Jump to content

Szafek

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

 1. Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu. Kupiłem jakiś czas temu fermentator ale dopiero dzisiaj zauważyłem ze w środku na ściankach jest porysowany i są nierówności z odlewu. Można to przeznaczyć na kadź filtracyjną? Nawet jak w rysach zgromadzą się jakieś bakterie to powinny zginąć podczas chmielenia?
 2. Na sprzedaż śrutownik Sfinx. Kupiony w 2011 roku. Użyty raz, resztę czasu przeleżał w szafie. Cena 170 zł myślę że jest uczciwa. Do odbioru osobistego w Lędzinach na Śląsku. Możliwość wysyłki PP. Możliwość wstawienia towaru na Allegro.
 3. Właśnie jestem po degustacji warki #4 Hefeweizen. Nagazowanie odpowiednie, banany mocno wyczuwalne, goździki przewijają się w tle. Dam mu jeszcze tydzień i zaczynam konsumpcję
 4. Drożdże zaczęły zajadać Temperatura fermentacji 21,5 °C. Obiżać do 19-20 czy zostawiać tak jak jest?
 5. Wysładzałem z prędkością ok 1l/min. Ale po dolaniu nowej porcji wody nie przemieszałem zacieru, więc pewnie stąd ta niska wydajność. Drożdże zadane wczoraj koło 21, i do teraz nie ruszyły. Fermentor stoi w temp 20-21°C.
 6. Wysładzałem ok 10 litrami wody. Jeśli doleje wody do fermentatora to uzyskam objętość, ale blg będzie niższe. To dopiero moje drugie zacieranie, więc mam jeszcze dużo czasu na naukę
 7. Przez oplot. Upuściłem całość brzeczki, wlałem 4l wody o temp 75°C i całość powtarzałem do uzyskania porządanego blg.
 8. Warka 5 Witbier Zsyp do 16l wody Surowce Słód pilzneński 2kg Pszenica niesłodowana 1,8kg Płatki owsiane 0,4kg Zacieranie: 62°C -30 minut 72°C -40 minut Podgrzanie do 78st i filtracja Chmielenie: 0` - Chmiel Lubelski 25g 50` - kolendra 15 g , curaçao 20 g Chłodzenie w wannie do 22 st. Drożdże Wyeast 1214 zadane w temp 20 stopni. Brzeczki wyszło 15 litrów 12°Blg . Narazie strasznie niska wydajność, bo surowce były na 20 litrów. Zobaczymy co z tego wyjdzie
 9. Tyle razy czytałem wiki, a jednak coś umknęło :rolleyes:
 10. Pytanko techniczne. Płyn lugola kapnięty na zacier ma kolor pomarańczowy. Zacierać dalej aż wogóle przestanie barwić?
 11. Witam całą brać piwowarską. Postanowiłem założyć tego bloga, żeby mieć uporządkowane wszystkie notatki dot. mojego warzenia Właśnie jestem w trakcie zacierania warki nr 5 Witbiera. Po wszystkim opiszę co i jak
 12. Mam jeszcze pytanie odnośnie drożdzy. Ile czasu może stać brzeczka przed zadaniem drożdży? Jutro chcę uważyć piwko, a płynne drożdże dopiero dzisiaj aktytowałem, i pewnie gotowe będą za kiika dni.
 13. Przede mną pierwsza warka z zacieraniem i mam takie pytanko. Czy wysładzać do żądanego blg czy do objętości brzeczki?
 14. Następnym razem nie popełnię błędów jakie popełniłem przy tej warce
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.