Jump to content

mircoGD

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

About mircoGD

 • Birthday 09/25/1969

Kontakt

 • Imię
  Miroslaw

Piwowarstwo

 • Miasto
  Gdynia

Recent Profile Visitors

87 profile views
 1. To chyba wyczerpuje temat chłodnicy ," wszystko "wiem. Teraz gar, mamy dwa rodzaje nierdzewka i emalia. Wady i zalety sa oczywiste ,i cena wyraźnie rożna odpowiada zaletom nierdzewki. Przeglądając się ogłoszeniom ,ofertom sklepów zauważam ze są różne nierdzewne gary . Pisza np. dno 3 warstwowe czy to ma jakieś znaczenie przy grzaniu na gazie ? czy gar 30 l ,gdzie planuje warki tak po 20 l+/-3 będzie wystarczający ? roznica w cenie 30 a 50 l nie jest duza.
 2. Nawiniecie chłodnicy to nie jest dla mnie problem. Rurkę można kupić w necie. Zrobić i zapewne działa. Ja czegoś nie mogę może pojąc. Jeśli na alle.... można chłodnice kupić za 170 zl z nierdzewki ,bardzo porządnie zrobiona jak mi się wydaje z usztywnieniem / parametry / to na jakiego grzyba bawić się w sprowadzanie rurki ,czekanie aż przyjdzie ,potem nawijanie jakie może się nam udać lub będziemy częściowo zadowoleni. Czy jest wyraźna różnica miedz -nierdzewka ? Dla mnie samodzielne zrobienie ma sens, ,jeśli robiłbym pod wymiar gara , do tego w środek jakieś elektryczne mieszadło dla przyspieszenia . PS. Podziwiam was za inwencje twórcza,oglądając zdjęcia zachodzę w głowę gdzie to wszystko można pomieścić w domu/ chyba ze to duży dom;)/ materiał: stal nierdzewna rura: fi 10 x 0,5 mm średnica zewnętrzna wężownicy: 220 mm wysokość wężownicy: 220 mm ilość zwojów: 11 wysokość wężownicy z przyłączami: 450 mm spirale spięte w 3 miejscach specjalnym łącznikiem
 3. Ogarniam temat chłodnica. Bardzo mało na ten temat w necie. Może kilka rad ,jak dobrać. Jedni maja dojście do rurek z instalacji LPG ,inni kupują nierdzewne na all... Ja oczywiście nie chce wydać milionów . Pytanie zasadnicze czy dobiera się chłodnice do wymiaru gara? czyli ma być blisko ścianek i doże kolo czy zwyczajnie ma być i chłodzić. Jakie są wasze chłodnice ?
 4. Można i tak. każda opinia coś wnosi do tematu. dzięki Wojtek
 5. Pigmej dałeś mi link do "Browaru Gdynia", znam kanał. Znacznie wyższa liga. On kieruje kanał raczej do sobie podobnym ,znającym się na rzeczy .Ja mogę sobie tylko popatrzeć i tyle bo nie wszystko ogarniam.
 6. Dzięki za rady. Po przeczytaniu z uwaga , musze wszystko sobie przemyśleć. Nie chodzi obecnie czy che robić piwo i w to brnąc, tylko jaki kierunek wybrać. Mam dwa pytania bardziej do siebie , czy gar i gaz /opcja tańsza ale bardziej się narobisz i pewnie syfu więcej/ czy kocioł warzelny jakiejś firmy bo jak patrze jest kilka. Jakie pojemności obu ? Link do licytacji zachęcający ,lecz ja zwykle nie mam szczęścia do wygrywania licytacji ,a ceny nowych są podobne /trzeba poczytać o różnicach miedzy nimi/. PYTANIE Co robicie z nieudanym piwem ? Co robicie z słodami po całym procesie? Chodzi mi czy wywalić czy da się to nastawić i przepędzić ? Specjalnie nie jestem zwolennikiem czystej ale może by nadało się to na nalewki. Nasuwa się tez pytanie, nie wiem jak wy ale ja co dzień nie mam ochoty na to samo piwo, czyli jak myślę po zrobieniu jednej warki i ochłonięciu zaraz bym robił coś innego aby mieć wybór. Jaka ilością wy dysponujecie ? Niech ktoś mnie oświeci co to jest " kociołek z Lidla "
 7. Ten kocioł to coś jak coobra ? O garze myślałem bo gaz mam w ryczalcie w mieszkaniu / nie wiem czy coś bym ugotowal na kuchence czy jednak inwestycja w taboret i butle/ . Jak w tytule zbyt dużo pytań aby to dograc.
 8. Wypełnienie jak będę w domu. Gdynia
 9. Chciałbym. Problem z garem i dodatkami. Początki zawsze są trudne i kosztowne gar kilka setek do chłodnica i cala reszta. Nie ogarniam jeszcze tego zacierają wysladzania i czasów chmielna. Chcialbym stopniowo dochodzić do tego , do tego nie mam nikogo kto się w to bawi .
 10. Witam. To moi pierwszy wpis , pytanie stare jak świat . Zaraz ktoś mi wpisze ,jest wyszukiwarka ale co tam. Zajmowałem się winem , pędziłem bimber ,oczywiście tylko w celach poznawczych. Jakieś zabawki mam ,ale czym więcej oglądam to coś nowego wychodzi. To będzie pierwsze piwo , jak pierwsze to z brewkitu ? Pytanie, jakiej firmy jest warte uwagi ? Chciałbym uwarzyć IPA , o "dobrym"smaku cytrusowym ale nie za gorzkie. Temperatury letnie idą ma być jak to nazywają sesyjne / wiadomo, pierwszego piwa chcą wszyscy spróbować, ma smakować facetowi i kobiecie zawartości alk. ok. 5 % /W okolicy mam sklep a w nim głównie Gozdawa . Posiadam 1 szt fermentor /w całości z rurkami kranikiem i cala resztą/, termometry rożne - czy warto szukać takiego długiego jakiego używają w filmach?, mam tez cukromierz i kupę rożnych rurek igelitowych , ponad 40 butelek. Czy taki zestaw wystarczy na pierwsza warkę ? Co jeszcze dokupić i jakiej firmy aby mieć nie na jeden raz np. kapslownica . Jeśli chce zrobić IPA czy wymagana jest skrzynia z styropianem ? mieszkam w bloku, temperatura przy zakręconym kaloryferze w pomieszczeniu to 22-24 C . Co robicie z nieudanym piwem ? w kanał czy można to przepędzić? Z góry proszę o wyrozumiałość dla nowego i świeżaka w temacie piwa .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.