupowane puste.
 5. Witam. Temat butelki. Słyszę aby nie stosować butelek bezzwrotnych. Mówi się ,iż są lżejsze a co za tym idzie ich ścianki są cieńsze. Może to powodować granaty. Czy ktoś ważył butelki? Jeden popularny browar butelka bezzwrotna 311 g, zwrotna 321 g. Jest różnica. Butelka bezzwrotna z innego browaru popularnego 319 g. Dla mnie teoria bez sensu, różnica 2 g choć butelki innych browarów. W tym samym browarze różnica 10g . Browary nie produkują butelek a kupują i w zależności od producenta waga może się różnić . Może ktoś sensownie wprost powie ,butelek o wadze , albo idź i kup nowe butelki a nie
 6. Nigdzie nie mogę znalezc odpowiedzi na pytanie. Ile drożdży na 10 l brzeczki. Jak wyżej wpisałem linki ,zestaw słodów jest obliczony na 10 l piwa drugi link to drożdże . Własnie w tym problem , znalazłem i wiem już jak zrobić starter. Powiedzmy ze z saszetki lub jeśli płynne z flakonu zrobię ok. 1 l startera czy to wystarczająca ilość na jeden zestaw słodów czy zbyt duzo i starczy na 20 l . Nie chciał bym uzyskać zbyt mocnego piwa .
 7. Wierz mi ze na pierwsza warkę jest dość składników. Dzięki za pomoc.
 8. Napisałem to z ironią , wiadomym jest ze ludzie jacy gustują w piwach za 2 zl i są w pewnym wieku już nie rozwojowym piwo o zapachu i smaku cytrusów uznają za coś najmniej damskiego. Co by nie dal im poza Żubrem będzie dziwne i określone ze z soczkami itp. Piwo ma ich chyba sponiewierać i się go nie wącha. A teraz do rzeczy. https://homebeer.pl/pl/p/Piwo-domowe-American-India-Pale-Ale-AIPA-17-BLG-zestaw-ze-slodow/1133 i https://marxam.pl/drozdze-suche-drozdze-do-piwa-lallemand-voss-kveik-11-g,c314,p4862,pl.html Co myslicie o takim zestawieniu ?
 9. "piwa na kveikach też mogą byc dobre " no i teraz wprowadziłeś taka mała nutę niepewności w przyszłe warzenie . Własnie jak wyjdzie nie wiadomo co ? ja to jeszcze przełknę jak nie wyjdzie,powiem,nauka kosztuje. Moi koledzy z pracy miłośnicy piw cenowo nie przekraczających 2 zl są naprawdę krytyczni. Sam fakt nazwy IPA już wzbudza podejrzenia ,sklepowa cena ponad 5 zl kolejne komentarze a tu ktoś się wybija i chce zrobić lepsze w domu . Sam rozumiesz co się stanie jak powiem ,nie wyszło.
 10. Własnie nie mogę tego pojąc na normalnych drożdżach dedykowanych do zestwow ,piwo w takiej to a takiej temperaturze musi fermentować. Tyle czasu ,potem cicha . Kupujesz i zadajesz kveiki i te problemy znikają , szybko fermentuje ,nie ma problemu temperatur , cicha wiadomo i do butelek i jak koledzy zapewniają piwo smaczne. Wiec gdzie jest ten haczyk ? Czy chodzi o poprawność gatunku piwa ze np. IPA musi być na takich drożdżach US-05 ?
 11. OK . Wszedlem na strone Marxam, maja "Drożdże do piwa Lallemand Voss Kveik 11 g" . Nie dziwcie się leszczowi, ze zadaje może głupie pytania. Czy gramatura na 20l piwa ,jak zakupie zestaw na IPE jest taka sama jak dla drożdży powiedzmy Safale US-05 i tych podanych kveikow ?
 12. Dzieki za rady. O czymś takim myślałem. Jak dla nowicjusza gdy więcej czyta to więcej znajduje problemow. Kveiki ,owszem brzmi ciekawie ,nawet egzotycznie ale jak czytam to tez w czasie fermentacji trzeba zachować jakieś temperatury. Ludzie dogrzewaja jakimiś pasami itp. Jedyny plus tych temperatur w domu ze są stabilne
 13. Witam ponownie po długiej nieobecności . Przez ten czas udało mi się wszystko zakupić , poza skrzynia chłodzącą czy lodówką . Odwieczne pytanie,jakie piwo warzyć latem . W domu temperatury afrykańskie 24-28 C, w piwnicy tez nie lepiej 22 -24 C . Co mozna zrobić w takim klimacie . Proszę o rade dotycząca jakiegoś piwa prostego . przyznam się ,ze jak na pierwszy raz chciałbym kopic zestaw słody drożdże i chmiele z jakiegoś sklepu co wysyła pocztą a nie kurierem, chętnie In post . Może ktoś ma doświadczenie , doradzi . dzięki .
 14. To chyba wyczerpuje temat chłodnicy ," wszystko "wiem. Teraz gar, mamy dwa rodzaje nierdzewka i emalia. Wady i zalety sa oczywiste ,i cena wyraźnie rożna odpowiada zaletom nierdzewki. Przeglądając się ogłoszeniom ,ofertom sklepów zauważam ze są różne nierdzewne gary . Pisza np. dno 3 warstwowe czy to ma jakieś znaczenie przy grzaniu na gazie ? czy gar 30 l ,gdzie planuje warki tak po 20 l+/-3 będzie wystarczający ? roznica w cenie 30 a 50 l nie jest duza.
 15. Nawiniecie chłodnicy to nie jest dla mnie problem. Rurkę można kupić w necie. Zrobić i zapewne działa. Ja czegoś nie mogę może pojąc. Jeśli na alle.... można chłodnice kupić za 170 zl z nierdzewki ,bardzo porządnie zrobiona jak mi się wydaje z usztywnieniem / parametry / to na jakiego grzyba bawić się w sprowadzanie rurki ,czekanie aż przyjdzie ,potem nawijanie jakie może się nam udać lub będziemy częściowo zadowoleni. Czy jest wyraźna różnica miedz -nierdzewka ? Dla mnie samodzielne zrobienie ma sens, ,jeśli robiłbym pod wymiar gara , do tego w środek jakieś elektryczne mieszadło dla przys
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.